Jak działa bielizna termoaktywna?

Fatbike rower na zimę

Wraz z nadejściem chłodów zaczynamy szukać cieplejszego ubrania, które ochroni nasze ciało przed wychłodzeniem. Mogłoby się wydawać, że wystarczy założyć dodatkowe części garderoby, ubrać się na tak zwaną cebulkę. Jak Januszowato zabrzmiało 🙂 Takie rozwiązanie jak najbardziej się sprawdzi, ale dużo lepszym okazuje się być bielizna termoaktywna. Wybór jest obecnie tak ogromny, że możemy liczyć na wygodę, komfort i estetykę. Do produkcji ubrań termoaktywnych sięga się obecnie po szereg nowoczesnych materiałów, przez co zapewniają doskonałe właściwości termoregulacyjne.

Przygotuj się na nadchodzące chłody, sięgając po ubranie termoaktywne

Latem wybór stroju jest czymś banalnie prostym. Nie trzeba na siebie zbyt wiele zakładać, ale zmienia się to wraz z upływem czasu i zmianą pory roku. Okres jesienno-zimowy wymusza na nas sięgnięcie po coś, co zapewni nam optymalne ciepło. Nie chodzi tutaj jednak o opatulanie się kurtką puchową i szalikiem, sięganie po grubą czapkę i zakładanie kalesonów pod spodnie dresowe. Ciepło może zapewnić nam także dobrej jakości bielizna termoaktywna. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie przede wszystkim w przypadku osób aktywnych fizycznie. Nieważne czy biegasz, jeździsz na rowerze czy tylko rekreacyjnie spacerujesz. Jak wiadomo, ruch generuje energię, czyli ciepło, co wiąże się z wytwarzaniem potu. Każdy przynajmniej raz w życiu miał okazję przekonać się, jak nieprzyjemne jest bycie owianym zimnym powietrzem, będąc spoconym. Jeśli nie chcemy doprowadzić swojego organizmu do wyziębienia, co osłabia układ odpornościowy i zwiększa ryzyko infekcji, warto sięgnąć po coś takiego jak odzież termoaktywna.

Jak to działa?

Największą zaletą bielizny termoaktywnej jest to, że zapewnia ciepło, stanowi dodatkową warstwę grzejącą. Mówimy tutaj o izolacji między ciałem a ubraniem, zniwelowaniu problemu z utratą ciepła wytwarzanego przez ciało i kontaktem skóry z chłodnym powietrzem z zewnątrz. Nawet jeśli się spocimy, istnieje dużo mniejsze ryzyko przewiania i przeziębienia się. Do jej produkcji sięga się po specjalne materiały syntetyczne, które odprowadzają pot z powierzchni skóry. Dodatkowo można liczyć na szybkie schnięcie, przez co wilgoć nie zdąży się wchłonąć. Nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym, kiedy normalnie bylibyśmy zlani potem, w ubraniu termoaktywnym pozostajemy susi, co przekłada się na ogromny komfort. W przypadku uprawiania sportów zimowych przy niesprzyjających warunkach pogodowych takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę. Jeśli nie chcemy dopuścić do przeziębienia i konieczności zaprzestania na jakiś czas treningów z tego powodu, warto wyposażyć się i używać dobrej jakości bieliznę termoaktywną.

Jak wybrać odpowiednią odzież termoaktywną?

Jako że rodzajów odzieży termoaktywnej jest obecnie sporo na rynku, warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze. Może być ona cienka (ze sztucznych włókien, bardzo dobrze oddychająca), czyli do treningów w stosunkowo ciepłych warunkach lub ciepła przy temperaturze około zera syntetyki połączone z polipropylenem. W przypadku mroźnych dni i niezbyt intensywnego wysiłku fizycznego warto sięgnąć po odzież bardzo ciepłą, przede wszystkim z wełny merino. Rodzaj i grubość bielizny termoaktywnej to jedno, ale na uwadze trzeba mieć także optymalne dopasowanie do sylwetki, czyli właściwy rozmiar.E-booki

1 Komentarz

  1. Patryk Tarachoń

    Szkoda, że nie zajrzałem na Twój blog wcześniej. Było trzeba kupić coś takiego ukochanej na święta – marznie nawet latem.

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,301

Szukałeś mnie na Instagramie?