Plusy i minusy mieszkania w stanie deweloperskim

Klucze w drzwiach

Zastanawiasz się, czy najlepiej kupić nowe mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, czy też zainteresować się ofertami z rynku wtórnego? Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ obie opcje posiadają zarówno wady, jak i zalety. Tylko które z tych rozwiązań jest najbardziej opłacalne i daje pewność zainwestowania w naprawdę dobrą nieruchomość?

Zalety mieszkań w stanie deweloperskim

Personalizacja to ogromna korzyść z wyboru nowego mieszkania bezpośrednio od dewelopera. Jeśli dokonasz zakupu wystarczająco wcześnie, budowniczowie mogą pozwolić Ci dostosować plan zgodnie z Twoimi preferencjami. Oznacza to, że takie aspekty jak dobór kolorów czy materiałów mogą zależeć od Ciebie i nie będą wymagały gruntowanego remontu, tak jak ma to miejsce w przypadku mieszkań z rynku wtórnego.

Współczesny styl i design to kolejny wielki plus dla nowych konstrukcji – zauważają specjaliści z geogrupa.pl. Obecnie oczekuje się otwartego planu piętra, który obejmuje duże funkcjonalne, pomieszczenia. Starsze mieszkania mają zwykle podzielone pokoje z formalną jadalnią, salonem i długim korytarzem, podczas gdy nowsze budowle odzwierciedlają współczesne trendy.

Mieszkania w stanie deweloperskim przez długi czas nie wymagają konserwacji. Dzięki nowym systemom ogrzewania i chłodzenia, wentylacji, posadzkom, urządzeniom i instalacjom hydraulicznym praktycznie nie ma potrzeby, by cokolwiek w nich zmieniać. Co więcej, wielu producentów czasami oferuje gwarancję, która obejmuje prace konserwacyjne. Efektem końcowym jest grubszy portfel i znacznie mniejszy stres.

Bycie pierwszą osobą mieszkającą w danej nieruchomości to korzyść warta odnotowania. Miło jest nie mieć żadnych skojarzeń z lokalem przed wprowadzeniem się. Niweluje to wiele problemów, takich jak tuszowanie śladów poprzednich właścicieli na posadzkach czy ścianach, nieprzyjemnych zapachów, czy zabrudzonych fug.

W mieszkaniach w stanie deweloperskim wykorzystuje się materiały budowlane, które są bardziej energooszczędne niż kiedykolwiek wcześniej. Bierze się w nich pod uwagę również nowoczesną technologię – dostosowane są do systemów bezpieczeństwa czy urządzeń rozrywkowych.

Wady mieszkań w stanie deweloperskim

Nowe osiedla nie dają jednoznacznej odpowiedzi co to tego, kto będzie Twoim sąsiadem. Nie można zapytać lokalnych mieszkańców też o to, czy dana dzielnica jest głośna.

Mieszkania z rynku wtórnego są przeważnie o kilkaset złotych tańsze na starcie. Nie zmienia to jednak faktu, że w sporą część z nich trzeba zainwestować te pieniądze podczas remontów.

Zobacz też to:


Mały kotekZa każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek:

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

224
Blog dla mężczyzn pisany przez 100% meżczyznę. Męska pasja, gadżety, kultura, męski lifestyle i sposób na ciekawe spędzanie czasu. Jak na samca przystało, lubię ładne kobiety, a szczególnie inteligentne i pomysłowe.

Na tym blogu często trafi się okazja na przetestowanie męskich gadżetów, sprzętu codziennego użytku, czy też ciekawa muzyka lub książka, która wpadnie w ręce. Lubię także chodzić do kina kilka razy w miesiącu. Zdarzy mi się opowiedzieć o wybranym filmie w formie recenzji, jeśli warto poswięcić mu więcej niż czas na siedzeniu w kinie.

Jestem facetem nieszablonowym, mam trudny, specyficzny męski gust. Ciężko jest mnie ujarzmić. Lubię dzielić się opinią i własnym, nietypowym spojrzeniem na świat. Nie podążam za tłumem. Jak typowy wolny samiec chodzę własnymi ścieżkami wyznaczając nową drogę.