Do czego nosić kaszkiet męski zimą?

Kaszkiet

Kaszkiet męski to eleganckie i stylowe nakrycie głowy, które ponownie wróciło do łask. Jeżeli nie wiesz, do czego nosić kaszkiet męski zimą, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Kilka słów o kaszkiecie

Kaszkiet to rodzaj nakrycia głowy, którego historia sięga daleko w przeszłość Anglii. Pierwsze linie kaszkietów powstały w XIV wieku i ze względu na nacisk władz stały się nieodłącznym atrybutem klasy robotniczej. Były na tyle charakterystyczne obok cylindrów, że wizualnie wyróżniały daną społeczność.

Z czasem jednak zyskały na popularności i weszły w skład eleganckich męskich stylizacji. Obecnie moda na kaszkiety przeżywa swój renesans, a tego rodzaju czapki pojawiają się nawet w damskich wersjach.

W modzie wyróżnia się dwa główne style kaszkietów, które dominują w wykonaniach projektantów, kaszkiet typu newsboy cap oraz flat cap. Oba z nich mimo różnic pomiędzy sobą wpisały się na stałe w męską modę.

Poza byciem dodatkiem do modnego wyglądu spełnia swoją rolę, chroniąc głowę przed zimnem i wiatrem oraz osłaniają oczy przed słońcem (jeżeli mamy do czynienia z wariantem z daszkiem).

Nakrycia głowy w formie kaszkietów najczęściej wykonywane są z bawełny. Na zimę polecane są produkty z wełny z dodatkową ciepłą podszewką, które znajdziesz tutaj: https://hatfactory.pl/53-kaszkiety-welniane. Dla osób, które chcą większą ochroną otoczyć swoje uszy, zaprojektowano modele z ciepłymi nausznikami.

Eleganckie stylizacje

Męskie nakrycie głowy, jakim jest kaszkiet, pojawiło się również w serialu Peaky Blinders. Bohaterowie należący do gangu nosili model zwany flat cap. Jego ciężar spoczywa na przodzie i opiera się na daszku. Ówcześnie występuje bardzo często przy okazji eleganckich stylizacji. 

Różne warianty flat cap odnajdziesz w sklepie internetowym https://hatfactory.pl/52-kaszkiety-peaky-blinders. Jest on szczególnie uwielbiany przez producentów, którzy eksperymentują z materiałami. Może to być lekka bawełna, tweed, a nawet skóra.

Model czapki na zimę idealnie połączy się z płaszczami wszelkiego rodzaju. Do stylizacji można dodać szal, a pod spód wierzchniego ubrania włożyć rozpinaną koszulę lub sweter.

Bez obaw możesz założyć go do garnituru oraz marynarki. Jego męski wygląd uzupełni całość i doda Ci stylu. Sprawdzi się podczas biznesowych wyjść, randki, ale także na spacerze po parku.

Najważniejszą zasadą stylizacyjną, jeżeli chodzi o kaszkiet, jest jego właściwe dopasowanie do rozmiaru głowy. Kaszkiet nie może być zbyt duży, ponieważ będzie niewygodnie zsuwał się na oczy i przede wszystkim będzie wyglądał niechlujnie.

Zadbaj też o to, żeby kolorystycznie komponował się z innymi ubraniami lub postaw na jednolity uniwersalny beż bądź czerń.

Kaszkiet w połączeniu z luzem

Współczesna moda proponuje ciekawe połączenia stylów, dzięki czemu wychodzi poza standardowo utarte ramy. Jednym z przykładów tego typu zabiegów jest łączenie kaszkietów z luźnymi stylizacjami.

Kaszkiet możemy spotkać w towarzystwie skórzanej kurtki oraz wysokich motocyklowych butów. Pasuje do kurtki bomberki oraz T-shirtów z lekkiej bawełny.

Dobrym sposobem na podpatrzenie ciekawych stylizacji z kaszkietem jest zaobserwowanie ich w modzie gwiazd. Szczególnie upodobał je Ryan Reynolds, który pojawia się w nich na co dzień, oraz Brad Pitt.

Eksperymentowanie łączeń kaszkietu z codziennym strojem może wprowadzić lekką elegancję, która będzie uniwersalnie się sprawdzać, a jednocześnie dodawać charakteru całości wizerunku.

Jeżeli nie jesteś pewny, czy męski kaszkiet jest dla Ciebie, wejdź na stronę https://hatfactory.pl/44-kaszkiety-na-sezon-jesien-zima i zobacz dostępne fasony.


E-booki

1 Komentarz

  1. Patryk Tarachoń

    Kaszkiet kojarzy mi się ze starszymi panami o lasce. Nie wyobrażam sobie tego jako swojej części garderoby.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 019

Szukałeś mnie na Instagramie?