Podwójna ładowarka USB GP WA41 dla tych, którzy ładują dużo i często [Energetyczny Piątek cz.2/3]

Podwójna ładowarka USB GP WA41

Ładowarki micro USB wkładane bezpośrednio do gniazdka elektrycznego są mało popularne, mimo iż każdy użytkownik smartfona lub tabletu posiadać taką musi. Zazwyczaj producenci do sprzętu mobilnego dołączają sam kabel USB, a czasami dorzucają byle jaką przejściówkę USB wkładaną do domowej instalacji elektrycznej. Najczęściej jednak taką ładowarkę należy dokupić samemu. Na pierwszy rzut oka wszystkie rodzaje ładowarek niczym się od siebie nie różnią, do czasu aż poczujesz dziwny zapach spalonej elektroniki, albo będziesz musiał sklejać pęknięte w losowo wybranym miejscu rozsypane elementy. Wtedy dopiero zaczynasz myśleć, że tak naprawdę nie zaoszczędziłeś na jakości, lub że producent twojego telefonu dał ci najbardziej oszczędną wersję urządzenia, która miała prawo nie działać w pełni profesjonalnie.

Dziś w ramach kolejnego odcinka z cyklu „Energetyczny piątek” omówię zalety podwójnej ładowarki USB dostarczonej przez GP i powiem dlaczego lepiej jest kupić coś raz, a porządnie.

Ładowarka GP WA41 – dwa w jednym

Dwa gniazda USB umieszczone w tej ładowarce pozwalają na ładowanie dwóch urządzeń jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszę chodzić po całym mieszkaniu i szukać dwóch wolnych gniazdek. Wystarczy jedno. Mam upieczone dwie pieczenie na jednym ogniu. Banalne? To rozejrzyj się po swoim pokoju i policz ile masz wolnych gniazdek w ścianie. Zdziwiony?

GP WA41

Podwójna ładowarka to dwa razy mniej potrzebnych gniazdek elektrycznych w pokoju.

Trochę techniki

Moc 24W i prąd 4,8A (dwa porty po 2,4A) to całkiem porządne parametry. Takie liczby pozwalają na ładowanie urządzeń znacznie szybciej niż zwykłe ładowarki innych producentów. A o mocne parametry nie ma powodów do obaw, że się sprzęt przepali lub przegrzeje. Jeśli szanujesz swojego smartfona lub inne urządzenie, powinieneś również brać pod uwagę w jaki sposób go ładujesz i czy jest to bezpieczne. Dobry kabel też ma znaczenie, ale o tym trochę szerzej napiszę w przyszłym odcinku „Energetycznego Piątku”.

Szybka ładowarka GP WA41

Szybkość ładowania jest naprawdę imponująca. Jeśli masz mało czasu na naładowanie smartfona przed wyjściem, to już wiesz która ładowarka zrobi ci dobrze.

Tak na szybko sięgnąłem do szuflady aby sprawdzić parametry starego adaptera typu no-name: 0,3 ampera? Albo nie potrafię liczyć do 0,3, albo byłem masochistą używając kiedyś byle jakich ładowarek. Teraz już wiem, dlaczego tak długo mi się smartfon ładował, przez co często wychodziłem na miasto z domu z nie naładowaną do pełna baterią.

Zastosowanie

To właśnie tą ładowarką ładuję niedawno recenzowany bardzo pojemny, a co za tym idzie potrzebujący długiego czasu ładowania powerbank GP GL301. Gdybym go ładował jakąś tanizną, byłbym stratny czasowo jakieś 15%, ale może bym miał cieplej w domu dzięki przegrzewaniu się tanich ładowarek. Jeśli wolisz ryzyko pożarowe, wybierz tanią ładowarkę z bazaru. Jeśli czas nie jest dla ciebie pieniądzem i nie zależy ci na szybkości ładowania i stabilności przepływu prądu, idź na bazar. Jeśli jednak wiesz, że ładowanie sprzętu jest czynnością, którą musisz wykonywać codziennie, pozbądź się kiepskiej jakości słabych ładowarek, zastępując je podwójną, solidnie wykonaną ładowarką. Zobaczysz, że zakup porządnego sprzętu nie jest kasą wydaną w błoto. Tym bardziej, że do ładowania dwóch urządzeń, musiałbyś wydać kasę podwójnie na zwykłe ładowarki. GP WA41 wystarczy ci jedna. I to na długie lata.

Ładowarka USB GP WA41

Ładowanie na USB to standard. Nie tylko w smartfonach, tabletach, mp3, lecz także w każdych bezprzewodowych akcesoriach audio, oraz profesjonalnych licznikach rowerowych.

Wpis zainspirowany dzięki współpracy z firmą GP i Streetcom.


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 505

Szukałeś mnie na Instagramie?