“Magia Nagości” – dlaczego uważam, że ten program wiele nas uczy?

Magia Nagości Zoom TV

Od kiedy program randkowy Magia Nagości w telewizyjnym kanale Zoom TV pojawił się na antenie, spotkał się z ogromną ilością komentarzy i kontrowersyjnych ocen. Co to za program? Jest on emitowany późnym wieczorem. Jego charakter jest zbliżony do teleturnieju randkowego, w którym nadzy uczestnicy są zamknięci w kolorowych boksach i z każdą rundą jest odsłaniana kolejna partia ich ciała. Wybiera jedna osoba, która z każdą kolejną rundą musi wyeliminować jednego kandydata na randkę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, iż uczestnicy występują nago i są oceniani po wyglądzie ciała, począwszy od penisa lub waginy, następnie w kolejnych rundach idąc przez pupy, klatki piersiowe lub biust, następnie twarz, aż w końcu dochodzi do finałowej decyzji, w której gracz decyduje patrząc na nagich finalistów, z kim wybierze się na randkę.

Magia Nagości w Zoom TV – zasady programu

Magia Nagości to ciekawa formuła randek od końca. W zwyczajnych sytuacjach ludzie poznają się w ubraniach, widząc najpierw twarz i słysząc głos. Dopiero w kolejnych etapach relacji partnerzy poznają coraz bardziej intymne części swojego ciała. W tym programie jest na odwrót. Najpierw poznaje się to, co na zwykłych randkach jest widziane na końcu.

Program budzi naprawdę wiele emocji, ale też wiele uczy. Oglądając na bieżąco wszystkie odcinki Magii Nagości, doszedłem do wniosku, że uczestnicy, jak i widzowie, wiele mogą na tym zyskać. Pozwólcie, że wymienię te najważniejsze cechy programu.

Ludzie uczą się tolerancji

Oglądając Magię Nagości spotykamy pełen kalejdoskop wyjątkowych osób, gdzie każda z nich wyróżnia się jakąś indywidualną cechą. Można zobaczyć kobietę z kolczykiem w waginie, faceta z wytatuowanym słoniem w okolicy penisa (zgadnijcie gdzie miał trąbę), panią z trochę zbyt dużą ilością nadprogramowych kilogramów, mężczyznę który potrafiłby złamać gołą ręką drzewo w pół, a nawet raz zdarzyło się w zagranicznej edycji, że uczestniczka wybrała mężczyznę, który miał protezę nogi.

Takie sytuacje przypominają nam, że każdy z nas jest inny i że każdy z nas zasługuje na szansę. Magia Nagości nikogo nie skreśla i nieraz ten program udowodnił, że przełamując schematy można bardzo mile się zaskoczyć. A propos przełamywania schematu, zasługuje on na osobny akapit, więc…

Przełamanie schematu

W Polsce – kraju zacofanym, gdzie w życie społeczne próbuje się wtrącać kościół, ludzie są poniżani za swoje przekonania lub preferencje. Na szczęście coraz więcej osób odtrąca kościół i w coraz większej ilości sytuacji można czuć się bezpiecznie w strefach wolnych od kościoła. Średniowieczne schematy związane z relacjami damsko-męskimi są już przeżytkiem, mimo iż jeszcze w niektórych mediach można napotkać treści szerzące nienawiść do osób, które coś do siebie czują lub są dla siebie atrakcyjni. Magia Nagości przełamuje przestarzałe schematy. To, jakie decyzje podejmują dorosłe osoby powinny być wyłącznie ich decyzjami, nie kierowanymi stereotypami bądź ideologiami religijnymi. Dobrze jest podejmować własne decyzje, kierując się własnym głosem serca lub własnym poczuciem estetyki, bez ingerencji instytucji, które od czasów średniowiecza uprzykrzały radość z podejmowania wolnej decyzji.

Uniknięcie rozczarowania

Skoro para poznała się w programie nago, nie ma już nic do ukrycia jeśli chodzi o ciało i ogólny wygląd. Zobaczenie partnera w całości bez ubrań zanim się pójdzie na randkę pozwala uniknąć zbędnych nieporozumień i rozczarowań. Może ona szukała faceta z grubszym penisem. A on szukał kobiety z lekko przyciętym owłosieniem łonowym zamiast całkowicie wydepilowaną. Może on szukał faceta o silnych pośladkach. A może ona szukała kobiety, która ma ładnie rozwinięte wargi sromowe. Każdy ma swoje upodobania, a możliwość ich sprawdzenia przed pójściem na randkę pozwala zaoszczędzić czas, jak i niezręcznych chwil podczas spędzania czasu ze sobą.

Zwiększenie pewności siebie

Prawie każdy uczestnik pytany, co zyskał dzięki udziałowi w Magii Nagości, odpowiada:

Stojąc nago przed nieznajomą osobą oraz kamerami
zdobyłem więcej pewności siebie

Dotychczas nieśmiałe osoby uświadamiały sobie dopiero w trakcie brania udziału w programie, że ich poziom pewności jest znacznie wyższy, niż im się wydawało. To niewątpliwie pomoże im w przyszłości nie tylko w podobnych sytuacjach, ale w każdej formie nawiązywania relacji międzyludzkich oraz zawodowych.

Pozbycie się zbędnego wstydu i wyimaginowanych kompleksów

Zanim pewność siebie będzie miała miejsce, trzeba najpierw pokonać wstyd. Wszak to nie jest codzienne zjawisko pokazywać się przed kimś nago i być ocenianym. Jak można w najprostszy sposób zdefiniować wstyd? To znęcanie się nad swoją psychiką, która blokuje śmiałość, motywowane spodziewaniem się bycia wyśmianym. Jeśli w odpowiedni sposób pokona się wstyd i odblokuje w głowie hamulce, można jedynie zyskać. Jak nie wygranie w finałowej rundzie, to z pewnością udaną zabawę, dzięki której jest się bogatszym o nowe doświadczenie.


E-booki

Komentarzy: 2

 1. Kuba

  U nas program wywołuje kontrowersje, ale czytając ten wpis i widząc kilka odcinków (raczej przypadkiem, niż celowo) przypomniała mi się rada mojego znajomego, gdy za dużo narzekałem na swój wyglad wiele lat temu.

  Stwierdził, że mam się wybrać do sauny we Wrocławskim aquaparku i choć początkowo uważałem że podejście “inni mają gorzej” ni jak mi pozwoli się z tym jakoś uporać to powiem, że to było pouczające doświadczenie.

  Ludzie z deformacjami i nie tylko mające na to… no wiesz co hmmm… ambiwalentny stosunek i dodało mi to naprawdę sporo pewnosci siebie no oraz polubiłem saunę.

  Ten program jest tak przewrotny, ale nawet jest szansa, że jakiemuś % osób w jakiś sposób pomoże tak jak mi 8 lat temu wycieczka do aquaparku.

 2. Pojedztam.pl

  Dobrze, że uczy tolerancji. Nie słyszałam o nim wcześniej.

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2,112

Szukałeś mnie na Instagramie?