Wakacje w kamperze – czy to opcja dla każdego?

Wakacje w kamperze

Caravaning zyskał sobie również w naszym kraju szerokie grono zwolenników, którzy z wielką radością pakują całą rodzinę do samochodu i podróżują po Polsce lub innych europejskich krajach. Czy takie rozwiązanie jest jednak faktycznie dla każdego? Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są największe zalety wyjazdów kamperem oraz kto powinien z nich skorzystać, koniecznie przeczytaj ten wpis.

Wyjazdy kamperem czy tradycyjna przyczepa kempingowa?

W ramach caravaningu można wymienić dwa podstawowe rodzaje podróżowania – kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową. Czym różnią się one między sobą? Przede wszystkim kamper to nieco mniejsza konstrukcja, która wymaga jednak też wprawy w manewrowaniu. Co więcej przynosi pewne ograniczenia w kwestii wjazdu do dużych miast, co nie występuje przy podróżowaniu z przyczepą, którą zawsze można odpiąć i zostawić na polu kempingowych, by zrobić z niej stałą bazę do rozmaitych mniejszych i większych wypadów.

Z drugiej strony, jeśli planuje się regularną zmianę miejsca i wyprawy w górzysty teren, wygodny kamper może okazać się rozwiązaniem wręcz niezastąpionym.

Dlaczego warto podróżować kamperem?

Z jakiego powodu aż 10% turystów na świecie decyduje się na podróżowanie kamperem? Przede wszystkim to niemalże pełne uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców usług turystycznych. Nie trzeba martwić się o godziny rozpoczęcia lub zakończenia doby hotelowej, nerwowo szukać miejsca do spożycia posiłku w trasie. Wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria ma się bowiem zawsze przy sobie, zwłaszcza gdy zaopatrzy się produkty od InterCamp.

Kamper daje możliwość zapakowania wszystkich przydatnych przedmiotów. Nie ma ograniczeń bagażu ani problemów z przetransportowaniem go na dworzec lub lotnisko. Znacząco zwiększa to komfort podróżowania, gdy wszystko, co może się nam przydać mamy zawsze na wyciągnięcie ręki w kamperowym wnętrzu mieszkalnym.

Co więcej kamper to olbrzymia swoboda planowania trasy. Można zatrzymać się w jednym miejscu na dłuższy wypoczynek, zmieniać lokalizację co jeden lub kilka dni bądź wybrać się w długą podróż, by zwiedzić rozmaite punkty na trasie, również te poza utartymi szlakami. Samochód kempingowy pozwala również na szybką zmianę planów i przeniesienie się w inne miejsce, jeśli tylko pojawi się taka potrzeba bądź ochota.

Caravaning – komu najbardziej spodoba się takie podróżowanie?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, dla kogo jest caravaning. To idealne rozwiązanie dla samotników, pragnących odkrywać świat przyrody lub zwiedzać rozmaite europejskie kraje. Stanowi również fenomenalne rozwiązanie dla grup przyjaciół, którzy pragną podróżować wygodnie, dobrze się bawić i ograniczyć przy tym koszty wyprawy na przykład do szczególnie drogich krajów, jak Norwegia czy Szwajcaria. Z takiej formy rekreacji korzysta ponadto wiele rodzin z dziećmi i czworonogami, gdyż daje pełną swobodę i komfort dla wszystkich członków familii.

Współczesne samochody są naprawdę praktyczne i niezmiernie wygodne. Można w nich znaleźć wszystkie potrzebne sprzęty i akcesoria. Przestrzeń zapewnia przyjemne warunki do przyrządzania posiłków, zabaw z dziećmi lub wypoczynku, zwłaszcza gdy zadba się o ciekawe zaaranżowanie strefy mieszkalnej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaplanować ją w zgodzie z aktualnymi trendami wnętrzarskimi, o których więcej można przeczytać choćby na stronie: pt-wnetrza.pl. Każdy ma zatem szansę na to, by urządzić kampera po swojemu, by zawsze czuć się w nim naprawdę dobrze.

Wygodny sposób na przyjemne wakacje

Podróżowanie kamperem to wspaniała przygoda i wielka frajda, która przekonała już wiele osób. Warto sprawdzić na własnej skórze, czy nie stanie się również Waszym ulubionym pomysłem na spędzanie wakacji.


E-booki

1 Komentarz

  1. Maryli piosenka

    A jak kogoś nie stać na kampera, to można wsiąść do pociągu byle jakiego 🙂

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

376

Szukałeś mnie na Instagramie?