Najważniejsze t-shirty w historii

T-shirt to element odzieży, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie codziennego stroju. Koszulka o klasycznym, sportowym kroju pasuje bowiem do większości stylizacji damskich, a także męskich. Tylko pomyśleć, że dawniej ta cześć garderoby, w nieco innej formie, składała się na bieliznę noszoną przez Panów.

Najciekawsze t-shirty

Wpis powstał dzięki marce Koszulkowo.
Logo Koszulkowo

Minęło wiele lat zanim koszulka przemieniła się w to, co dzisiaj wszyscy nazywamy t-shirtem. Niemniej jednak w krótkim czasie zyskała znaczną popularność, która trwa również obecnie.

Wykorzystanie t-shirtów

Ten rodzaj koszulki wykorzystywany był do różnych celów. Napisy, które na niej widniały wyrażały panujące nastroje społeczne, modę, a także gust muzyczny. Trudno wyobrazić sobie także marketing bez promowania marek na odzieży. T-shirt jest w tym przypadku z pewnością najlepszym narzędziem. Poniżej przedstawiam subiektywną listę najważniejszych t-shirtów w historii, które zna praktycznie każdy.

1. I love New York

Nowy Jork przez wiele osób uważany jest za najlepsze miasto na świecie. Twierdzą tak oczywiście głównie Amerykanie, którzy są dumni ze swojej narodowości i chętnie to pokazują. T-shirty z takim napisem zostały jednak stworzone w celu propagowania turystyki w Nowym Jorku, a samo logo, jak również towarzysząca mu piosenka, było podstawą kampanii reklamowej, którą przeprowadzono jeszcze w 1977 roku. Od tego czasu logo pojawia się niemal wszędzie, a zainteresowanie na t-shirty nim opatrzone nie słabnie.

2. Rolling Stones “Lick”

Zespół the Rolling Stones to prawdziwa legenda rocka, jak się okazuje miał on także wpływ na popkulturę. Wszystko za sprawą symbolu graficznego, który początkowo został zaprojektowany na plakat europejskiej trasy koncertowej. Ciekawostkę może stanowić fakt, że logo wystawionego języka miało nawiązywać do pokaźnych ust Micka Jaggera.

3. Superman

Postać z komiksu na stałe zapisała się w na kartach światowej popkultury. Nie ma chyba osoby, która nie znałaby Supermana. Obok Batmana i Spider-mana, to z pewnością jeden z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów. Wystarczy tylko wspomnieć, że poza komiksami, powstały również filmy, bajki, a nawet gry z jego udziałem.

4. Keep Calm And Carry On

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ten slogan został zaprojektowany jeszcze w 1939 roku na zlecenie rządu Wielkiej Brytanii. Znajdował się on na plakacie propagandowym, którego celem było podtrzymanie morali narodu brytyjskiego podczas wojny.

Koszulka Keep Calm

5. AC/DC

Australijski zespół założony w Sydney został uznany za pioniera muzyki hardrockowej. Jego utwór Highway to Hell to jeden z największych hitów w historii. Obecnie nie tylko fani tego zespołu noszą koszulki z logiem zespołu. Doczekał on się nawet licznych przeróbek, które również trafiły na t-shirty.

6. Just Do IT

Slogan reklamowy marki nike niemal od razu zyskał ogromną popularność. Teraz każdy, kto tylko pomyśli o tej marce, od razu widzi kolorowy napis głoszący Zrób to! Taka motywacja przydaje się każdemu, kto uprawia sport. To prosty i czytelny przekaz, który każdemu przypadnie do gustu.

Koszulka Just Do It

7. Jack Daniels

Jack Daniels, to już nie tylko alkohol, to cała marka. Whisky z nutami toffi i klonowego dymu, szybko stała się jedną, z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Dawniej dostępna głównie dla elitarnego grona, obecnie możemy ją znaleźć w niemal każdym sklepie. Gadżety, z nią związane, w tym koszulki cieszą się duża popularnością już od wielu lat, a zainteresowanie nie słabnie również i teraz.

Lista najważniejszych t-shirtów w historii jest bardzo długa. Z pewnością powinno zaleźć się na niej jeszcze wiele pozycji. Przedstawiłem te, które moim zdaniem zyskały największa popularność, a hasła które na nich widnieją są stale parafrazowane. A ty o jakie koszulki uzupełniłbyś tę listę? Twórcze przeróbki sławnych koszulek, jak i inne modele z Koszulkowa znajdziesz w Internetach 🙂


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 472

Szukałeś mnie na Instagramie?