Daj czerwone i bądź dla kogoś kimś ważnym. Akcja społeczna DKMS

Walentynki. Dla wielu to dzień jak każdy inny. Dla innych to dzień, którego chce się unikać i hejtować wszystko, co związane z miłością, ale dla większości i tak jest to wyjątkowa data, kiedy można bardziej niż zazwyczaj pokazać drugiej osobie jak jest dla nas bardzo ważna. Ważna na tyle, że gdyby tej osoby zabrakło, poczulibyśmy wielką pustkę w sercu. Fajnie jest mieć kogoś takiego bliskiego, ale jeszcze fajniej jest być dla kogoś kimś takim ważnym. A ty? Czy wiesz dla kogo możesz być ważny? I czy wiesz jak niewiele trzeba, aby nim się stać?

Wpis powstał dzięki współpracy z Fundacją DMKS, będącą Bazą Dawców Komórek Macierzystych.
Z okazji Walentynek nadarzyła się okazja, aby zainteresować was ważnym społecznie tematem.

Logo DKMS

Dla kogo jesteś ważną osobą?

Jeśli żyjesz z kimś w związku, to z pewnością dla tej osoby jesteś najważniejszy w życiu. Tak tak. Różowe jednorożce, rzyganie tęczą i inne takie. A 3 miesiące później zaczyna się pojedynek o kołdrę, walka o pilota, słuchanie chrapania drugiej osoby, puszczanie bąków bez poczucia wstydu, chodzenie ze skarpetkami nie do pary. To wszystko to takie drobne sytuacje, które są sprawdzianem prawdziwej miłości. Miłości i pełnej akceptacji, choćby nawet się okazało, że ten jednorożec jest daltonistą.

DKMS

Dostałem do pokolorowania. Miałem nie wyjeżdżać poza kreski. Prawie umiem 🙂

Zawsze znajdzie się ktoś ważny w twoim życiu, tak samo jak dla kogoś ty jesteś tym kimś najważniejszym. Wtedy bez tej osoby nie widzi się życia. Nie wiem czy wiesz, ale poza twoimi najbliższymi osobami, z którymi łączy cię bliska fizyczna więź, jest jeszcze ktoś, dla kogo twoja osoba będzie najważniejsza ze wszystkich osób, które istnieją na świecie. Ba! Bez ciebie nie wyobrażają sobie nawet życia, a nawet mogą go nie mieć. Czy wiesz o kim mówię?

Będąc dawcą stajesz się dla biorcy najważniejszą osobą na świecie

Kiedy czyjeś życie zależy od ciebie – wiesz jakie to wspaniałe uczucie móc wtedy pomóc? Wiesz ile warta może być twoja pomoc zgłaszając się do Fundacji DKMS? Ciebie nie ubędzie, ale dzięki jednemu gestowi możesz sprawić, że to, co zrobisz, będzie najważniejszą rzeczą w życiu tej drugiej osoby. Mowa o  przeszczepie krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego, którymi zajmuje się ta fundacja. Podobno to nie boli, a dzięki temu możesz zaoszczędzić bólu potrzebującym.

Akcja #dajczerwone organizowana jest z okazji Walentynek przez Fundację DKMS.


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3,004

Szukałeś mnie na Instagramie?