Jak odzyskać utracone kontakty w telefonie?

Jak odzyskać kontakty w telefonie Android

Zgubienie twojego super hiper wypasionego i wszystkomającego smartfona nie musi oznaczać utraconych kontaktów. Nie musi też oznaczać zerwania wirtualnych znajomości czy braku możliwości zadzwonienia do kogoś ważnego. Kumple nadal będą twoimi kumplami, a utracenie numerów nowo poznanych osób wcale nie musi być koszmarem. Żyjemy w czasach, kiedy większość danych przechowywana jest w chmurze, a telefon czy smartfon jest tylko urządzeniem, które te dane przetwarza, sam nie posiadając tych danych lokalnie. Tak samo jest z kontaktami. Tracąc smartfona tracisz tylko urządzenie – nie informacje na nim zapisane.

Czy kontakty na Androidzie da się odzyskać?

Jeśli Twój smartfon jest na systemie Android, odpowiadam dobrą nowiną: TAK, da się te dane odzyskać. Odzyskanie numerów w książce telefonicznej w telefonie jest możliwe. Wystarczy, że zalogujesz się na innym urządzeniu lub komputerze na to samo konto Google, na którym byłeś zalogowany na utraconym smartfonie. Następnie wchodzisz pod ten adres:

https://contacts.google.com/

i tam widzisz wszystkie dane, które były zapisane na utraconym sprzęcie.

Google przechowuje Twoje kontakty, które zapisałeś do książki adresowej. Musisz jednak pamiętać, aby mieć włączoną synchronizację z kontem Google oraz ustawioną opcję zapamiętywania kontaktów na koncie, zamiast na karcie SIM. Aby się upewnić, że kontakty zapisują ci się na koncie Google, wejdź na swoim smartfonie w Ustawienia, następnie Konta → Google i gdy na liście swojego konta znajdziesz szereg usług Google, takie jak: Kalendarz, Arkusze, Gmail itp, sprawdź, czy masz ustawione Kontakty jako włączone. Domyślnie ta opcja jest zaznaczona, więc jeśli nic nie odznaczałeś, dane kontaktowe powinny synchronizować się w tle bez twojej ingerencji.

Odzyskiwanie kontaktów w telefonie

Twoje kontakty na Androidzie wcale się nie straciły. Możesz się uspokoić, napić się dobrej kawy, by po chwili w nowym urządzeniu uruchomić synchronizację ze swoim kontem Google i poczekać minutę, góra dwie. W tym czasie zdążysz zrobić sobie parę łyków kawy, by po chwili mieć przywróconą bazę numerów ze starego telefonu.

Jeśli następnym razem zgubisz lub zepsujesz smartfona i na fejsie oznajmisz, żeby znajomi podali swoje numery telefonu na priv, bo straciłeś kontakty, usiądź spokojnie, usuń posta i zrób sobie przywracanie danych z Google Contacts. Prawda, że to łatwe?

Zobacz też to:


Mały kotekZa każdym razem kiedy zapominasz dać lajka pod wpisem, gdzieś na świecie ginie mały kotek:

Komentarzy: 2

  1. Paweł

    Kurczę, po tytule spodziewałem się że będzie jakiś haczyk i przeczytam coś o relacjach. A tu podstawy Androida 🙂

    Nie jestem targetem, ale powinni tego uczyć w szkołach! 😀

  2. Martyna i Paulina Kwiatkowskie

    Dzięki, może kiedyś ta wiedza nam się przyda 🙂

Wypowiedz się

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

416
Blog dla mężczyzn pisany przez 100% meżczyznę. Męska pasja, gadżety, kultura, męski lifestyle i sposób na ciekawe spędzanie czasu. Jak na samca przystało, lubię ładne kobiety, a szczególnie inteligentne i pomysłowe.

Na tym blogu często trafi się okazja na przetestowanie męskich gadżetów, sprzętu codziennego użytku, czy też ciekawa muzyka lub książka, która wpadnie w ręce. Lubię także chodzić do kina kilka razy w miesiącu. Zdarzy mi się opowiedzieć o wybranym filmie w formie recenzji, jeśli warto poswięcić mu więcej niż czas na siedzeniu w kinie.

Jestem facetem nieszablonowym, mam trudny, specyficzny męski gust. Ciężko jest mnie ujarzmić. Lubię dzielić się opinią i własnym, nietypowym spojrzeniem na świat. Nie podążam za tłumem. Jak typowy wolny samiec chodzę własnymi ścieżkami wyznaczając nową drogę.