Profile na Instagramie, które lubię obserwować

Profile na Instagramie do obserwowania

Od kiedy Facebook przesiąkł spamem, polityką, żebrolajkami, aż miło zajrzeć do innego serwisu społecznościowego, który jest tym, czym być powinien od samego początku. Mowa o Instagramie. Gdy mam ochotę przeglądać zdjęcia, nie używam już fejsa, tylko wchodzę na Instagram. Podobnie jest, gdy chcę się podzielić odrobiną swojej codzienności na zdjęciach. Zdjęcia te publikuję głownie na Instagramie, ponieważ uważam, że jest to serwis przyjazny dla zdjęć, a przeglądanie fotografii w ty serwisie jest czysta przyjemnością.

Jak postrzegam serwisy społecznościowe?

 • Snapchat jest dla gimbazjum
 • Twitter jest dla polityków i dziennikarzy
 • Instagram jest dla estetów lubiących ładne zdjęcia
 • Facebook jest dla każdego i nikogo

Czy zauważyłeś przedostatni punkt? To dobrze.

Mam wiele ulubionych profili na Instagramie, na które lubię często zaglądać. Chcę się podzielić kilkoma, które być może ciebie też zainteresują.

Wielki Ogarniacz Życia

Kto nie zna Pani Bukowej i Pana Buka? Ja nie znałem, przyznaję się. Gwiazdy memów, których historia toczy się w szarej codzienności życia. Satyryczne podejście do codziennych spraw, nawyków czy też relacji w związkach potrafi rozbawić do łez. Polecam także książkę. Dobra na prezent.
https://www.instagram.com/wielkiogarniacz/

Browar Inne Beczki

Jestem miłośnikiem dobrego piwa, cały czas odkrywając nowe smaki. Browar Inne Beczki zdobył moje serce (i kubki smakowe) swoimi doskonale dobranymi proporcjami smaków piwa i owoców. Na uwagę zasługują również pięknie zaprojektowane etykiety piwa. Sam zobacz!
https://www.instagram.com/innebeczki/

Insta Repeat

Komuś się chciało przejrzeć wszystkie internety w celu znalezienia zdjęć podobnych do siebie. Gdyby autor tego profilu był Polakiem, z pewnością hitem byłyby zdjęcia lasek robione na obsikanych torach 🙂
https://www.instagram.com/insta_repeat/

Kołem Się Toczy

Kocham jazdę rowerem w nieznane. Mam na swoim koncie wiele samotnych wypraw rowerowych, w tym jedną z Rudy Śląskiej do Czeskiego Cieszyna. Jazda na rowerze daje mi ogromną przyjemność. Profil Kołem Się Toczy jest zbiorem fotografii z dalekich wypraw rowerowych. Kto wie, może się zainspiruję do zwiedzenia na rowerze tych miejsc.
https://www.instagram.com/kolemsietoczy/

Lubimy Czytać

Największy (tak sądzę) serwis książkowy w Polsce. To stąd w pierwszej kolejności czerpię wiedzę o nowościach książkowych. To tutaj mogę najpierw ocenić książkę po okładce, aby później mieć możliwość oceny po zawartości.
https://www.instagram.com/lubimyczytac.pl/

Kabuto

Z racji tego, iż moim drugiem obywatelstwem jest Państwo Kabuto, obserwuję ten profil. Warto przy okazji bliżej zapoznać się z zaletami bycia obywatelem tego kraju i wyrobić sobie nowe obywatelstwo.
https://www.instagram.com/kingdomofkabuto/

Gdzie zjeść na Śląsku

Człowiek nie Kamyk – jeść musi 🙂 Przewodnik do najlepszych miejscach gastronomicznych na Śląsku. Patrząc na same zdjęcia już cieknie ślinka. Chciało by się zjeść wszystko na raz będąc we wszystkich miejscach jednocześnie.
https://www.instagram.com/gdziezjescnaslasku/

Chernobyl Walk Tour

A gdyby komuś było za daleko jechać na Śląsk, to może wybrać się na przykład do… Czarnobyla 🙂 Uwielbiam takie urbexowe klimaty. Opuszczone miasto, o którym świat by dawno zapomniał gdyby nie jego straszna historia. Teren całkowicie wyludniony, lecz potrafi przyciągać najodważniejsze grupy turystów chcących na włane oczy poznać strefę zero. Profil na Instagramie zawiera zdjęcia z takich wypraw. Też chcę się tam kiedyś wybrać.
https://www.instagram.com/chernobyl_walk_tour/


a na koniec wisienka na torcie.
Taka mała autoreklama swojego profilu.

Marcin Kamyk Kamiński

Jeśli jeszcze nie widziałeś mojego profilu, warto dodać go do obserwowanych. Będzie mi miło. Pokazuję zwyczajną-niezwyczajną codzienność.
https://www.instagram.com/marcinkaminski_pl/


E-booki

Komentarzy: 6

 1. Karol Werner

  mega się cieszę, dzięki za wyróżnienie. No i wiatru w plecy 🙂

 2. Rojka

  Możesz dawać więcej takich propozycji uporządkowanych tematycznie. Fajnie będzie poznać nowe polecane profile na Instagramie od kogoś. Ja dopiero zaczynam przygodę z Instagramem i nie wiem jeszcze do końca jakie konta są warte obserwacji.

 3. Rozkminy Tiny

  „Lubimy czytać” i Wielkiego ogarniacza chyba sobie dodam 🙂 niby mam instagram, ale trudno mi się przekonać, żeby tam być codziennie. Jakoś kurczę, nie pasuję do obrazkowego świata 🙂

 4. Magda

  Z wymienionych przez Ciebie profili znam Lubimy Czytać i Wielki Ogarniacz Życia, ja natomiast na instargarmie lubię profile z muralami i street artem

 5. alicja

  jaka szkoda ze nie mam istagramu

 6. Marcin KAMYK Kamiński

  Alicjo – nikt z nas nie jest jego właścicielem. A użytkownikiem może być każdy. Rejestracja jest prosta.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 428

Szukałeś mnie na Instagramie?