Siłownia w Łodzi – trener indywidualny

Siłownia

Zapał do realizowania noworocznych postanowień u większości osób powoli mija, ale tak naprawdę każdy moment jest dobry, żeby zacząć dbać o swoją kondycję. Kiedy zdecydujemy się popracować nad swoją sylwetką, pierwszym wyborem najczęściej jest siłownia. Chociaż miejsca te kojarzą się zwykle z przerzucaniem ciężarów, oferują one często także inną formę ruchu, jak zajęcia fitness, czy stretching.

1. Pierwszy trening na siłowni – Jak radzić sobie ze stresem?

Przed udaniem się na siłownię, warto dobrze się przygotować. Na początek dobrze jest sprawdzić, co oferuje konkretny klub fitness. Siłownia Łódź poza nowoczesnymi maszynami, dla swoich klientów ma także ofertę zajęć grupowych. Żeby korzystać z dobrodziejstw siłowni, wystarczy zdecydować się na karnet i rozpocząć trening, samodzielnie lub z trenerem personalnym.

Dla niektórych jednak problemem nie jest oferta danej siłowni, a stres związany z obecnością innych osób oraz wykonywaniem ćwiczeń przed innymi. Na stres związany z siłownią wpływa również brak wiedzy. Nie każdy przecież potrafi korzystać z poszczególnych urządzeń i wie jak wykonywać ćwiczenia.

Na początek dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z bieżni. Jest to prosta w obsłudze maszyna, której tempo można dopasować do swoich predyspozycji. W między czasie można obserwować innych ćwiczących oraz to w jaki sposób ćwiczą. Chcąc jednak wykorzystywać w pełni potencjał siłowni, pomóc może trener personalny Łódź, który podpowie z jakich urządzeń korzystać na początku swojej przygody oraz do jakich ćwiczeń siłowych je wykorzystywać.

2. Co zabrać na siłownię?

To pytanie może wydawać się błahe, jednak każdy, kto udaje się do klubu sportowego po raz pierwszy ma prawo nie wiedzieć, co będzie mu potrzebne na miejscu. Przede wszystkim ważny jest strój. Powinien on być swobodny, nieograniczający ruchów. Żeby poprawić swoją pewność siebie, warto wybrać rzeczy, w których czujemy się dobrze. Buty powinny stabilnie trzymać stopę i koniecznie być wygodne.

Poza strojem na siłownię warto zabrać wodę oraz ręcznik. Idąc na zajęcia fitness, należy pamiętać o karimacie.

3. Jakie są korzyści z treningu na siłowni i zajęć fitness?

W zasadzie każda forma aktywności fizycznej niesie dla organizmu człowieka wiele korzyści. Nie inaczej jest oczywiście z treningiem na siłowni. Wykonywane regularnie i z odpowiednim obciążeniem ćwiczenia zwiększają masę, siłę mięśni, pomagają w spalaniu tkanki tłuszczowej, poprawiają ogólną kondycję. W trakcie treningu towarzyszy nam trener indywidualny, który dba o to, by ćwiczenia były wykonywane prawidłowo.

Na siłowni czekają również ćwiczenia na prosty kręgosłup, trening funkcjonalny oraz stretching. Ćwiczenia tego typu niekoniecznie wiążą się ze zwiększeniem masy ciała, ale wzmacniają mięśnie, poprawiają elastyczność, niwelują różnego rodzaju bóle.

4. Jak działa Medicover Sport?

Warto również wspomnieć o pakiecie Medicover Sport, który daje nam nielimitowany dostęp do wybranego klubu. Oferują go niektóre miejsca zatrudnienia, w formie dodatku dla pracownika. Nie tylko pozwala on na aktywność fizyczną w wielu punktach na terenie całego kraju, ale również zapewnia opiekę medyczną użytkownikowi oraz jego bliskim. Jeżeli jesteś posiadaczem pakietu, sprawdź, czy respektuje go również siłownia Łódź.

Materiał (tekst i grafika) dostarczony przez reklamodawcę. Odpowiedzialność za dostarczoną treść ponosi reklamodawca.
E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

381

Szukałeś mnie na Instagramie?