Jakie gadżety dla gracza? 5 niezbędnych akcesoriów zwiększających komfort grania

Gracz komputerowy

To nie będzie wpis dla graczy w Super Mario (a szkoda) ani w Sensible Soccer. Choć wiadomo, w stare gry grało się jakość chętniej i sprawiały więcej frajdy, to jednak nic nie daje takiego komfortu, jak rywalizacja we współczesnych grach na profesjonalnym sprzęcie.

Od kiedy granie w gry komputerowe stało się sportem, coraz więcej producentów sprzętu wymyśla ciekawe rozwiązania, mające usprawnić granie i z każdego gracza zrobić profesjonalistę. Nie wystarczy dobry komputer i spryt, aby pokonać silnego przeciwnika. Teraz, gdy wyniki są już tak mocno wyśrubowane, liczy się każdy detal, w tym to, jakiego sprzętu używasz.

Skoro tak, to jakie akcesoria są przydatne zapalonemu graczowi? Jest ich kilka, a najważniejsze to:

Myszki i klawiatury dla graczy

Specjalnie wyprofilowana myszka o dużej czułości i dodatkowymi predefiniowanymi przyciskami jest atrybutem głównie strzelanek. Tu każdy milimetr ruchu postaci może mieć ogromne znaczenie. Natomiast dobra klawiatura ze specjalnie wyprofilowanymi klawiszami sterującymi znacznie poprawia dynamikę gry oraz skraca czas reakcji podczas rozgrywki. Skoro mowa o myszce, to istotny jest także wybór odpowiedniej podkładki. Nie może być ani za śliska, ani tym bardziej szorstka. Ruch myszy powinien być niezakłócony podłożem, po którym się przesuwa. Prawdziwi gracze twierdzą, że mysz i klawiatura do grania nie może być bezprzewodowa, ponieważ powodują one opóźnienia w transmisji z komputerem. Ciężko jednoznacznie ocenić czy jest to prawda. Jeśli tak, to na pewno różnica w czasie reakcji liczona jest w ułamkach milisekund. Trzeba być niezłym geekiem, aby czuć taką różnicę.

Fotel dla gracza

Fotele dla graczy, wbrew swojej nazwie, służą nie tylko do grania. Mimo, iż często spędzam wiele godzin na graniu w grę, która pochłania mnie w całości, to jednak więcej czasu przy komputerze spędzam pracując. Czy do grania i pracy używam dwóch różnych foteli? No nie, bo po co? Skoro fotel dla gracza jest ergonomiczny i wygodnie się na nim siedzi, to dlaczego miałoby się niewygodnie siedzieć na nim pracując? A że pracuję dużo (i dużo też gram) i od mojego komfortu zależy wydajność, to nie wyobrażam sobie siedzenia na tanim fotelu. Dobry fotel dla gracza i biura zabezpiecza cię przed ryzykiem uszkodzenia kręgosłupa. A im wygodniej się siedzi, tym przyjemniej się gra i pracuje. Przyznam się, że zdarza mi się nawet na nim zasnąć.

Kierownice dla graczy

Jestem ogromnym miłośnikiem grania w Need For Speed. Gram w każdą część NFS, która została wydana na PC. Mówi się, że dla takich wyścigowych graczy jak ja, przydatne będą kierownice dla graczy. Jeśli masz ochotę zagrać w rajdowe gry, np. “Grid”, “Live For Speed”, “Assetto Corsa”, “Forza Horizon”, “Dirt Rally” i wiele innych ścigajek, warto wypróbować nowej mechaniki gry, gdzie zamiast klawiaturą, steruje się kierownicą. Szkoda, że nie można kierownicą sterować w Symulatorze Kozy 🙂

Joystick z wytrzymałym drążkiem

Yyyy… Wehikuł czasu mnie zgubił 🙂 Wydało się jaki starym jestem 🙂

Monitor o dużej przekątnej

Dobry, duży monitor to totalny must have gracza. Jeśli nie chcesz popsuć sobie wzroku i na starość wyglądać jak Krecik z czeskiej bajki, spraw sobie większy ekran. Większy, czyli minimum 24-calowy. Taki, aby z odległości metra z hakiem nie wymuszał na tobie wytrzeszczu oczu, aby skupić się na małych przedmiotach w grze. To samo dotyczy pracy. Jeśli nie chcesz oślepnąć od mikroskopijnych tabelek w Excelu lub kodu pisanego drobnym maczkiem, poważnie rozważ zakup dużego monitora. Zwróć też uwagę, czy twój monitor ma częstotliwość 144Hz. Im częstotliwość większa, tym lepsza dla wzroku.

Sam zobacz jak to wygląda u mnie w domu, co prawda w trakcie pracy, ale do gier to jest to samo stanowisko:

Wygodne stanowisko pracy z 3 monitorami

Jeśli swojej pracy lub hobby poświęcasz dużo swojego czasu, wtedy warto, a nawet należy zadbać o odpowiedni komfort i dobry sprzęt. Może się pozornie wydawać, że to duży wydatek, ale dobre samopoczucie i komfort ci to wynagrodzą.E-booki

Komentarzy: 2

  1. Maciej

    Ostatnio czytałem artykuł który zachęcił mnie do zakupu klawiatury opisanej w nim, ale jeszcze się waham. Jakie masz zdanie na jej temat? Kupić czy jednak coś innego poszukać? Może coś sam polecisz? Z góry dzięki 😀 Pozdr.

  2. Marcin KAMYK Kamiński

    Polecić mogę tylko co, co sam używam. Ciężko mi się odnieść do modeli, których nigdy nie testowałem. Opisywanego przeze mnie Logitecha jak najbardziej polecam. Mam go już około pół roku i mogę powiedzieć, że ta klawiatura jest częścią moich dłoni.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 580

Szukałeś mnie na Instagramie?