Masturbatory – jak działają i czym kierować się podczas wyboru? (materiał sponsorowany)

Zdjęcie mężczyzny czarno białe

Jeśli chcielibyśmy wskazać znane gadżety erotyczne, z pewnością na tej liście znalazłyby się różnego typu wibratory. Taka decyzja wydaje się dość oczywista, jednak warto zadać również pytanie, z jakiej zabawki erotycznej mogą korzystać mężczyźni. Odpowiedź jest prosta: to masturbatory – gadżety, których funkcjonalność ma na celu odwzorowanie doznań towarzyszących wkładaniu penisa do pochwy, odbytu lub ust. Z masturbatorów można korzystać solo lub w duecie, w ramach gry wstępnej. Poniżej znajdziesz podpowiedzi, czym warto się kierować, kupując masturbator po raz pierwszy.

Spis treści

Kupując masturbator, warto uzupełnić jego funkcjonalność o dodatkowe akcesoria. Produkty, na które warto zwrócić uwagę to między innymi lubrykanty na bazie wody lub rozgrzewacze. Marka Tenga oferuje także kontroler ciśnienia wewnątrz masturbatora – idealny do panowania nad poziomem doznań.

Masturbator – czym właściwie jest?

Na początku rozważań dotyczących masturbatorów, warto określić, czym właściwie jest ten rodzaj produktów obecnych w sklepie z akcesoriami i gadżetami erotycznymi. Masturbator to produkt służący do samodzielnego pobudzania narządów płciowych w celu osiągnięcia satysfakcji. Dostępne są w różnych formach i rozmiarach, z różnymi parametrami, często nawet z dodatkowymi funkcjami poprawiającymi doznania.

Gadżetów tych można używać samodzielnie lub w towarzystwie partnera, dla kontrolowania i zwiększenia przyjemności. Są całkowicie bezpieczne i higieniczne.

Różne modele masturbatorów. Czym różnią się między sobą?

Oferta masturbatorów jest bardzo szeroka, a znajdziemy w niej zarówno modele jednorazowe, jak i masturbatory przeznaczone do wielokrotnego użytku, sprzęt o zupełnie gładkiej strukturze wewnętrznej oraz modele wyposażone w specjalne wypustki, z dyskretnym otworem lub bardzo realistycznym odwzorowaniem kształtu pochwy. Jeśli zastanawiasz się, czym różnią się poszczególne gadżety, poznaj te rozbieżności poniżej.

Liczba użyć: jednorazowe i wielokrotnego użytku

Pierwsze kryterium to możliwa liczba użyć danego akcesorium. Masturbatory jednorazowe są tańsze i mniejsze niż te przeznaczone do wielokrotnego korzystania. Świetnie sprawdzą się w przypadku osób, które dopiero chcą sprawdzić, czy taka rozrywka im odpowiada, lub chcą wykorzystać sprzęt jako gadżet urozmaicający grę wstępną. Masturbatory wielokrotnego użytku są natomiast większe, bardziej realistyczne i trwalsze. Po skończonej zabawie wystarczy je umyć.

Wygląd

W ofercie sklepów z gadżetami erotycznymi można znaleźć również masturbatory o różnych kształtach. Do najpopularniejszych zaliczają się masturbatory typu jajko (na przykład masturbator Tenga Egg) oraz masturbatory typu sztuczna pochwa (tu jako przykład można podać masturbator Fleshlight Girls). Charakterystyką modeli oferowanych przez obie firmy zajmiemy się dokładnie za chwilę. W wyglądzie masturbatorów tak naprawdę liczy się jednak… wnętrze, a właściwie sam otwór. Może być mniej lub bardziej dyskretny czy realistyczny.

Wnętrze

Jeśli mowa o budowie wewnętrznej, można wspomnieć o masturbatorach o zupełnie gładkiej strukturze oraz o modelach prążkowanych, urozmaiconych wypustkami w różnej liczbie i wielkości. Dobór struktury jest kwestią indywidualną. Zróżnicowana faktura w większości przypadków wpływa na intensywność doznań. Istnieją także specjalne masturbatory przeznaczone do pracy nad kontrolą wytrysku.

Długość wewnętrzna

Długość wewnętrzną masturbatora może ograniczać obudowa. Wówczas gadżet ma określoną długość wewnętrzną. Alternatywą są modele elastyczne, otwarte z obu stron, mające formę rozciągliwych nakładek i łatwo dostosowujące się do wielkości penisa. Przykładem masturbatora o elastycznej długości jest masturbator Tenga Flex w kształcie zaokrąglonej klepsydry ze spiralnymi prążkami. Ciekawe możliwości daje też masturbator otwarty z dwóch stron, na przykład Fleshlight Quickshot, który stanowi ciekawe urozmaicenie seksu oralnego.

Jaki masturbator na początek?

Jak widać, wybór pierwszego masturbatora niekoniecznie jest łatwy. Trzeba odpowiedzieć sobie na szereg pytań dotyczących wielkości, kształtu czy dodatkowych udogodnień. Zdaniem wielu ekspertów, dobrym pomysłem dla początkujących są wspomniane masturbatory typu jajko, na przykład masturbatory Tenga Egg. Pozwoli on zapoznać się z dostępnymi funkcjami, akcesoriami i zasadą korzystania. Później można eksperymentować z innymi modelami.

Najlepsze masturbatory: Tenga i Fleshlight

W powyższych rozważaniach pojawiły się dwie firmy, na których produkty warto zwrócić uwagę: Tenga i Fleshlight. Dlaczego właśnie te marki mężczyźni wybierają najchętniej?

Tenga to japoński producent specjalizujący się w seks-zabawkach dla mężczyzn. Ich gadżety są znane z designu, innowacyjności i wysokiej jakości. Warto wziąć pod uwagę, oprócz wspomnianego Tenga Egg, Tenga Spinner o unikalnej strukturze oraz Tenga Flip Zero z opcją dodatkowych wibracji.

Miłośnicy realizmu koniecznie powinni zwrócić uwagę na serię masturbatorów Fleshlight Girls inspirowanych gwiazdami porno. Na uwagę zasługuje również Fleshlight GO Torque Ice, który – za sprawą niewielkich rozmiarów – idealnie sprawdzi się jako gadżet podróżny.


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

973

Szukałeś mnie na Instagramie?