Rowerem na wakacje. Gdzie warto się wybrać w wolne dni?

Rower na wakacje

Polska jest naprawdę świetnym miejscem do wybierania się na wycieczki rowerowe. Wystarczy tylko odkryć konkretne tereny! Zobacz, gdzie warto się wybrać na rower, kiedy słońce za oknem aż prosi o aktywny sposób spędzania czasu.

Warmia i Mazury – Kraina Tysiąca Jezior

Warmia i Mazury to jedne z najlepszych krain geograficznych dla każdego rowerzysty. Wycieczkę najlepiej rozpocznij ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego – Olsztyna i jedź przez Biskupiec do Giżycka albo jeszcze inaczej: przez Mikołajki i Wierzbę do Ełku. To jednak nie koniec! Stamtąd możesz pojechać dalej na Suwalszczyznę. W trakcie podróży możesz zobaczyć wiele ciekawych miejsc: Wilczy Szaniec w Gierłoży, Sanktuarium w Świętej Lipce, zamek w Reszlu i rzeka Rospuda, z której dla odmiany możesz spływać kajakiem.

Pomorze

Morze, ach morze! Aby odkryć uroki nadbałtyckich miejscowości, wybierz się w trasę prowadzącą od Świnoujścia na Hel. Z półwyspu dostaniesz się specjalnym tramwajem wodnym do Trójmiasta i popedałujesz już do Krynicy Morskiej i Fromborka.

Bory Tucholskie

Jeśli jesteś na Pomorzu i chcesz trochę zmienić klimat, wybierz się do Borów Tucholskich, które znajdują się ok. 100 km od Trójmiasta. Obcowanie z naturą skutkujące maksymalnym odprężeniem gwarantowane! Najlepiej rozpocznij wyprawę w Bydgoszczy, a zakończ w Gdańsku – lub też na odwrót, w zależności od Twojego dokładnego położenia.

Jura Krakowsko-Częstochowska

Jura Krakowsko-Częstochowska to niezwykłe miejsca pełne skał, roślinności i zabytków – nie sposób nie wspomnieć choćby o ruinach zamku w Podzamczu koło Ogrodzieńca. Dlatego niezależnie od trasy, którą wybierzesz, możesz liczyć na niesamowite widoki. Szczególnie polecamy drogę od Częstochowy, przez Olkusz i wspomniany wyżej Ogrodzieniec do stolicy Małopolski – Krakowa. Możesz oczywiście obrać odwrotną stronę.

Artykuł został opracowany we współpracy ze sklepem rowerowym Bike Atelier, który ma swoje sklepy m.in. na Śląsku, w Krakowie, Nowym Sączu i Częstochowie.


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 735

Szukałeś mnie na Instagramie?