Jak odzyskać utracone kontakty w telefonie?

Jak odzyskać kontakty w telefonie Android

Zgubienie twojego super hiper wypasionego i wszystkomającego smartfona nie musi oznaczać utraconych kontaktów. Nie musi też oznaczać zerwania wirtualnych znajomości czy braku możliwości zadzwonienia do kogoś ważnego. Kumple nadal będą twoimi kumplami, a utracenie numerów nowo poznanych osób wcale nie musi być koszmarem. Żyjemy w czasach, kiedy większość danych przechowywana jest w chmurze, a telefon czy smartfon jest tylko urządzeniem, które te dane przetwarza, sam nie posiadając tych danych lokalnie. Tak samo jest z kontaktami. Tracąc smartfona tracisz tylko urządzenie – nie informacje na nim zapisane.

Czy kontakty na Androidzie da się odzyskać?

Jeśli Twój smartfon jest na systemie Android, odpowiadam dobrą nowiną: TAK, da się te dane odzyskać. Odzyskanie numerów w książce telefonicznej w telefonie jest możliwe. Wystarczy, że zalogujesz się na innym urządzeniu lub komputerze na to samo konto Google, na którym byłeś zalogowany na utraconym smartfonie. Następnie wchodzisz pod ten adres:

https://contacts.google.com/

i tam widzisz wszystkie dane, które były zapisane na utraconym sprzęcie.

Google przechowuje Twoje kontakty, które zapisałeś do książki adresowej. Musisz jednak pamiętać, aby mieć włączoną synchronizację z kontem Google oraz ustawioną opcję zapamiętywania kontaktów na koncie, zamiast na karcie SIM. Aby się upewnić, że kontakty zapisują ci się na koncie Google, wejdź na swoim smartfonie w Ustawienia, następnie Konta → Google i gdy na liście swojego konta znajdziesz szereg usług Google, takie jak: Kalendarz, Arkusze, Gmail itp, sprawdź, czy masz ustawione Kontakty jako włączone. Domyślnie ta opcja jest zaznaczona, więc jeśli nic nie odznaczałeś, dane kontaktowe powinny synchronizować się w tle bez twojej ingerencji.

Odzyskiwanie kontaktów w telefonie

Twoje kontakty na Androidzie wcale się nie straciły. Możesz się uspokoić, napić się dobrej kawy, by po chwili w nowym urządzeniu uruchomić synchronizację ze swoim kontem Google i poczekać minutę, góra dwie. W tym czasie zdążysz zrobić sobie parę łyków kawy, by po chwili mieć przywróconą bazę numerów ze starego telefonu.

Jeśli następnym razem zgubisz lub zepsujesz smartfona i na fejsie oznajmisz, żeby znajomi podali swoje numery telefonu na priv, bo straciłeś kontakty, usiądź spokojnie, usuń posta i zrób sobie przywracanie danych z Google Contacts. Prawda, że to łatwe?

Zobacz też to:


Mały kotekSpodobał Ci się wpis pt. Jak odzyskać utracone kontakty w telefonie??
Za każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek:

Komentarzy: 4

 1. Paweł

  Kurczę, po tytule spodziewałem się że będzie jakiś haczyk i przeczytam coś o relacjach. A tu podstawy Androida 🙂

  Nie jestem targetem, ale powinni tego uczyć w szkołach! 😀

 2. Martyna i Paulina Kwiatkowskie

  Dzięki, może kiedyś ta wiedza nam się przyda 🙂

 3. Justyna

  Jak odzyskać kontakty z telefonu, którego nie da się już włączyć? Spalona płyta główna chyba lub coś od baterii lub zasilania. Czy w moim przypadków nie da się odzyskać kontaktów? Poradźcie blondynce hihi. Serio nie znam się na naprawie telefonów i nie wiem teraz jak odzyskać kontakty, a sporo z nich miałam zapisane tylko na telefonie.

 4. Morka

  Czy w taki sposób da się odzyskać wszystkie numery telefonów? Jakim sposobem google wie jakie mam numery zapisane w telefonie? Trochę przeraża mnie fakt, że google wie o nas coraz więcej, ale z drugiej strony ten trik to fajna rzecz kiedy zgubi się telefon i traci się wszystkie kontakty. A na przyszłość, czy da się wybrany numer zablokować, żeby się nie zapamiętywał w google?

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 547