Przewaga tabletów graficznych nad myszkami

Tablet graficzny One by Wacom

Pamiętam swoją pierwszą myszkę do komputera. Było to około roku 1993. Szara, kanciasta, z kulką. Standardowa, która była dołączana do Amigi 500. To ona mi służyła przez wiele lat jako najczęściej używane narzędzie rozrywki, a później jej nowsze pecetowe siostry do pracy.

Nie wyobrażałem sobie innej możliwości pracy nad edytorami grafiki, webmasterką, dotykaniem kursorem wszystkiego co się da pacnąć na ekranie. Nawet na myśl mi nie przechodziło, że można to wszystko robić znacznie wygodniej bez myszki. Jaka ja głupia byłem, że nie wiedziałem, że można czymś innym zrobić to lepiej.

Jak to? Pracować bez myszki?

Pewnego wiosennego dnia napatoczyłem się w sklepie na ciekawą ofertę tabletów graficznych. A dokładnie chodzi o One by Wacom. A po co mi to? Myślałem, jak to mógłbym wykorzystać lepiej niż jako deskę do krojenia.

Co mi szkodzi? Wezmę i wypróbuję.
– powiedział Kamyk i spontanicznie dokonał nieplanowanego zakupu.

Po rozpakowaniu w domu, które trwało maksymalnie minutę, i dodatkowe ćwierć minuty na podłączenie tablet był od razu gotowy do użytku. Nie zdawałem sobie sprawy jak się go szybko konfiguruje. Mając taki tablet po raz pierwszy w rękach zdziwiła mnie jego lekkość. Niemal nie czuć jego wagi podczas trzymania go w dłoniach. Ale waga tutaj jest jednym z najmniej istotnych czynników, ponieważ i tak podczas używania leży sobie spokojnie na biurku. Jedynym urządzeniem sterującym jest rysik do złudzenia przypominający długopis. Przyznam, że bardzo wygodny w trzymaniu. Wygodniejszy nawet od myszki. Podobno ma 1024 stopnie nacisku. Nie potwierdzę, bo nie udało mi się policzyć 🙂

One by Wacom tablet do rysowania

Od spodu też wygląda zajebiście

Do prac graficznych idealny. Nie porównywalny z myszką

Próbowałeś coś kiedyś rysować na Paincie? Ile z tych grafik po narysowaniu zapisałeś do pliku? Wiocha, co nie? A spróbuj teraz coś narysować na Paincie za pomocą tabletu graficznego. Jest różnica, prawda? Na komfort w rysowaniu wpływa głównie przyzwyczajenie. Każdy na lekcjach plastyki od małego potrafił trzymać ołówek, kredki, pisaki, długopis. Jeśli Ty też, to tak samo potrafisz ogarnąć dowolny program graficzny i w identycznym stylu rysować swoje wypociny. Myszką tego nie zrobisz. W przypadku One by Wacom test tabletu graficznego przeszedł pomyślnie.

Pracę trzeba sobie ułatwiać. Jeśli dużo pracujesz z grafiką, może czas pożegnać niewygodną myszkę i przerzucić się na coś, co jest stworzone do rysowania?


E-booki

1 Komentarz

  1. Jeyhard

    jak jest się artystą to i myszką potrafisz zdziałać cuda, ale jeśli już koniecznie musisz miec tablet graficzny to tak , kup taniego tablet graficzny XP-PEN Star G640, i jak już się nauczysz tym rysować to celuj w droższe.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 011

Szukałeś mnie na Instagramie?