5 kroków do wyboru najlepszych słuchawek dla sportowca

Słuchawki do biegania

Jesteś miłośnikiem uprawiania sportu przy dźwiękach ulubionej muzyki? Z pewnością wiesz zatem, że wybór odpowiednich słuchawek może bezpośrednio wpłynąć na jakość treningów. Zobacz, czym powinieneś się kierować, aby kupić dobre słuchawki dla sportowca – oto 5 kroków, które ułatwią Ci wybór!

Brak kabla równa się większej swobodzie

Z pewnością jesteś świadomy tego, jak bardzo obecność kabli może ograniczyć Twoją swobodę ruchów podczas uprawiania kabli – trudno o wygodne manewrowanie rękoma, gdy dookoła nich plącze się długi kabel, a jeden nieostrożny ruch może spowodować wypięcie słuchawek z gniazda. Znacznie lepiej sprawdzą się tutaj słuchawki bezprzewodowe – będą wygodnie leżeć na głowie i to bez żadnych kabli.

Słuchawki na siłownię

Materiał wykonania, czyli trwałość

Podczas uprawiania sporu nietrudno o urazy – tak dla Ciebie, jak i dla sprzętu, z którego korzystasz. Warto więc upewnić się, że Twoje słuchawki są wykonane z na tyle trwałego tworzywa, że nieszybko ulegną uszkodzeniu – i będą Ci z powodzeniem służyć przez długi czas.

Kształt – ergonomia na pierwszym miejscu

Pamiętaj o tym, że sportowe słuchawki bezprzewodowe muszą naprawdę dobrze przylegać do głowy – w przeciwnym razie będą z niej spadać przy każdym gwałtowniejszym ruchu, a podczas uprawiania sportu o to nietrudno. Przed zakupem powinieneś je zatem przymierzyć i upewnić się, że dobrze leżą – ich pałąk powinien ściśle przylegać do głowy. Na rynku można też spotkać się ze słuchawkami bezprzewodowymi przypominającymi słuchawkę Bluetooth do samochodu, a zatem bez pałąka. Uważaj na nie – mogą być jeszcze mniej stabilne niż model z tym łączeniem.

Wygoda noszenia – gumki czy miękkie otoczki?

Komfort podczas noszenia słuchawek to sprawa indywidualna. To Ty powinieneś zatem podjąć decyzję co do tego, czy wygodniej czujesz się, gdy głośniki Twoich słuchawek są pokryte gumowymi osłonkami czy miękką gąbeczką. Zdecydowana większość osób sięga po gumki, które świetnie dopasowują się do kształtu ucha, gdyż zazwyczaj w zestawie znajduje się ich kilka o różnej wielkości. Co więcej, gumowy materiał jest również łatwiejszy do utrzymania w czystości, a przez to bardziej higieniczny.

Słuchawki do uprawiania sportu

Czy odporność na wodę jest istotna?

Wydaje Ci się, że wodoodporne słuchawki dla sportowca są Ci zupełnie niepotrzebne i nie chcesz dopłacać za tę funkcję? Zapominasz o jednej rzeczy: w trakcie intensywnego treningu niechybnie się spocisz, a pot spływający po skroniach zahaczy także o słuchawki. Choć kilka pierwszych kropli pewnie im nie zaszkodzi, z każdym kolejnym kontaktem z wodą będą działać coraz gorzej.

Używasz słuchawek do biegania w plenerze? Z pewnością nie raz podczas przebieżki złapał się przelotny, niespodziewany deszcz. Choć dla Ciebie może to być całkiem przyjemne doświadczenie, słuchawki bez ochrony wodoodpornej mogą tego nie wytrzymać. Lepiej więc zawczasu zadbać o to i postawić na model odporny na działanie wody.


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,287

Szukałeś mnie na Instagramie?