W jaki sposób zabezpieczyć swoje dane przed kradzieżą?

1010

Bezpieczna archiwizacja danych, szyfrowanie plików, ustawianie haseł to działania konieczne do zabezpieczenia danych przed kradzieżą, aczkolwiek w przypadku przedsiębiorstw IT może się to okazać nie do końca wystarczające. Dlatego, im bardziej dana firma się rozrasta, tym bardziej należy myśleć o rozwiązaniach, które mogą okazać się niezbędne dla zabezpieczenia danych i aplikacji.

Wykorzystanie kolokacji serwerów

W większych przedsiębiorstwach IT zaleca się wykorzystanie możliwości jaką jest kolokacja serwerów. Usługa ta polega na wynajmie przestrzeni w serwerowni. Udostępniona jest wówczas infrastruktura niezbędna do pracy serwerów. W serwerowni usługodawcy znajduje się serwer lub cała szafa rackowa, z jakiej może skorzystać klient. Całodobowy dostęp do serwera jest czymś wysoce atrakcyjnym, zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy wiedzą, jak ważne jest zabezpieczenie danych i aplikacji w nagłych sytuacjach. Zagwarantowane są optymalne warunki pracy serwera pod kątem temperatury i wilgotności powietrza, co pozwala zabezpieczyć właściwie wszystkie dane. Jeśli więc przedsiębiorca zauważy, że w jego firmie nie ma stosownej przestrzeni dla data center to powinien zdecydować się na data center od zewnętrznego usługodawcy. Wyjątkowo szybkie łącza internetowe od niezależnych dostawców wraz z zasilaniem serwera i podpięciem  do urządzeń podtrzymujących jego działanie to niekwestionowane walory kolokacji, świadczące o tym, że wszystkie informacje będą jak najlepiej zabezpieczone.

Fizyczne zabezpieczenie przed kradzieżą danych

Kolokacja stanowi fizyczne zabezpieczenie przed kradzieżą danych, ze względu na to, że w każdej serwerowni znajdują się specjalne drzwi antywłamaniowe, zamki  i nowoczesne systemy monitoringu. Można także skorzystać z zabezpieczenia przeciwpożarowego, ponieważ w szafie rack zamontowane są innowacyjne systemy gaśnicze, dzięki jakim można zgasić sprzęt elektroniczny. Nic dziwnego, że na ten moment w branży IT tak wysoko ceni się kolokację serwerów.


Spodobał Ci się ten wpis? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę☕
[Przeczytaj, dlaczego warto]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.

1,458