Ładowarka samochodowa GP CC61 na trzy urządzenia [Energetyczny Piątek cz.3/3]

Ładowarka samochodowa GP CC61

Dziwi mnie to, że producenci samochodów nie produkują w swoich deskach rozdzielczych portów USB do ładowania smartfonów. Wygląda to tak, jak by mała liczba kierowców była posiadaczami urządzeń mobilnych. Co prawda niektóre zintegrowane playery muzyczne w samochodach posiadają taki port, lecz służy on wyłącznie do importowania muzyki. Jak zatem sobie poradzić, gdy w pobliżu nie mamy powerbanku, a ładowarka USB z wejściem go gniazdka domowego nie wchodzi w grę? O tym dziś będzie w trzeciej (i ostatniej już) części Energetycznego Piątku z GP.

Gniazdka samochodowe. Dla jednych zło konieczne, dla drugich coś oczywistego jak jazda samochodem

Dlaczego w samochodach jest zupełnie inny standard gniazdek niż w domach? Przez taki inny standard czasami możemy dojechać do celu bez sprawnej nawigacji, czy kontaktu z rodziną, która czekała kiedy do nich zadzwonisz jak już będziesz w pobliżu. Jedynym ratunkiem są gniazdka samochodowe. Wyglądają trochę dziwnie, ale to co dziwne, znajduje się wewnątrz gniazdka samochodowego i tego nie widać.

Ładowarka samochodowa GP

Tak wygląda całe opakowanie. Jak widać w opisie, można nią zasilać dwa urządzenia o prądzie 2,4A oraz jedno półtora ampera.

Wyobraź sobie, że wieziesz ze sobą prywatny smartfon (służbowy niech sobie będzie wieczorem rozładowany), tablet, oraz nawigację, która poprowadzi cię do domu. Wyobraź sobie także, że wszystkie te urządzenia ci się rozładowały. Co zrobisz? Nie masz aż tyle gniazdek w samochodzie. Ba! Nie masz nawet ładowarki, bo ta, którą kupiłeś na bazarze, spaliła ci się po pierwszym ładowaniu i o mało nie spaliła ci samochodu. Czarny scenariusz? Wcale taki być nie musi, jeśli używasz porządnego, markowego sprzętu, co do którego zawsze możesz mieć pewność.

Ładowarka samochodowa GP CC61

Markowe znaczy lepsze i przede wszystkim bezpieczniejsze niż tanie produkty elektroniczne. Ładowarka GP CC61 jest jedną z tych lepszych, której używanie nie przyniesie niespodzianek w postaci fajerwerków lub dziwnych skoków napięcia. Fajnie jest mieć więcej niż dwa porty USB. Proszę bardzo. Ta ładowarka posiada ich tyle:

Trzy palce

Słownie: TRZY 🙂

3 wejścia USB do jednej ładowarki samochodowej to dobry ukłon dla osób, które nie potrafią żyć bez urządzeń mobilnych i stale muszą być dostępni. Nawet, jeśli nie jesteś aktywną osobą, a posiadasz trzyosobową rodzinę, to wiesz, że nadal potrzeba dużej liczby gniazdek jest czymś, bez czego ciężko sobie poradzić.

Czasami padają pytania do kierowców: czy częste korzystanie z gniazdek samochodowych nie spowoduje szybszego rozładowania akumulatora w samochodzie? Wszystko co daje energię od siebie ulega rozładowaniu. Wyjątkiem jest słońce i wiatr. Akumulator samochodowy jest na tyle pojemny, że jeśli stale kontrolujemy jego pojemność, nic mu nie grozi. Tym bardziej możemy czuć się pewnie, gdy jeździmy samochodem elektrycznym 🙂

Wpis zainspirowany dzięki współpracy z firmą GP i Streetcom.


E-booki

1 Komentarz

  1. P

    mam tę ładowarkę i nie wiem czy to wona mojej instalacji czy jej. Po włączeniu auta nie świeci się, ale jak ją wyjmę i włożę to świeci… jakiś system zapobiegający rozładowaniu akumulatora?

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 925

Szukałeś mnie na Instagramie?