Remigiusz Mróz. Książki kryminalne, które za każdym razem stają się hitem

Kryminał to jeden z najpopularniejszych gatunków w literaturze. To gatunek, który łączy w sobie tajemnicę, intrygę i suspens. Czytanie powieści kryminalnych może być intensywnym i ekscytującym przeżyciem. Czytelnicy w każdej historii mogą dać się wciągnąć w fabułę, próbując dowiedzieć się, kto jest zabójcą, jaki może być jego motyw i dlaczego popełnił przestępstwo.

Książki Remigiusza Mroza

Jak powstają książki kryminalne?

Książki kryminalne są budowane na barkach pisarzy, którzy muszą prowadzić czytelnika poprzez szczegółową analizę zdarzenia. Wykorzystują swoją wyobraźnię, aby stworzyć świat, w którym można wytropić i złapać przestępcę, a następnie wymierzyć sprawiedliwość.

Proces pisania kryminału bardzo różni się od innych gatunków książek. Autorzy kryminałów muszą przeprowadzić obszerne badania na temat, o którym piszą, aby upewnić się, że wszystkie fakty są prawidłowe. Muszą wiedzieć, jak działa policja, jak myślą przestępcy i jak to jest być ofiarą przestępstwa. Książki kryminalne są zwykle podzielone na rozdziały, które śledzą rozwój kryminału, powoli odsłaniając kolejne fakty. W Polsce za mistrza takich powieści uznaje się Remigiusza Mroza.

Kim jest Remigiusz Mróz i dlaczego jego książki są tak popularne w Polsce?

Remigiusz Mróz to polski autor bestsellerów, który napisał już około 50 książek. Jest najpopularniejszym i odnoszącym największe sukcesy polskim autorem w historii literatury. Jego książki są pełne zagadek, ale jego prawdziwy talent polega na opowiadaniu historii, która mogłaby się wydarzyć w każdym mieście. Mróz opowiada swoje historie z perspektywy różnych postaci, co dodaje im dodatkowej warstwy głębi i realizmu.

Autor kryminałów Remigiusz Mróz

Im autor więcej wydaje książek – tym lepiej, czy gorzej?

Niektórzy nie przepadają za dziełami Remigiusza Mroza argumentując to, że pisze za dużo, więc w domyśle pewnie idzie na ilość. Niekoniecznie musi to być prawda. Każdy twórca, który wydał dużą ilość książek, z każdym kolejny wydanym dziełem, coraz bardziej wyrabia sobie swój warsztat twórczy. To powoduje, że każde kolejne dzieło jest lepsze od poprzedniego, powstaje szybciej, jest bardziej rozwinięte. Nie zgadzam się z mitem, który krzywdząco ocenia geniusz Mroza, jakoby autor pisał w pośpiechu, by wydać jak najwięcej książek i dużo zarobić. Wraz ze zwiększaniem się portfolio, zwiększa się znajomość profilu czytelnika i wiedza, jak stworzyć powieść, która zaskarbi sobie grono miłośników fabuły budowanej z napięciem.

Nie znam osoby, która by przeczytała wszystkie książki Remigiusza Mroza. Jest to prawie niemożliwe. Każdy tom to osobna historia, a jest ich kilkadziesiąt. Sporo. Ja miałem przyjemność przeczytać kilka tytułów, a spędzony czas przy każdym z nich uznaję za dobrze spożytkowany. Oto one:

  • „Głosy z zaświatów”
  • „Behawiorysta”
  • „Kasacja”
  • „Zaginięcie”
  • „Rewizja”
  • „Trawers”

Remigiusz Mróz i serialowa Joanna Chyłka

Sukces Remigiusza Mroza oraz jego talent dowodzi ekranizacja historii jednej z jego najważniejszych postaci. Joanna Chyłka doczekała się realizacji serialu, który został ciepło przyjęty przez widzów TVN i Player. Ci, którzy nie mieli okazji poznać książek Mroza, mogli przekonać się dzięki serialowi, jak skonstruowane mogą być powieści autora, oraz poznać zarys psychologiczny najbardziej znanej książkowej prawniczki w Polsce. Seria z Joanną Chyłką to hit nie tylko na papierze. To także serial oraz audiobook.

Ove Løgmansbø – kto to jest?

Wielu światowych autorów ukrywa niektóre swoje dzieła pod innymi nazwiskami. Tak jest również z naszym Remigiuszem, który trzy powieści napisał podpisując się jako Ove Løgmansbø. Jest to Trylogia z Wysp Owczych:

  • “Enklawa” (2016)
  • “Połów” (2016)
  • “Prom” (2017)

Od około dziesięciu lat jest u nas moda na skandynawskich pisarzy kryminalnych. Wydaje mi się, że nazwisko Ove Løgmansbø wzbudziło zainteresowanie czytelników, którzy początkowo nie wiedzieli, kto za tym stoi 😉 To jeszcze bardziej potwierdza fakt, że nasz polski Remigiusz może się równać z najlepszym skandynawskimi pisarzami powieści kryminalnych, a niekiedy nawet ich przewyższa. Tego się nie dowiecie, jeśli nie sięgniecie po którąkolwiek książkę Remigiusza Mroza. A którą wybrać? Każdy wybór będzie dobry. Zerknij na poniższe propozycje:E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 079

Szukałeś mnie na Instagramie?