Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter 3 – czy warto ją kupić?

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter 3

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter 3 to model, który zasługuje na parę słów ode mnie. Starsze pokolenie nie bardzo rozumie ideę hulajnóg elektrycznych. Sceptycy twierdzą, że hulajnogi oduczają chodzenia. Czyżby? W takim razie ile procent ludzi mieszkających w wieżowcach, zamiast wchodzić po schodach, wybiera jazdę windą? Każdy wybiera taką metodę przemieszczania, jaką lubi. Ja, jako miłośnik rowerów elektrycznych, ukłoniłem się w stronę hulajnogi Xiaomi Mi Electric Scooter 3, aby poznać ją trochę bliżej.

Moc silnika w hulajnodze

W Xiaomi Mi Electric Scooter 3 znajduje się silnik o maksymalnej mocy znamionowej 300 Watt. Jest on silniejszy od tradycyjnych rowerów elektrycznych. Te posiadają moc około 250 Watt, choć do poruszania się poza terenami miejskimi, są modele o znacznie silniejszych parametrach. Jak wiadomo, w rowerach elektrycznych nie potrzeba tak dużej mocy silnika, ponieważ jazdę zawdzięczamy głównie pedałowaniu, a napęd elektryczny jest tylko dodatkiem dla pedałującego. Przy pojemności baterii 7650mAh w hulajnodze elektrycznej można przejechać do 30 kilometrów. Parametry mogą się różnić w zależności od wagi kierującego, nawierzchni oraz warunków atmosferycznych. Podane dane są uśrednione, więc jeśli ważysz 90kg, musisz trochę odjąć możliwości napędu.

Tryby jazdy hulajnogi elektrycznej

Hulajnoga Xiaomi Mi Electric Scooter 3 jest dostosowana do najnowszych przepisów, więc nie ma obaw o nieprzyjemności ze stróżami prawa. Pożyteczny tryb pieszy pozwala na bezpieczną jazdę po chodniku z prędkością nie przekraczającą 5km/h. To obecnie jest koniecznością, kiedy chce się jechać wśród pieszych. Oczywiście cały czas jest tryb standardowy, który pozwala osiągnąć prędkość 25km/h. Tryb ten w tej hulajnodze nazywany jest trybem sportowym. Warto pamiętać, że takie prędkości nie są mile widziane, kiedy wymija się pieszych. Warto nie być dzbanem 🙂

Aplikacja do zarządzania hulajnogą

Może to na pierwszy rzut oka wydawać się abstrakcją, ale hulajnogą można zarządzać z aplikacji mobilnej. Jak to? – pewnie pomyślisz. Przecież nie można korzystać ze smartfona podczas jazdy. Zgadza się. Pragnę uspokoić. Aplikacja nie steruje hulajnogą w czasie jazdy. Gdy się przemieszczamy mierzy ona tylko aktualną prędkość, przejechany dystans (czyli dokładnie to, co wskazują liczniki rowerowe) oraz moc, jaka pozostała w baterii.

Konstrukcja hulajnogi

Hulajnoga już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie dobrze wykonanej z dobrze dobranego materiału. Tak jak wygląda, tak własnie działa. Xiaomi wyprodukowało całkiem dobry sprzęt, który nie rozleci się w trakcie jazdy po kilku miesiącach. Tak samo można być bezpiecznym o ogniwa w baterii. Nie są to niewiadomego pochodzenia ryzykowne materiały, o których wiele dziwnych rzeczy się mogło słyszeć. Jeśli chodzi o materiał wykonania hulajnogi, to jest to aluminium klasy lotniczej. Nie ma lipy proszę państwa 🙂

Hulajnoga elektryczna Xiaomi Mi Electric Scooter 3, mimo iż tego gołym okiem nie widać, ma wbudowany hamulec tarczowy z klockami hamulcowymi umieszczonymi w tylnym kole. Hamowanie będzie bardziej efektywne niż w porównaniu z hulajnogami z hamulcami szczękowymi typu v-brake. Co ciekawe, im częściej się hamuje na tej hulajnodze, tym więcej energii można odzyskać. System odzyskiwania energii w hulajnodze to coś, co kierowcy rowerów elektrycznych mogą pozazdrościć.

W czasach mody na hulajnogi oraz ciągłego pośpiechu, warto sobie sprawić taki pojazd. Kosztuje on w granicach 2 tysięcy złotych, więc wychodzi to taniej od roweru. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, hulajnoga ta sprawi, że dojedziesz do pracy szybciej, niż samochodem stojącym w korkach. Można powiedzieć, że hulajnoga elektryczna sprawi, że będzie szybciej, zdrowiej i zdecydowanie taniej niż posiadanie smutnego samochodu.Spodobał Ci się ten wpis? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę☕
[Przeczytaj, dlaczego warto]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.

450