3 książki, które warto zabrać ze sobą na wakacje

Książki z Wydawnictwa Insignis

Wakacje to taka przyjemna pora, która pozwala na odpoczynek i odmóżdżenie. To także okres wyluzowania z książkami o ciężkiej tematyce. Lepiej w tym okresie sprawdzają się książki lekkie, wolne od rozbudowanej fabuły. Takie, które pozytywnie wpłyną na nasz nastrój w błogim, letnim nastroju. Wybrałem dla was trzy propozycje na lato. Oto one.

William B. Irvine – “Wyzwanie stoika”

Jak cenny jest spokój, przekonujemy się dopiero wtedy, gdy coś lub ktoś wyprowadzi nas z równowagi. Wtedy uświadamiamy sobie, jak trudno jest się opanować i zachować zimną krew. A przecież nie wszystko zależy od nas, a złość niczego nie zmieni. Po co więc tracić energię na coś, czego i tak nie zmienimy.

William B. Irvine w lekki sposób opowiada, jak sobie w prosty sposób radzi w emocjonujących sytuacjach. Kiedy każda sytuacja, pozornie beznadziejna i wkurzająca, może zostać zneutralizowana dzięki zmianie sposobu myślenia i postrzegania rzeczywistości.

Podaje też wiele przykładów popularnych osób, które sobie poradziły z przeciwnościami losu, traktując życie z dystansem. Dobrym przykładem jest Stephen Hawking. Mimo poważnego paraliżu, nie poddał się. Swojej choroby nie traktował jak porażki, lecz jako próbę.

Jeśli jesteś osobą cechującą się nadpobudliwością, warto abyś sięgnął po tę książkę. Być może pokaże ci pewne wskazówki, dzięki którym autor książki stał się tytułowym stoikiem, przyjmującym wszystko na chłodno.

Linda Geddes – “W pogoni za słońcem”

Słońce to najważniejsza gwiazda w naszym wszechświecie. Wszystko, co krąży dookoła nas, jest uzależnione właśnie od niego. To również największy dawca energii (a niektórzy wciąż myślą, że węgiel).

Słońce to także niezbędna część naszego życia. To ono reguluje nasz biologiczny zegar. To także najskuteczniejszy antydepresant. Słońce jest wyznacznikiem czasu, decyduje o dniach i nocy, porach roku, temperaturze naszej planety. Decyduje też o naszym zdrowiu i rozwoju roślin.

Autor książki “W pogoni za słońcem” w lekki, nienaukowy sposób wyjaśnia nam jak wiele zawdzięczamy słońcu i jakie pozytywne zjawiska, często mało oczywiste pochodzą właśnie od słońca. Bez obaw. To książka na lato, która nie wymaga myślenia ani posiadania wiedzy naukowej. To książka bardziej o życiu. Takim codziennym, w którym wszędzie otacza nas życiodajna, wielka złota gwiazda.

Gary John Bishop – “Skończ z tym sh*tem!”

Przestań uprawiać autosabotaż i upomnij się o własne życie – w ten sposób autor nawołuje na okładce. Gary John Bishop jest już znany z poprzedniej książki “Unf*ck yourself. Napraw się!”. Jak zapewne zauważyłeś, autor nie szczędzi w słowach szukając pomysłu na tytuł. Nie szczędzi także czytelnika. Nie jest żadnym mentorem czy kołczem, nie używa słitaśnych słówek motywacyjnych, tylko z grubej rury potrząsa czytelnikiem i pokazuje, że żeby coś zrobić ze sobą, trzeba zdecydowanych kroków. “Skończ z tym sh*tem” jest kierowana głównie do osób, które zastygły w swojej beznadziejności. Są to ludzie w związkach bez przyszłości, pracą bez satysfakcji, czy stanem finansowym bez zadowalających liczb na koncie. Im dłużej się zwleka z porzuceniem beznadziejności, tym więcej w życiu ucieka. Każdy dzień zwłoki jest stratą. Każda chwila, w której się egzystuje w nicości jest chwilą, w której nie wiesz co to znaczy życie. Najwięcej zmian w życiu ludzie dokonują albo w okresie noworocznym, albo w wakacje. Teraz jest odpowiedni moment, aby sięgnąć po książkę i sprawić, aby coś zmienić w swoim życiu na lepsze.

Książki na wakacje – czy jest na to czas?

Jedni uważają, że wakacje to okres, kiedy ma się więcej czasu na odpoczynek i rozwijanie swoich pasji. To także więcej czasu. Niektórzy jednak powiedzą, że wtedy na czytanie jest najmniej czasu, ponieważ chce się maksymalnie odpocząć, bez przemęczania swojego umysłu. Dla każdej z tych obu grup osób wydawcy publikują takie książki, aby nie obciążać zbytnio umysłu czytelnika podczas letniego wyluzowania. Takie są właśnie te 3 tytuły, które powyżej wymieniłem.E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 487

Szukałeś mnie na Instagramie?