Jak odzyskać utracone kontakty w telefonie?

Jak odzyskać kontakty w telefonie Android

Zgubienie twojego super hiper wypasionego i wszystkomającego smartfona nie musi oznaczać utraconych kontaktów. Nie musi też oznaczać zerwania wirtualnych znajomości czy braku możliwości zadzwonienia do kogoś ważnego. Kumple nadal będą twoimi kumplami, a utracenie numerów nowo poznanych osób wcale nie musi być koszmarem. Żyjemy w czasach, kiedy większość danych przechowywana jest w chmurze, a telefon czy smartfon jest tylko urządzeniem, które te dane przetwarza, sam nie posiadając tych danych lokalnie. Tak samo jest z kontaktami. Tracąc smartfona tracisz tylko urządzenie – nie informacje na nim zapisane.

Czy kontakty na Androidzie da się odzyskać?

Jeśli Twój smartfon jest na systemie Android, odpowiadam dobrą nowiną: TAK, da się te dane odzyskać. Odzyskanie numerów w książce telefonicznej w telefonie jest możliwe. Wystarczy, że zalogujesz się na innym urządzeniu lub komputerze na to samo konto Google, na którym byłeś zalogowany na utraconym smartfonie. Następnie wchodzisz pod ten adres:

https://contacts.google.com/

i tam widzisz wszystkie dane, które były zapisane na utraconym sprzęcie.

Google przechowuje Twoje kontakty, które zapisałeś do książki adresowej. Musisz jednak pamiętać, aby mieć włączoną synchronizację z kontem Google oraz ustawioną opcję zapamiętywania kontaktów na koncie, zamiast na karcie SIM. Aby się upewnić, że kontakty zapisują ci się na koncie Google, wejdź na swoim smartfonie w Ustawienia, następnie Konta → Google i gdy na liście swojego konta znajdziesz szereg usług Google, takie jak: Kalendarz, Arkusze, Gmail itp, sprawdź, czy masz ustawione Kontakty jako włączone. Domyślnie ta opcja jest zaznaczona, więc jeśli nic nie odznaczałeś, dane kontaktowe powinny synchronizować się w tle bez twojej ingerencji.

Odzyskiwanie kontaktów w telefonie

Twoje kontakty na Androidzie wcale się nie straciły. Możesz się uspokoić, napić się dobrej kawy, by po chwili w nowym urządzeniu uruchomić synchronizację ze swoim kontem Google i poczekać minutę, góra dwie. W tym czasie zdążysz zrobić sobie parę łyków kawy, by po chwili mieć przywróconą bazę numerów ze starego telefonu.

Jeśli następnym razem zgubisz lub zepsujesz smartfona i na fejsie oznajmisz, żeby znajomi podali swoje numery telefonu na priv, bo straciłeś kontakty, usiądź spokojnie, usuń posta i zrób sobie przywracanie danych z Google Contacts. Prawda, że to łatwe?


E-booki

Komentarzy: 10

 1. Paweł

  Kurczę, po tytule spodziewałem się że będzie jakiś haczyk i przeczytam coś o relacjach. A tu podstawy Androida 🙂

  Nie jestem targetem, ale powinni tego uczyć w szkołach! 😀

 2. Martyna i Paulina Kwiatkowskie

  Dzięki, może kiedyś ta wiedza nam się przyda 🙂

 3. Justyna

  Jak odzyskać kontakty z telefonu, którego nie da się już włączyć? Spalona płyta główna chyba lub coś od baterii lub zasilania. Czy w moim przypadków nie da się odzyskać kontaktów? Poradźcie blondynce hihi. Serio nie znam się na naprawie telefonów i nie wiem teraz jak odzyskać kontakty, a sporo z nich miałam zapisane tylko na telefonie.

 4. Morka

  Czy w taki sposób da się odzyskać wszystkie numery telefonów? Jakim sposobem google wie jakie mam numery zapisane w telefonie? Trochę przeraża mnie fakt, że google wie o nas coraz więcej, ale z drugiej strony ten trik to fajna rzecz kiedy zgubi się telefon i traci się wszystkie kontakty. A na przyszłość, czy da się wybrany numer zablokować, żeby się nie zapamiętywał w google?

 5. Roksana

  Sama bym się nie podjęła takiego zabiegu. Wiem, że jak coś się zrobi źle, to niestety przywracanie danych zakończy się ich całkowitą utratą. Lepiej znaleźć serwis godny zaufania, co się tym zajmie.

 6. kazimierz

  czy da się do zyskać skasowane numery telefonu komórkowego

 7. Marcin KAMYK Kamiński

  @Kazimierz: sprecyzujmy, czy chodzi Ci o telefon czy smartfona z aplikacją “Telefon”? Jeśli smartfon z Androidem i kontakty miałeś zapisane na swoim koncie Google, to usunięte dane zostają usunięte.

 8. Taikai

  Na iPhone kontaktów nie da się zgubić.

 9. Jola

  Skasowałam kontakty z telefonu Samsung s5610 przywracając ustawienia fabryczne.Czy ktoś powie mi czy i w jaki sposób da się przywrócić te kontakty?

 10. Sara

  Często zmieniam gmaila… więc to konto google się zmienia?? Czy i tak mogę odzyskać skasowane numery telefonów?

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

14,927

Szukałeś mnie na Instagramie?