Dawniej wystarczył zwykły około 20 calowy czarno-biały kineskopowy telewizor z wielkimi przyciskami na obudowie. Z wygiętym ekranem. Tyle, że w drugą stronę 🙂 Wtedy najmłodszy członek rodziny służył za pilota. Później nastąpiły szybkie przemiany. Nastały czasy telewizji kolorowej, potem weszły piloty do telewizorów, następnie płaskie ekrany, a około dekadę z hakiem później byliśmy świadkami zapoczątkowania epoki smart TV. Z zewnątrz smart TV niczym nie różnił się od zwykłego telewizora, dlatego wiele osób nie dostrzegało różnicy między nimi. Jedyną, ale jakże ważną, różnicą był system, na którym działał sprzęt, oraz poszerzona liczba funkcji. No i cena.
Jak działa smart TV i czym się różni smart TV od telewizora?
Kusi mnie żeby odpowiedzieć: tym samym, czym różni się smartwartch od zegarka, lub smartfon od telefonu, ale to byłby zły przykład. Trend ku zmierzaniu w stronę urządzeń smart uważam za pożyteczny, a każde urządzenie “smart” ma swoje osobne, unikalne cechy.
Smart TV to z zewnątrz zwyczajny telewizor, który pozwala na więcej niż tylko oglądanie filmów z telewizji czy DVD. Na smart TV możesz przeglądać Internet, oglądać filmy online, rozmawiać ze znajomymi np. na Skype czy Messengerze. Na smart TV możesz także grać w gry, w zależności jaki wbudowany system ma twój sprzęt. Jeśli twój zwykły telewizor nie jest smart, to teoretycznie pozostaje ci go używać tylko do oglądania telewizji lub użycia go jako monitor do komputera. Po jakimś czasie zacznie ci brakować tych wielu mądrych funkcji w telewizorze. Wtedy zaczniesz zastanawiać się, czy twój telewizor można jakoś zmodyfikować. Może coś w nim od środka rozkręcić, coś nowego przylutować, pogrzebać w sofcie, stracić gwarancję, etc… Tak, aby sprawić, aby był bardziej “wszystkomający”.
Jak zwykły telewizor LED przerobić na smart TV?
Masz dobry telewizor i nie chcesz go tak szybko zmieniać i wydawać kolejne 2 tysiące złotych, aby mieć nowy smart TV? Nie musisz nic zmieniać. Nie musisz też grzebać lutownicą w swoim telewizorze ryzykując uszkodzeniem płyty głównej i utratą gwarancji. Są prostsze i wygodniejsze metody. Banalnie proste. Jeśli twój telewizor posiada złącze na HDMI (a na pewno ma), możesz podłączyć do niego zewnętrzne urządzenie, które będzie pracować jako system do tego telewizora. Jednym prostym podłączeniem twój standardowy telewizor staje się multimedialnym centrum rozrywki z dostępem do sieci.
Overmax Homebox 4.1 – opinie i testy
Jednym z takich urządzeń dostarczających więcej rozrywki niż przy zwykłym telewizorze jest Overmax Homebox 4.1. Z wyglądu na pierwszy rzut oka skojarzył mi się z routerem. Ale to tylko taka łudząco podobna obudowa. Wystarczy go podłączyć przez kabel HDMI do telewizora, połączyć z WiFi i już mamy za około 4-5 stówek porządne smart TV, które możemy wykorzystać nie tylko w jednym telewizorze. Czy jest on trudny w obsłudze? Nie! Jest on dziecinnie prosty. A tym, którzy na co dzień posługują się Androidem, poczują się przy tym urządzeniu, jak by mieli z nim do czynienia od dawna. Chcesz się zapytać do czego ten Homebox dokładnie służy? Po paru tygodniach testowania wyrobiłem sobie własne zdanie, więc opowiem ci moją przygodę z tym cackiem.
Odtwarzacz filmów wygodniejszy niż z komputera
Filmy VOD, Youtube, czy też bezpośrednio z pendrive czy kardy microSD. Już nie muszę specjalnie włączać komputera, odpinać kabla od monitora aby podpiąć go pod telewizor. Teraz filmy oglądam bezpośrednio na Homeboxie. I to w jakości nie tylko FullHD, ale i nawet 4K! Dla mnie ideał. To o niebo wygodniejsze niż uruchamianie filmów z komputera, a zainstalowany z Google Play program Kodi Player robi dosłownie wszystko, czego fan multimediów może sobie zażyczyć.
Konsola do gier. Android to uniwersalne środowisko
Wszystkie gry dostępne w Google Play odpalisz teraz na telewizorze. Każda gra, którą miałeś na smartfonie lub tablecie, możesz mieć teraz podłączoną do telewizora. Każdą, gdyż Homebox posiada 2GB RAM i Androida 5.1, co czyni to urządzenie dobrze przygotowanym nawet na najnowsze mobilne wymagania sprzętowe. Niestety nie we wszystkie gry da się fizycznie zagrać. Kontroler pełniący funkcję klawiatury, myszki i pada, co prawda dobrze sprawdza się w swojej roli, ale są gry, w których aby poruszać postacią lub pojazdem, należy obracać ekranem. Z tego powodu na Homeboxie nie pogram sobie w swój ulubiony Need For Speed Most Wanted. Ale to tylko drobne uniedogodnienie. Na szczęście większość gier nie wymaga obracania ekranem. Dziwnie by wyglądało, gdyby użytkownicy w czasie gry obracali telewizor wielkości wózeczka Małej Madzi 🙂
Kontroler do gier. Doskonały pomysł na rozrywkę
Zasługuje on na swój osobny rozdział. To wielofunkcyjny kombajn. Trochę większy od standardowego pilota, ale zastępuje on więcej niż jedno urządzenie. Mamy tu wygodną klawiaturę QWERTY, po której pisze się naprawdę komfortowo. Mamy tu myszkę, którą sterujemy w powietrzu – naprawdę świetna sprawa, szczególnie w pozycji na lenia 🙂 Mamy również motion pada do gier, idealnego podczas grania w gry typu wyceluj w coś i rzuć. Super zabawa. Urządzenie posiada wbudowany akumulator, który ładowany jest poprzez port micro USB. Nie trzeba przerywać rozrywki, aby móc go naładować. Mimo, iż akumulator wystarcza na bardzo długo, czasami podładowywałem go podczas grania powerbankiem, aby być wolnym od gniazdka.
Jak się dobrze pokombinuje, to można sobie zrobić pada z dowolnego urządzenia. Na zdjęciu poniżej widnieje przykładowy smartfon postawiony na Androidzie jako pad sparowany z Homebox.
WiFi Display. Połącz smartfona z Homeboxem i wyświetlaj go na dużym ekranie
Fajny bajer. Przyznam, że miałem dopiero po raz pierwszy przyjemność przetestować tę funkcjonalność. Powiedzmy, że masz fajne zdjęcia zrobione smartfonem. Albo filmiki przygotowane do “Śmiechu Warte” 🙂 Możesz teraz smartfona sparować z Homeboxem i wyświetlać zdjęcia ze smartfona na telewizorze. Teraz będę mógł się kotu pochwalić setkami selfików na 40 calowym ekranie.
Na co należy uważać?
Należy jedynie uważać z prywatnością. Jeśli z urządzenia korzysta dodatkowo ktoś inny poza tobą, musisz wiedzieć, że każdy ma dostęp do twojego konta Google, na jakie zarejestrowany jest Homebox. Jeśli Homebox jest na tym samym koncie co Twój smartfon, tablet, gmail, Youtube, kalendarz czy Dokumenty Google musisz być świadom, że to wszystko będzie widać na Homeboxie. Dlatego jeśli chcesz, aby Twoje dane były bezpieczne, możesz założyć specjalnie na potrzeby instalacji nowe konto.
Technicznie jak to wygląda?
Android 5.1, rozdzielczość 4K (wow!), osiem rdzeni po 1,5GHz, 2 giga RAMu, dwa porty USB, Bluetooth 4.0, WiFi, możliwość podłączenia swojej własnej klawiatury, myszki lub gamepada – wymieniać dalej? Jedyne, czego nie sprawdziłem, to czy da się podłączyć zewnętrzny napęd DVD. Jeśli Android umożliwia ten manewr, to jestem niemal pewien, że i na Homeboxie da się tak zrobić. A może na upartego podłączę też stację dyskietek od Amigi z przejściówką na USB? Emulator Amigi na Androida jest, więc jest o co się pofatygować.
Urządzenie jest naprawdę świetne i daje mnóstwo rozrywki i radości. Jest także bardzo wygodne i proste w użyciu. Wszystko jest tak intuicyjne, że nie musisz się obawiać, że się na tym nie znasz. Nie potrafię sobie teraz wyobrazić, jak kiedyś korzystałem z multimediów bez tego urządzenia. Ono znacznie ułatwia życie, dając od siebie bardzo wiele. Mógłbym tak zachwalać w nieskończoność, ale resztę wolę pozostawić tobie. Mnie pozostaje odpowiedzieć na jedno, zasadnicze pytanie:
Co lepsze: kupić nowy smart TV, czy podpiąć Homebox pod zwykły telewizor?
Z kilku powodów wybrałbym Homeboxa, zamiast kupować specjalnie smart TV:
- Zakup nowego smart TV to wydatek minimum 2000 złotych. Homebox kosztuje jedną czwartą tego. Jeśli podcierasz się pieniędzmi, może nie sprawiać ci to różnicy.
- Nawet gdy wstrząsy górnicze, lub dzieci przewrócą i zepsują ci telewizor, twój Homebox będzie cały czas gotowy działać pod tymi samymi zainstalowanymi przez ciebie ustawieniami na innym telewizorze. W przypadku gdyby przewrócił ci się smart TV – tracisz wszystko. W przypadku TV z dopiętym Homeboxem, możesz jedynie wymienić telewizor na dowolny i dalej się cieszyć z rozrywki nie martwiąc się o utracone dane.
- Gdy nie chcesz, aby ktoś wścibski zaglądał ci do prywatnych danych na smart TV, jedynym ratunkiem jest wyłączenie go całkowicie. Gdy w podobnej sytuacji ktoś chce ci się dobrać do zwykłego TV z Homeboxem, wystarczy, że odepniesz Homeboxa i schowasz go w bezpieczne miejsce. Nikt ci nie będzie grzebał w koncie Google. Telewizor nie przechowuje żadnych danych z przystawki.
- Gdy za parę lat Homebox się zestarzeje, nie musisz wymieniać całego telewizora, jak to ma miejsce w smart TV. Wystarczy, że wymienisz urządzenie na nowe. Już teraz jestem ciekawe jakie bajery będzie miał (o ile powstanie) Homebox 5.1.
Przez chwilę się zastanowiłem czy jest choćby jeden powód, dla którego jednak lepiej kupić smart TV zamiast dopinać Homebox. Poczekaj jeszcze chwilę… muszę się jeszcze raz zastanowić… jeszcze chwileczkę… No nie ma.
PS: No dobra. Chyba znalazłem jeden powód: tylko wtedy, gdy brakuje ci jednego wolnego miejsca w gniazdku elektrycznym. Ale rozgałęźnik za 7zł to nie majątek.
Coś mi się wydaje, że poziom sprzedaży smart TV przez obecność na rynku takich urządzeń może znacząco zmaleć. Choćby z powodu powyżej wymienionych czterech punktów.
Wpis powstał dzięki współpracy z marką Overmax.
Pasjonat pozytywnego stylu życia. Prowadzę bloga od 2012 roku dzieląc się wiedzą i spostrzeżeniami. Ekspercko recenzuję rzeczy i miejsca warte uwagi, które zmieniają życie na lepsze. Poza blogowaniem napisałem kilka e-booków oraz publikacje w prasie drukowanej. Moje treści cytowane są przez duże media, w tym telewizja i portale.
Fajne to urządzenie. Mam takie pytanie czy można do tego urządzenia podpiąć dowolną klawiaturę? Czy wszystko co ma USB będzie działać? Chodzi mi głównie o myszki i klawiatury. I drugie pytanie jeśli mogę: czy Homebox oprócz zasilania sieciowego może być bezprzewodowy zasilany za pomocą akumulatorków i ładowarki?
Każda klawiatura i mysz działa z tym urządzeniem… jak się pokombinuje z odpowiednią apką to i kamera usb zadziała. Mama tylko problemy ze sparowaniem Bluetooth z głośnikiem … poza tym wszystko fajnie śmiga
Odpowiedź do Yosz:
USB jest uniwersalnym portem i każde urządzenie podpięte przez USB do Homeboxa będzie działać. Możesz np podpiąć zewnętrzny terabajtowy dysk twardy, albo ładować tym portem smartfona, lub podpiąć cokolwiek, na co masz ochotę. Myszkę możesz podłączyć kablem, ale aby zyskać na mobilności warto użyć myszki bezprzewodowej. Jeśli tylko jej potrzebujesz, bo motion pad zawarty w zestawie przecież też pełni rolę myszki.
Odpowiadając na pytanie drugie: Homebox zasilany jest ze standardowego gniazdka elektrycznego. Nie jest zasilany bateriami/akumulatorami. Podobnie jak PS4, XBOX, czy zestawy kina domowego, zasilanie jest tylko za pomocą kabla.
Czy da się do tego urządzenia podłączyć dysk zewnętrzny USB 2,5″ sformatowany w systemie NTFS? Wiem, że Android od zawsze miał problem z tym systemem, ale może coś się zmieniło. Oczywiście są na to sposoby (np. Paragon NTFS), ale nie chodzi mi o kombinowanie tylko proste podłączenie i bezpośrednie korzystanie z plików.
Michale. Potwierdzam, że zewnętrzny dysk HD 2,5 cala w standardzie NTFS działa. Własnie oglądam na nim film.
Witam. Przyznam że urządzenie ciekawe. Mam jednak pytanie związane z jego połączeniem pod TV. Czy sprzęt jednocześnie ma aktywne wyjście HDMI oraz przesyła dźwięk z wyjścia AV?
Nawet bardzo ciekawe 😉 Możesz mieć sprzęt podłączony przez HDMI do telewizora i dodatkowo podpiąć na przykład słuchawki do urządzenia. Głos wtedy będzie jednocześnie płynął zarówno z telewizora przez HDMI, jak i w słuchawkach przez AV.
Czy można instalować aplikacje na zewnętrznej karcie SD? Przyznam szczerze, że 8GB pamięci wewnętrznej to trochę mało, zwłaszcza, że pewnie sporo odchodzi na system operacyjny.
Tak. Można to zrobić, a nawet jest to wskazane. W przypadku sformatowania urządzenia, aplikacje zapisane na karcie oraz ich dane nie tracą się. Do przeniesienia aplikacji z urządzenia na kartę służy na przykład „Move App to SD” dostępne w Google Play. Warty uwagi jest też „Clean Master”. Warto wszystko zapisywać na karcie.
Czy do urządzenia można podłączyć zewnętrzny głośnik (soundbar) poprzez Bluetooth? Chciałbym wykorzystać je do kina domowego (projektor + osobny głośnk). Jeśli tak, to jakie występuje opóźnienie w odbiorze dźwięku? Robiłem testy z transmiterem BT podłączonym do ps3, ale opóźnienie było prawie 0,5 sek – bardzo irytujące przy oglądaniu filmów.
Tak. Możesz zamiast z telewizora ustawić dźwięk w soundbarze. Nie jestem aż taki „nowoczesny” 😉 aby mieć czym mierzyć ile tysięcznych ułamków sekundy soundbar opóźnia odbiór. Ja na słuchawkach nie zauważyłem, aby bluetooth powodowało jakiekolwiek opóźnienia. Z tego co wiem Playstation PS3 posiada Bluetooth 2.0. To o dwie klasy niżej od Homeboxa, który ma Bluetooth 4.0. To ma bardzo duże znaczenie w prędkości.
Czy można na nim zainstalować Player TVN w pełnej funkcjonalności? Mam Bravie z androidem, jest tam player TVN, ale okrojony, o oglądaniu Eleven mogę tylko pomarzyć.
TVN Player na Homeboxie ma pełną funkcjonalność. Taką, jaką masz w tablecie.
witam, mam pytanie czy jest możliwość na tym sprzęcie, np. oglądać filmy online na internecie na różnych stronach oraz np. żona się zastanawiała czy mogłaby grać na serwisie nasza klasa w wiejskie zycie, a jak wiemy za wszystko odpowiada flash?. nie chcę kupować smarta, ale szukam sprzętu bym mógł po wejściu na swoją stronę z filmami spokojnie oglądnąć serial czy film nie siedząc przed komputerem tylko tv.
Witaj Patryku. Technologia Flash idzie do lamusa. Nowe wersje przeglądarek na komputery zaprzestały już obsługi tej technologii. Nie warto skupiać się na Flashu, bo to już przeszłość. Jeśli chodzi o filmy: korzystam z serwisu Telewizjada – wszystko działa tak jak powinno. Filmy z aplikacji Chili.tv, VOD.pl oraz CDA również. Youtube oczywiście też. Wszystko działa. Jeśli chcesz, aby Chrome na TV Box działało tak jak w komputerze, możesz przełączyć tryb przeglądarki z mobilnego na desktopowy. W temacie Naszej Klasy nie mogę pomóc. Ten serwis jeszcze istnieje?
Czy ten wynalazek odtwarza filmy z napisami? Nie zacina się podczas odtwarzania filmów?
Odtwarza. Szczególnie polecam KODI Player. Najlepszy z dostępnych na Androida. Filmy idą płynnie nawet w jakości 4K.
A czy można podłożyć jakąś kamerkę do Skype?
Co prawda nie mam konta na Skype, ale sądzę, że prawdopodobnie można. W materiałach reklamowych Homeboxa widać logo Skype. Chyba nie bez powodu. A na pewno zadziałają kamerki typu Go Pro połączone bezprzewodowo.
witam.mozna korzystac w calosci z „google play” i instalowac wszystko? czy jest mozliwosc zaprezentowania sprzetu na „youtube” ??
Oczywiście że można. To jest Android, więc korzysta z Google Play.
Witam, możesz wyjaśnić do czego służy mały pilot (oprócz włączania i wyłączania Homeboxa)? czy kolorowe przyciski są programowalne? Miałem w ręku to urządzonko i szczerze powiedziawszy pilot ten jest moim zdaniem jedynie wypełniaczem pudełka (z dużego pilota z klawiaturą nie udało mi się włączyć homeboxa, natomiast z małego nie wykonałem praktycznie nic oprócz uruchomienia)
Dzień dobry.
Niestety brak w internecie kompleksowego testu / recenzji urządzenia.
Parametry techniczne wyjść i wejść także są niezbyt dokładne.
Jakie wyjście HDMI posiada urządzenie ( po kolorze gniazda powinno to być HDMI 2.0)? Jaka jest karta sieciowa LAN ( 1 GBit, czy tylko 100 Mbit ??
Próbował Pan instalować HBO GO lub Netflixa ( jak wypadła próba odtwarzania filmów )?
Próbował Pan podłączyć box bezpośrednio do wzmacniacza audio, tak by ten przesłał obraz do TV ?
Czy box przesyła ścieżki dźwiękowe DTS lub ścieżki bezstratne ( DTS Master HD lub Dolby True HD )? do wzmacniacza i odtwarza je ( mowa o trybie odtwarzania plików filmów z pendrive lub dysku zewnętrznego?
Rozumiem, że odtwarzanie filmów 4K, 1080p bezpośrednio z Youtube oraz przeglądanie stron internetowych odbywa się bez „zająknięcia?
Dziękuję.
Tomku: Pilot, o którym mówisz, ma w obudowie funkcje do odtwarzacza multimedialnego. Przewijanie filmów lub innych plików. Nawigacja po menu Androida. Funkcja myszki, sterowanie głośnością, no i oczywiście włączanie/wyłączanie urządzenia. Wiele podróbek typu noname posiada tylko tego pilota, nie posiadając motion pada, a to właśnie motion pad zdecydowanie bardziej wpływa na komfort użytkowania. Ja osobiście z tego podstawowego pilota korzystam tylko do włączania urządzenia, a wszystkie inne czynności wykonuję z załączonego motion pada. Sporadycznie zdarzy mi się użyć też z myszki bluetooth lub gamepada.
Robercie. Trafiłeś na recenzję na blogu lifestyle’owym. Chętnie opowiem Ci o komforcie użytkowania i zastosowaniu. Bardzo szczegółowych danych technicznych możesz poszukać na zaawansowanych blogach technologicznych, albo na specjalistycznych forach dla np. elektroników.
HBO i z Netflixa nie korzystam, ale mogę powiedzieć, że VOD.pl, Chili TV, Ipla i wiele innych aplikacji chodzi tak jak powinny.
Pytałeś o Youtube. Potwierdzam: nie powoduje „zająknięć”.
Witam,
1)Do jakiej pojemności dysków HDD (w systemie NTFS) obsługuje urządzenie? Albo jaki największy dysk Pan podpinał?
2)Czy w/w system WIFI Display jest podobny do MIRACAST? Czy można np. wysyłać ze smartfona (ja posiadam Samsung Galaxy S4) przez wbudowaną aplikację VIDEO filmy na ekran TV?
3)Czy załączony kabel do zestawu to kabel HDMI2.0?
Pozdrawiam
Witam ponownie,
Celem sprostowania w/w punktu 2) ten WIFI DISPLAY wykorzystuje chyba DLNA do wrzucania multimediów na ekran TV, prawda?? Czy oprócz tego występuje Miracast (inaczej screen mirroring) –>wyświetlanie ekranu z tableta/smartfona na żywo na ekranie TV?
Piotrze:
Ad 1. Dysk HDD, który podpinałem ma 320GB.
Ad 2. Tak
Ad 3. Zacytuję z pewnej strony: „nie ma czegoś takiego jak kabel HDMI 2.0. Istnieją tylko 4 rodzaje kabli HDMI:
Standard HDMI
High Speed HDMI
Standard HDMI with Ethernet
High Speed HDMI with Ethernet”
A jak z ogladaniem telewizji z np. CP. Czy mogę do tego urządzenia podpiąć bezpośrednio dekoder tv cyfrowej i juz poprzez android ogladac tv z wszystkimi roznymi bajerami fypu pip itp?
Nie posiadam telewizji od operatorów, więc nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć.
Mam problem z tym odtwarzaczem w przypadku korzystania w Kodi z SPDIF. Problem polega na tym, że dźwięk przycina się co chwila na ułamek sekundy. Z tego powodu zacząłem korzystać z Archos Player, jednakże na nim z kolei pojawiają się czasami artefakty na obrazie. Czy zaobserwowałeś może u siebie coś podobnego? Biorąc pod uwagę powyższe fakty jestem nieco rozczarowany tym playerem.
Ja też korzystam z playera KODI, ale nie miałem z nim żadnych kłopotów.
Wita, czy można overmax maxa podłączyć tak , żeby szło za jego pomocą oglądać YouTube na Tv i słuchać tego dźwięk przez amplituner ? Pozdrawiam.
Tak
Witam. Po przeczytaniu recenzji tylko upewniłem się, że warto takie urządzenie zakupić. Jednak nurtuje mnie jedna rzecz. Czy mógłby Pan przetestować aplikację „Twitch” ze sklepu Google Play i opisać jak się sprawuje? Chodzi mi głównie o to, czy działa, odtwarza wideo itp. Miałem do czynienia z innymi boxami i z tym był problem (zapewne przez starszą wersję androida).
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Warto. Ja jestem szczerze zadowolony. Nie znam tej aplikacji, którą sugerujesz zainstalować, więc raczej nie skuszę się na jej instalację. Ale jeśli jest to jakaś znana aplikacja, to i pewnie kompatybilna będzie z wieloma urządzeniami i nie powinno być z nią problemów. Jeśli jednak było by inaczej, to znaczy, że ta aplikacja nie zasługuje na użytkowanie, skoro programiści nie potrafią jej dobrze stworzyć.
Witam .Mam tv box m8s+. Chcialbym sterowac grami pobranymi ze sklepu play np.samochodami. Nie moge sobie poradzic . Co musze dokupic za sprzet , aby problem zniknął ?
TV Box, który masz, nie posiada kontrolera. Dlatego wyjściem z sytuacji jest dokupienie gamepada na bluetooth 4.0. Ja mam taki: https://marcinkaminski.pl/gamepad-ipega-pg-9021/
Zeby przeniesc aplikacje na karte SD, trzeba zrootowac urzadzenie. Panie Marcinie czy moze pan poradzic jakim programem?
Osobiscie jestem zadowolony z urzadzenia, kupilem po tej recenzji… jedyne co mnie irytuje to wlasnie pojemnosc i.. pilot czesto traci lacznosc.
Pozdrawiam
Maciek
Z pilotem nigdy nie miałem problemów. Proszę sprawdź czy w pobliżu nie ma zakłóceń lub innych zanieczyszczeń radiowych. Nie trzeba rootować urządzenia, a do przenoszenia aplikacji na SD i tworzenia miejsca w pamięci urządzenia wystarczą aplikacje Clean Master oraz dowolna typu Move To SD.
Witam serdecznie i mam pytanie. Czy na tym urządzeniu działa NC+ GO i UPC Horizon GO ?
Witaj Krzychu. Nie korzystałem z tych aplikacji, ale jeśli tamte aplikacje dedykowane są na Androida, to nie widzę przeciwwskazań, aby nie działały prawidłowo.
Marcin, te aplikacje o ktorych napisales przenosza aplikacje do wewnetrznej pamieci nandflash (wielkosc 4GB). Pytanie jak przeniesc na 32GB karte, ktora nie uzywana sterczy w urzadzeniu?
Już spieszę z szybką odpowiedzią. Podaję link do apki, którą używam i której skuteczność przenoszenia potwierdzam: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ljmobile.move.app – należy wziąć pod uwagę fakt, iż jakieś 5% ogółu aplikacji wymaga bytu w urządzeniu (głównie są to apki bankowe, lub takie, z których mogą korzystać zewnętrzne aplikacje lub strony, np. Facebook czy Google), zamiast na zewnętrznej karcie pamięci, ale pozostałe 95% aplikacji w bardzo prosty sposób przeniesiesz apką z wyżej wymienionego linku.
Czy gamepad od xboxa będzie działał na Overmax Homebox 4.1? Czy będzie trzeba jednak dokupić dodatkowy gamepad? Czy jest możliwość oglądania filmów z dysku podłączonego do sieci? Zastanawiam się nad tym sprzętem oraz nad Minix Neo U1 i nie wiem który kupić. W zasadzie prawie niczym się nie różnią (detalami) i wszystko na czym mi zależy mają oba, a Overmax jest o 130zł tańszy.
Ja używam gamepada IPEGA 9021. Działa tak jak powinien. Jeśli Microsoft ma inne standardy i ich gamepady nie działają z niczym innym poza ich Xboxem, wtedy wiadomo jaka będzie odpowiedź 😉 Jest możliwość oglądania filmów z dysku podłączonego do sieci.
witam czy to urządzenie muszę podłączyć do tv? Czy może da radę wpiąć do amplitunera w tv mam dwa wejścia hdmi i oba są zajęte a w amplitunerze mam jedno wolne czy taka konfiguracja jest możliwa?
Nigdy w rękach nie miałem amplitunera, więc nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie. Ale na pewno dział techniczny Overmax (kontakt znajdziesz na ich stronie) będzie mógł Ci szczegółowo odpowiedzieć.
Dzień dobry, zapytam nie fachowo, ale mam taki problem, po włączeniu wszystko działa, po piętnastu minutach wyłącza się w telewizorze hdmi / jest czarny obraz/overmax działa jest niebieska dioda i jak zreseteuję telewizor to widać, że np. film był cały czas odtwarzany , dzieję się tak nawet przy wyłączonym overmaxie, co 15 minut telewizor się „zawiesza”. Problem znika jak wyciągnęłam z overmxa kabel hdmi ?
Jeśli to się dzieje nawet przy wyłączonym Homeboxie, to problem leży po stronie telewizora.
Po urlopie postanowilem ponownie dac szanse urzadzeniu. Niestety, rekomendowane przez Ciebie oprogramowanie (tak jak wszystkie inne) przenosi aplikacje na maly dysk wewnetrzny (choc pisze ze na SD – to pozostaje ona pusta a dysk sie zapycha). Fatalna sprawa.
Skoro Tobie nie działa, a wszystkim innym działa, to czy znaczy, że aplikacja nie działa? 🙂
PS. A rootowałeś już urządzenie?
A jak ten homebox odbiera telewizję (jakość obrazu, stabilność odbioru)? W szczególności interesuje mnie telewizja naziemna.
Pozdrawiam
Homebox nie jest anteną telewizyjną, więc stabilność odbioru jest parametrem, który nie dotyczy. Możesz oglądać telewizję na platformach telewizyjnych, np HBO Go, Netflix, Chili TV, Player, Ipla itp. Odbiór odbywa się łączem internetowym.
Witam
Mam problem z aplikacją nc+go
Zainstalowałem Nc+go tablet. Aplikacja się otwiera. Przy próbie uruchomienia filmu wyświetla się komunikat że należy wyłączyć screen mirroring w urządzeniu. Czy jest to możliwe? a jeżeli tak to jak to zrobić?
Dodatkowe pytanie: Jak przywrócić system do ustawień fabrycznych?
Prawdopodobnie masz skonfigurowany jakiś mirror. Ustawienia fabryczne uzyskuje się dokładnie tak, jak w każdym urządzeniu z Androidem. Na pewno znajdziesz. Android jest intuicyjnym systemem.
Czy to urządzenie będzie współpracowało z TV Plazmą LG 42 cal z podwójnym tunerem.Czy uzyskam wszystkie te możliwości na swoim telewizorze poprzez to urzadzenie. TV ma już ok. 6 lat pracuje i działa bez jednej naprawy jedynym mankamentem jest fakt z tabliczki znamionowej moc 380 W. Przy mierniku w gniazdku pobiera w trakcie oglądania średnio moc 246 W.
Nie ma znaczenia jaka to jest marka, wiek i model telewizora, ani parametry mocy. Aby podpiąć Homeboxa wystarczy gniazdo HDMI.
Dzień dobry,
od wczoraj chcę nawiązać kontakt ze sklepem internetowym overmax celem zakupu – bez skutku cały czas konsultanci są zajęci, zostawiłem prośbę o kontakt bez echa. Pozwoliłem sobie napisać do Pana z zapytaniem – czy omawiany homebox 4.1 przechodził jakąś ewolucję usprawniającą bo różne sklepy go w różnych zestawach oferują, czy ma antenkę taką jak ruter, czy ma małego pilota,czy obsługuje 4G LTE , czy ma ładowarkę do klawiaturo-myszki. Dzisiaj wydrukowałem instrukcję w której jest mały pilot i ma dużo funkcji, ma antenkę itp. Czy w związku z tym istnieją dwa modele? i Jak nawiązać kontakt ze sklepem overmax by kota w worku nie kupować – przepraszam może wszystkie pytania nie są do Pana ale skoro pan ten produkt reklamował otrzymam jakieś wskazówki
pozdrawiam
Tak. Antenka pracuje jako odbiornik sieci WiFi. Ma pilota – jest widoczny tutaj na zdjęciu. Nie ma slotu SIM. Ładowanie klawiaturo-myszki odbywa się standardowym kablem USB, więc można go podpiąć wszędzie. Model 4.1 jest w jednej wersji.
Witam,
Mam jedno pytanie: jak podepniemy Homeboxa przez hdmi do tv to czy gniazdami chinch idzie dźwięk? Tak żeby można było podpiąć pod np wieżę. Będę bardzo Wdzięczny za odpowiedź. Co do testu urządzenia to wow- bardzo obszerny i pomocny 😉
Czy to urządzenie jest dużo lepsze niż takie mini „coś” intel z windowsem 10?
bo zakupiliśmy za 399zł i to jest masakra… nawet filmy na you tube zacinają. mimo że router jest 3 metry dalej ;-(
Windows sam w sobie jest bardziej zamulającym systemem w porównaniu z Androidem. Poza tym w Windowsie w tle działa bardzo dużo zbytecznych operacji, przez co RAM mocno na tym cierpi. Na Androidzie zawsze będzie działać dużo płynniej. Korzystałem kiedyś ze sticków z Windowsem i w nich nawet Chrome działało jak by nie mogło. Na Homeboxie nie zdarzyło mi się, aby jakaś aplikacja się przyciełą. No chyba, że w przypadku, gdy mój dostawca Internetu miał słabsze dni.
Witam
Ja mam taki problem z xbmc filmów online nie odtwarza.Wyświetla się taki komunikat.,, Nie udało się odtworzyć jednego lub więcej plików.
Sprawdź szczegóły w pliku dziennika.
U mnie otwarza bez problemów. Czy tak Ci się dzieje z każdym typem plików filmowych?
Nie tylko online nie odtwarza. Z zalukaj jest błąd, i z kinoman nie chodzą vod działa.
oddam tego ovwermaxa za zwykly dekoder dvb-t np wiwa lub fergunson!!
Zalukaj korzysta z bardzo przestarzałej technologii FLASH, od której producenci szybko się wycofują. Jako ciekawostka: najnowsza wersja Chrome też już nie obsługuje całkowicie Flasha.
Witam. Właśnie zakupilismy urządzenie i niestety nei działa sklep play?? Ma ktos pomysl o co moze chodzic?? Urzadzenie dziala poprez Wi-fi i przegladarka smiga, filmy tez ale niestety jest aplikacje nie:( Nie pomoglo przywracanie do ustawien fabrycznych, proba logowania na trzy inne konta w google i nic nie pomaga i NIE DZIALA 🙁
Ustaw poprawny czas
Witam
TVN player nie działa. To znaczy mogę wybrać serial ale ciągle go wczytuje i czarny ekran…
Wszystkie ipla itd działają. Tylko TVN player ma problem
Panie Marcinie.
Mam pytanie:
– czy wykorzystując Overmax Homebox 4.1 będę mógł oglądać programy NETFLIX ?;
– co mi będzie ewentualnie potrzebne oprócz odbiornika TV i routera internetowego do oglądania?.
Dziękuję za odpowiedz
Stefanie. Możesz oglądać wszystko, co dostępne na platformę Android. Nic więcej nie jest Ci potrzebne. No chyba, że lubisz podpiąć zestaw kina domowego (lepsze głośniki zamiast głosu z telewizora), tak jak właśnie ja to robię. Homebox jest sam w sobie samodzielnym urządzeniem do bycia smart TV, więc nie ma konieczności poszukiwania dodatkowych akcesoriów.
Czy taki sprzęt Overmax Homebox 4.1 ogarnie mi stary telewizor Sony Bravia 40 cali ?
czy są już nowsze możliwości. co Pan poleca ?
Pasuje każdy telewizor z wejściem HDMI.
Fajne urządzenie, choć w dobie wymieniania telewizorów co kilka lat traktowałabym je raczej jako ciekawostkę.
Zawsze to lepsze niż wbudowany smart, który megaszybko się starzeje i zamula
Rozwiązanie wydaje być się ciekawe, jednak nie wszystkie aplikacje mi działają. Nie mogę zainstalować spotify, miał ktoś podobny problem?
To urządzenie jest na bardzo starym Androidzie, a co za tym idzie, nie ma już wsparcia przez wiele aplikacji ze względów bezpieczeństwa i kompatybilności z nowymi funkcjami, których stare wersje systemu nie obsłużą.