Mieszkanie na Śląsku bez domowego oczyszczacza powietrza to życie na krawędzi

Domowy oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2S

Jak poprawić powietrze w mieszkaniu na Śląsku?

Bez czystej wody można przeżyć kilka dni. Bez czystego powietrza – zaledwie parę sekund. Mieszkam w Rudzie Śląskiej – mieście, w którym panuje okropny smog, a latem smród z kopalni i zakładów przetwórstwa odpadami. Niskiej jakości powietrze, które tutaj wdychamy, powoduje, że ludzie tu mieszkający mają znacznie gorszy ogólny stan zdrowia i na pewno też mają duże ryzyko szybszej śmierci.

Smog i zanieczyszczone powietrze – zagrożenia dla zdrowia

Zanieczyszczone powietrze stanowi zagrożenie dla zdrowia. Jest to problem środowiskowy, którego ludzie stają się coraz bardziej świadomi. Zła jakość powietrza może prowadzić do chorób płuc, szybszej śmierci, raka, gorszej koncentracji oraz słabszych wyników w pracy. Przebywając w miejscu z zatrutym powietrzem, czujemy się bardziej nerwowi, częściej boli nas głowa, dopada nas kaszel, a także nie dostarczamy jakościowego tlenu do mózgu. Powietrze odgrywa bardzo dużą rolę w naszym życiu i jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na nasze funkcjonowanie. Dlaczego więc wciąż istnieją osoby, które udają, że smog im nie przeszkadza i palą w piecu złej jakości opałem? Czy chwilowy komfort wynikający z ogrzania się jest wart cierpienia w przyszłości?

Jeśli nie da się w 100% wykluczyć smogu, warto zapewnić sobie ochronę powietrza w postaci oczyszczaczy. Tego typu urządzenia są niedrogie i łatwe w obsłudze, a przede wszystkim ratują nasze życie przed wdychaniem czegoś, co nigdy nie powinno dostać się do naszego organizmu.


Dlaczego na Śląsku warto używać domowych oczyszczaczy powietrza?

Jeśli poważnie myślimy o zdrowiu swoim i swojej rodziny, powinniśmy zapewnić w domu odpowiednią jakość powietrza. Narażanie domowników na wdychanie powietrza z miasta może przynieść poważne, nieodwracalne skutki chorobowe.

Dlatego właśnie rozsądnym wyborem jest zakup oczyszczacza i postawienie go w miejscu, gdzie najczęściej dochodzi do zanieczyszczenia. Najlepiej postawić go w okolicy okna lub pieca, a jeśli posiadamy zwierzęta domowe, dobrze będzie filtrować powietrze w miejscu, w którym zwierzę przebywa najczęściej.

Oczyszczacze powietrza z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności. Stają się one coraz bardziej popularne wśród osób cierpiących na astmę, alergie lub inne nadwrażliwości środowiskowe. Oczyszczacze takie pomagają ludziom łatwiej oddychać i zmniejszają objawy poważnych chorób. Zmniejszają również objawy alergii u osób ze zwierzętami domowymi, roztoczami lub innymi alergenami w ich środowisku domowym. Są miasta, w których mieszkanie bez posiadania urządzeń pomagających poprawę powietrza jest bardzo uciążliwe. Niestety mieszkam w jednym z takich miast i gdyby nie oczyszczacz, już dawno bym się wyprowadził z tego rejonu. Pytanie tylko czy popularyzacja domowych oczyszczaczy powietrza zwalnia władze miasta od zapobiegania powstawania problemu. Kiedy miasto niewiele robi, aby poprawić jakość naszego życia, musimy zrobić to sami. Gorzej, gdy musimy wyjść na zewnątrz.

Wpis powstał dzięki współpracy z Ceneo, a każde kliknięcie do okazji wspiera mnie drobną kwotą.
E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

552

Szukałeś mnie na Instagramie?