Jak by wyglądał współczesny świat bez smartfonów?

Składany smartfon

Z pewnością zastanawiasz się, jak by wyglądał współczesny świat bez smartfonów. Niektórzy nie wyobrażają sobie egzystencji bez swoich mobilnych „przyjaciół”, z dostępem do internetu, nie rozstają się z telefonem dosłownie o krok, mając go obok siebie podczas spania i nawet wizyty w toalecie. Urządzenie to już dawno przestało służyć wyłącznie do wysyłania SMS-ów czy wykonywania połączeń telefonicznych. Obecnie „Telefon” to tylko jedna z wielu apek w smartfonie. Obecne smartfony dają nieograniczone wręcz możliwości – surfowania po Internecie, nagrywanie filmów, robienie zdjęć, randkowanie, wideokonferencje z osobami w pracy, granie w gry, kupowanie i płacenie za zakupy online za nie bezgotówkowo. Na tym oczywiście nie koniec, dlatego tak trudno wyobrazić sobie życie bez tego wielofunkcyjnego gadżetu.

Brak smartfona i co dalej?

Nie mając do dyspozycji smartfona, tracimy możliwość dzwonienia z dowolnego miejsca i o każdej porze dnia i nocy. Staje się to problematyczne już na co dzień, a co tutaj mówić o kontaktowaniu się z osobami, od których jesteśmy oddaleni o tysiące kilometrów. A co z wyjazdem zagranicznym i na dodatek nieznajomością języka obcego? Bez smartfona nie ma dostępu do Google Maps, więc odnalezienie się w nieznanej miejscowości staje się nie lada wyzwaniem, czasami nie do wykonania. Nie ma mowy o sprawnym przemieszczaniu się we właściwym kierunku bez takiej wirtualnej pomocy. Posiadacze smartfonów już dawno przestali zaprzątać sobie głowę tradycyjnymi aparatami fotograficznymi, bo urządzenia mobilne często przewyższają je pod wieloma względami. Można nie tylko zrobić idealne zdjęcie, ale też natychmiast je opublikować w mediach społecznościowych, dzięki czemu każdy Internauta może je zobaczyć, skomentować itd.

Życie bez smartfona sprawia, że nie zamówimy sobie jedzenia, nie można też słuchać muzyki, bo kto nosi ze sobą dodatkowe urządzenie? W świecie bez smartfonów trzeba byłoby niestety wrócić do zabierania ze sobą nadprogramowego bagażu, aby pomieścić wszystkie sprzęty, które obecnie wchodzą w skład jednego. Za pomocą smartfona wykonuje się tak wiele czynności, że bez niego nasze życie odmieniłoby się o 180 stopni. Kupujemy przy jego pomocy nawet bilety do komunikacji miejskiej, na koncert czy mecz oraz dokonujmy rezerwacji hoteli, robimy zakupy online. Bogactwo i różnorodność aplikacji sprawia, że za pomocą tego mobilnego sprzętu można komponować muzykę, uczyć się grać na wielorakich instrumentach.

Jakie urządzenia zastępuje smartfon?

Smartfon zastępuje nam telefon stacjonarny, aparat fotograficzny, kamerę wideo, album fotograficzny, radio, gazety, budzik, zegarek, dyktafon, notatnik, GPS, latarkę, odtwarzacz muzyki, kalkulator, kompas, kalendarz, WIFI, Hotspot, książkę adresową, papier, słowniki, czynnik książek, konsolę do gier, portfel, gry planszowe, stroik do gitary. Jak widać, lista jest naprawdę długa i wciąż nieskończona. To niepozorne urządzenie ułatwia nam życie, umila je, bawi, nawet uczy, otwiera naprawdę wiele możliwości. Niektórzy powiedzieliby, że życie bez smartfona byłoby jak bez ręki i jest w tym sporo prawdy. Oczywiście są i tacy, którzy stronią od nowinek technologicznych, nie potrzebują zaawansowanych telefonów 24h/dobę. Teraz pomyśl, jak duży musiałby być twój plecak, aby te wszystkie urządzenia pomieścić.E-booki

1 Komentarz

  1. Patryk Tarachoń

    Gdy widzę nowe modele telefonów komórkowych (ze składanymi ekranami), dociera do mnie, że technologia za szybko postępuje.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 771

Szukałeś mnie na Instagramie?