W jaki sposób zabezpieczyć swoje dane przed kradzieżą?

1010

Bezpieczna archiwizacja danych, szyfrowanie plików, ustawianie haseł to działania konieczne do zabezpieczenia danych przed kradzieżą, aczkolwiek w przypadku przedsiębiorstw IT może się to okazać nie do końca wystarczające. Dlatego, im bardziej dana firma się rozrasta, tym bardziej należy myśleć o rozwiązaniach, które mogą okazać się niezbędne dla zabezpieczenia danych i aplikacji.

Wykorzystanie kolokacji serwerów

W większych przedsiębiorstwach IT zaleca się wykorzystanie możliwości jaką jest kolokacja serwerów. Usługa ta polega na wynajmie przestrzeni w serwerowni. Udostępniona jest wówczas infrastruktura niezbędna do pracy serwerów. W serwerowni usługodawcy znajduje się serwer lub cała szafa rackowa, z jakiej może skorzystać klient. Całodobowy dostęp do serwera jest czymś wysoce atrakcyjnym, zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy wiedzą, jak ważne jest zabezpieczenie danych i aplikacji w nagłych sytuacjach. Zagwarantowane są optymalne warunki pracy serwera pod kątem temperatury i wilgotności powietrza, co pozwala zabezpieczyć właściwie wszystkie dane. Jeśli więc przedsiębiorca zauważy, że w jego firmie nie ma stosownej przestrzeni dla data center to powinien zdecydować się na data center od zewnętrznego usługodawcy. Wyjątkowo szybkie łącza internetowe od niezależnych dostawców wraz z zasilaniem serwera i podpięciem  do urządzeń podtrzymujących jego działanie to niekwestionowane walory kolokacji, świadczące o tym, że wszystkie informacje będą jak najlepiej zabezpieczone.

Fizyczne zabezpieczenie przed kradzieżą danych

Kolokacja stanowi fizyczne zabezpieczenie przed kradzieżą danych, ze względu na to, że w każdej serwerowni znajdują się specjalne drzwi antywłamaniowe, zamki  i nowoczesne systemy monitoringu. Można także skorzystać z zabezpieczenia przeciwpożarowego, ponieważ w szafie rack zamontowane są innowacyjne systemy gaśnicze, dzięki jakim można zgasić sprzęt elektroniczny. Nic dziwnego, że na ten moment w branży IT tak wysoko ceni się kolokację serwerów.


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,623

Szukałeś mnie na Instagramie?