Dla kogo audiobooki? Kilka sytuacji, w których książki audio się przydają

Słuchanie audiobooków

Co zrobić, kiedy lubisz czytać książki, ale nie zawsze masz na to odpowiednie warunki? Czy brak warunków na czytanie książek musi oznaczać koniec przygody z książkami? Wcale nie! Dzieła swoich ulubionych autorów można poznawać na wiele sposobów. Jedną z ciekawych metod jest słuchanie audiobooków, które mogą dostarczyć ci innego rodzaju doznania, których podczas czytania książek przeżyć nie mogłeś. W jakich sytuacjach audiobooki sprawdzą się najbardziej?

Audiobooki do samochodu

Dojeżdżasz do pracy samochodem, więc pewnie często stoisz w korkach i słuchasz bezrefleksyjnie eremefu lub innych hitów na czasie. W ogóle nie zwracasz uwagi, co leci w radiu, ponieważ radio masz włączone tylko dla zabicia czasu straconego w samochodzie. A przecież ten czas możesz spożytkować z korzyścią dla siebie i odpalić audiobooka. W tym czasie, kiedy przemieszczasz się samochodem z punktu A do punktu B, zamiast słuchać radia możesz czerpać przyjemność z wchłaniania ciekawej pozycji książkowej w wersji audio. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym.

Audiobooki jako bajki dla dzieci

Puszczanie dzieciom non-stop bajek na telewizorze nie wróży nic dobrego. Dziecko wlepione w ekran nie ma zbyt wiele możliwości rozwoju. Spróbuj nauczyć dziecka słuchania bajek w wersji audio. Obserwuj, jak maluch się wtedy zachowuje. Czy słucha uważnie i głęboko nad czymś myśli? Jeśli tak, to można powiedzieć, że sukces został osiągnięty. Dziecko przez słuchanie bajek audio rozwija wyobraźnię. Zamiast dostawać gotowy obraz, musi go sobie samo wykreować na podstawie usłyszanej treści, którą mówi lektor. Jeśli chcesz, aby dziecko prawidłowo się rozwijało intelektualnie, dostarczaj mu rozrywki innej, niż patrzenie się w ekran.


Gdy oczy są zmęczone po 8-godzinnej pracy przy monitorze

Lubisz czytać książki? Masz swoje ulubione kryminały lub autorów fantastyki? Pewnie zdarza ci się chcieć poznać nową fabułę świeżo wydanej książki, ale praca tak zmęczyła twoje oczy, że czytanie, mimo iż je lubisz, sprawia ci ból. Nic na siłę. Szkoda męczyć oczy, kiedy same się proszą o odpoczynek. Dzięki audiobookom możesz po pracy położyć się wygodnie, zamknąć oczy, i chłonąć fabułę bez używania oczu. Czy to nie zajebiste? 🙂 Twoje oczy będą ci wdzięczne, a ty możesz się cieszyć nowymi treściami jednocześnie odpoczywając.

Poradniki audiobookowe do medytacji

Jeśli jesteś typem osoby, która lubi medytować, spróbuj odłożyć książki o medytacji i przerzucić się na audiobooki. Taka tematyka literatury pozytywnie wpływa na dobrostan, a skoro medytacyjne praktyki sugerują oczyścić umysł, będzie wspaniałym uczuciem słuchać lektora z zamkniętymi oczami. Do medytacji audiobooki nadają się idealnie.


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

420

Szukałeś mnie na Instagramie?