Nauka jazdy na deskorolce

Kitesurfing

Deskorolka jest nie tylko wygodnym środkiem transportu, ale także sprzętem sportowym dostarczającym dużo frajdy. Wiele osób chciałoby spróbować swoich sił, jednak nie do końca wiedzą, jak się zabrać za jazdę. Nauka jazdy na deskorolce pod okiem profesjonalistów wydaje się najbardziej efektywnym sposobem.

Spis treści

Nauczenie się jazdy na deskorolce nie jest zadaniem trudnym, jeżeli podejdziemy do niej w odpowiedni sposób.

Deskorolka – podstawowe informacje

Deskorolki występują na rynku w różnych odmianach. Różnią się od siebie wielkością i kształtem, co sprawia, że każda z nich zapewnia nieco odmienne wrażenia oraz stopień trudności. Najpopularniejsze są:

  • Deskorolki klasyczne. Są zazwyczaj wybierane przez początkujących w tym sporcie przede wszystkim ze względu na długi i dość szeroki deck, oraz stosunkowo niewielkie kółka, które nie rozwijają zbyt dużych prędkości. Jest to deska dobrze nadająca się do nauki podstaw, czyli odpychania, skręcania i utrzymywania równowagi.
  • Fiszka (pennyboard). Jest to niewielki model, który wyróżnia się dość wąskim i krótkim deckiem. Przeważnie jest on wykonywany z tworzyw sztucznych.
  • Deskorolka longboard. Jest to bardzo długa deska. Zazwyczaj korzysta z dużych kółek zapewniających bardzo dobrą stabilizację podczas jazdy. Jest ona ponadto dość szybka, dlatego najlepiej sprawdza się do jazdy po mieście.

Nauka jazdy na deskorolce – co trzeba zabrać ze sobą przychodząc na kurs deskorolki?

Nauka jazdy na deskorolce nie wymaga żadnej ponadprzeciętnej sprawności fizycznej, jednak trzeba mieć świadomość, że to sport dość kontuzjogenny i ogólna sprawność, jak również właściwe przygotowanie fizyczne może uchronić przed kontuzjami. W szkole deskorolki w Jastarni w cenę kursów wliczone jest wszystko to, co jest potrzebne do przeprowadzenia kursu, czyli deskorolka, ochraniacze, kask i ubezpieczenie NNW. Osoby zapisujące się na kurs mogą być pewne, że nie poniosą żadnych dodatkowych kosztów niż te podane w ofercie ceny kursu. Dodatkowo do kursu potrzeba pełnego obuwia sportowego na płaskiej podeszwie i wygodnego stroju sportowego.

Szkolenia kitesurfing (Jastarnia)

Szkolenia kitesurfing (Jastarnia) są doskonałym sposobem na rozpoczęcie swojej przygody z kitesurfingiem i windsurfingiem. Szkolenia są przeprowadzane wg. sprawdzonych metod, które są rekomendowane przez międzynarodowe organizacje. Dzięki temu nauka przebiega skutecznie, sprawnie i bezpiecznie. Pod okiem najlepszych instruktorów poznasz wszystkie tajniki tych sportów. Jeśli liczysz na dużą dawkę adrenaliny i niezapomnianych wrażeń, windsurfing i kitesurfing okażą się strzałem w dziesiątkę.
Szkolenia są przeprowadzane na wszystkich etapach zaawansowania i w różnych odmianach – od nauki podstaw, przez naukę skoków, podstawowego freestyle, czy wave. W ofercie są dostępne kursy indywidualne oraz grupowe.


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

292

Szukałeś mnie na Instagramie?