Czym kierować się przy wyborze uchwytu samochodowego do telefonu?

Telefon w samochodzie

Dużo podróżujesz samochodem? Chcesz w bezpieczny i komfortowy sposób korzystać ze smartfona w trakcie jazdy? Postaw zatem na dobry uchwyt samochodowy do telefonu. Poniżej podpowiadamy czym kierować się w trakcie wyboru.

Smartfony stały się gadżetami, z którymi wiele osób nie rozstaje się niemalże na krok. Są to wielofunkcyjne urządzenia, które nie służą wyłącznie do odbierana i wykonywana połączeń czy pisania wiadomości tekstowych. Za ich pomocą można odtwarzać muzykę, robić zdjęcia, nagrywać i oglądać filmy, surfować po Internecie, grać w gry czy nawet wyznaczyć trasę. Chcąc korzystać z telefonu w samochodzie, warto wyposażyć się w dodatkowe akcesorium w postaci specjalnego uchwytu. Jako że w sprzedaży dostępnych jest wiele tego typu gadżetów, pora zastanowić się nad tym, jak wybrać dla siebie idealny model.

Jak wybrać uchwyt samochodowy do telefonu?

Kupując uchwyt samochodowy do telefonu, należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Pierwszą z nich będzie jakość wykonania tego akcesorium. Idzie ona w parze z trwałością i jednocześnie też z ceną. Dobrej jakości uchwyty są droższe, ale solidnie wykonane, wobec czego posłużą użytkownikowi przez długi czas. Kupując tani uchwyt samochodowy do telefonu, trzeba liczyć się z tym, że będzie wykonany z tworzywa słabego, łamliwego i podatnego na odkształcenia. Nie mówiąc już o tym, że istnieje ryzyko wypadnięcia z niego urządzenia podczas jazdy. Przy wyborze tego praktycznego gadżetu powinno się mieć na uwadze wymiary jego uchwytu – im mniejsze, tym lepiej. Istotne będzie to, aby dobrać uchwyt do wielkości telefonu. Powinien też zapewniać swobodę ustawiania pozycji wyświetlacza urządzenia.

Czy warto wybrać uchwyt samochodowy do telefonu mocowany na szybę?

Częstym wyborem jest uchwyt samochodowy do telefonu, który przytwierdza się do szyby za pomocą przyssawki. Zaletą tego rozwiązania będzie stabilność, bezinwazyjny montaż, uniwersalność, dobra widoczność i możliwość swobodnego regulowania ustawień smartfona. Trzeba jednak liczyć się z tym, że przyssawka może odklejać się od szyby w trakcie jazdy pod wpływem temperatury, co ma miejsce przede wszystkim przy słabej jakości tworzywie.

Magnetyczny uchwyt samochodowy do telefonu – czy to ma sens?

Jeszcze innym rozwiązaniem będzie magnetyczny uchwyt samochodowy do deski rozdzielczej. Można go umieścić w preferowanym miejscu, szybko i łatwo, dowolnie regulować położenie. Niestety istnieje duże ryzyko upadku telefonu i zaburzenia pracy odbiornika GPS ze względu na magnes. Możliwości jest oczywiście więcej – uchwyt samochodowy do kratki nawiewu lub na kierownicę.


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

568

Szukałeś mnie na Instagramie?