Plusy i minusy mieszkania w stanie deweloperskim

Klucze w drzwiach

Zastanawiasz się, czy najlepiej kupić nowe mieszkanie bezpośrednio od dewelopera, czy też zainteresować się ofertami z rynku wtórnego? Odpowiedź nie jest prosta, ponieważ obie opcje posiadają zarówno wady, jak i zalety. Tylko które z tych rozwiązań jest najbardziej opłacalne i daje pewność zainwestowania w naprawdę dobrą nieruchomość?

Zalety mieszkań w stanie deweloperskim

Personalizacja to ogromna korzyść z wyboru nowego mieszkania bezpośrednio od dewelopera. Jeśli dokonasz zakupu wystarczająco wcześnie, budowniczowie mogą pozwolić Ci dostosować plan zgodnie z Twoimi preferencjami. Oznacza to, że takie aspekty jak dobór kolorów czy materiałów mogą zależeć od Ciebie i nie będą wymagały gruntowanego remontu, tak jak ma to miejsce w przypadku mieszkań z rynku wtórnego.

Współczesny styl i design to kolejny wielki plus dla nowych konstrukcji – zauważają specjaliści z geogrupa.pl. Obecnie oczekuje się otwartego planu piętra, który obejmuje duże funkcjonalne, pomieszczenia. Starsze mieszkania mają zwykle podzielone pokoje z formalną jadalnią, salonem i długim korytarzem, podczas gdy nowsze budowle odzwierciedlają współczesne trendy.

Mieszkania w stanie deweloperskim przez długi czas nie wymagają konserwacji. Dzięki nowym systemom ogrzewania i chłodzenia, wentylacji, posadzkom, urządzeniom i instalacjom hydraulicznym praktycznie nie ma potrzeby, by cokolwiek w nich zmieniać. Co więcej, wielu producentów czasami oferuje gwarancję, która obejmuje prace konserwacyjne. Efektem końcowym jest grubszy portfel i znacznie mniejszy stres.

Bycie pierwszą osobą mieszkającą w danej nieruchomości to korzyść warta odnotowania. Miło jest nie mieć żadnych skojarzeń z lokalem przed wprowadzeniem się. Niweluje to wiele problemów, takich jak tuszowanie śladów poprzednich właścicieli na posadzkach czy ścianach, nieprzyjemnych zapachów, czy zabrudzonych fug.

W mieszkaniach w stanie deweloperskim wykorzystuje się materiały budowlane, które są bardziej energooszczędne niż kiedykolwiek wcześniej. Bierze się w nich pod uwagę również nowoczesną technologię – dostosowane są do systemów bezpieczeństwa czy urządzeń rozrywkowych.

Wady mieszkań w stanie deweloperskim

Nowe osiedla nie dają jednoznacznej odpowiedzi co to tego, kto będzie Twoim sąsiadem. Nie można zapytać lokalnych mieszkańców też o to, czy dana dzielnica jest głośna.

Mieszkania z rynku wtórnego są przeważnie o kilkaset złotych tańsze na starcie. Nie zmienia to jednak faktu, że w sporą część z nich trzeba zainwestować te pieniądze podczas remontów.


Spodobał Ci się ten wpis? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę☕
[Przeczytaj, dlaczego warto]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.

1,467