Jak urządzić małe biuro?

Jak urządzić małe biuro

W ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na wynajem lokalu pod firmę. Często nie są to duże powierzchnie biurowe, a jedynie przykładowo jedno pomieszczenie w dużym biurowcu, w którym chcemy umieścić naszą siedzibę. Takie biuro zazwyczaj nie musi być zbyt duże, ponieważ wiele form działalności tego nie wymaga. Zdecydowanie za małą powierzchnię biura nie zapłacimy zbyt dużego czynszu. Jednak w takim przypadku możemy mieć nieco duży problem z jego odpowiednim umeblowaniem. Zatem aranżacja biura w przypadku tak małych powierzchni w jaki sposób powinna wyglądać?

Wynajęcie małego biura doskonałym pomysłem

Wybierając małe biuro na prowadzenie własnej działalności gospodarczej warto pamiętać o tym, aby ta przestrzeń była jak najlepiej zagospodarowana. Małą przestrzeń biurową o wiele łatwiej zagospodarować – w przeciwieństwie do np. biur typu open space.

Powinniśmy przede wszystkim na początku dokładnie zastanowić się, jakie urządzenia będziemy potrzebować w naszym biurze. Warto na samym początku zainwestować w komputer oraz ksero, żeby na podstawie tych zakupów móc kolejno wyposażać pomieszczenie w różnego rodzaju meble.

Zdecydowanie jeżeli wybierzemy dla siebie kilka monitorów oraz duże ksero, powinniśmy je odpowiednio ustawić w niewielkim pomieszczeniu. W naszym biurze także będziemy potrzebować dużej zabudowy, do której będziemy mogli chować dokumenty. Zatem na jakie meble się zdecydować?

Niewielka przestrzeń biurowa – w jaki sposób możemy ją urządzić?

Powinniśmy pamiętać, iż zgodnie z nowym rozporządzeniem dotyczącym danych osobowych czyli RODO, wszelkie dokumenty zawierające takie dane powinny być przechowywane w miejscu niedostępnym. Dlatego jeżeli wiemy, że nasze biuro będzie w ciągu dnia raczej miejscem otwartym, warto wybrać specjalne duże szafy na dokumenty. Istotne jest, aby były one zamykane na klucz lub też na kod. Mając już w planach taki zakup, warto wybrać pozostałe elementy wyposażenia.

Warto pamiętać, że w małym biurze powinniśmy doskonale wykorzystać każdą dostępną dla nas przestrzeń. Dlatego pozostałe regały, na których chcemy umieścić mniej wrażliwe dokumenty lub też pozostałe produkty, powinniśmy wybrać bardzo wysokie. Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie przestrzeni aż pod sam sufit. Dzięki temu nawet w niewielkim pomieszczeniu będziemy mogli schować wszystkie dokumenty i nie będziemy martwić się, że przykładowo po kilku latach zabraknie nam miejsca.

Meble na wymiar do małego biura

W małym biurze doskonałym pomysłem są także wykonane meble na wymiar. Dzięki temu nawet małe szafy narożne będą na tyle głębokie, że zmieścimy wszystkie nasze rzeczy. Istotne jest także odpowiednie zaciemnienie naszych okien. Jeżeli biuro jest małe, nie powinniśmy decydować się na zakup żaluzji. Z pewnością jest to znowu bardzo modne rozwiązanie w wielu biurach, jednak warto wybrać rolety na wymiar.

Dzięki temu w naszym pomieszczeniu będzie znacznie więcej światła. W małym pomieszczeniu często brakuje również tlenu, dlatego warto zainwestować w kwiaty, które w szczególności w dużej ilości produkują właśnie tlen.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, iż jeżeli decydujemy się na wynajęcie naprawdę niewielkiego biura, nie powinniśmy się przejmować jego aranżacją. Obecnie na rynku możemy znaleźć naprawdę dużo różnorodnych produktów, za pomocą których doskonale urządzimy nasze wnętrze. W tym przypadku bardzo ważne jest odpowiednie zaplanowanie takich przeprowadzek.

Dobry projekt aranżacji to podstawa

Warto na samym początku zrobić dobry projekt i umieścić w nim wszystko, co jest nam niezbędne w takim pomieszczeniu biurowym. Dzięki temu będziemy wiedzieć, co musimy znaleźć w sklepie. Wbrew pozorom aranżacja biura małych rozmiarów nie jest trudna, można też np. zapoznać się z artykułem na temat tego jak powinno wyglądać nowoczesne biuro – to nam wiele ułatwi. Nie musimy mieć w tej dziedzinie zbyt dużego doświadczenia, a to właśnie dzięki samodzielnemu zaplanowaniu umieszczenia wszystkich mebli możemy być pewni, że będzie to dla nas rozwiązanie bardzo funkcjonalne.


E-booki

1 Komentarz

  1. vats

    Sami stoimy teraz przed takim wyzwaniem jak urządzić biuro i wcale nie jest to takie proste jak się na początku wydawało 😛

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 587

Szukałeś mnie na Instagramie?