Rzeczy w rowerze, na których nie oszczędzam

Jeśli coś jest twoją pasją, to się na tym nie oszczędza. Coś, co jest źródłem szczęścia i samych dobrych wrażeń, powinno być pielęgnowane. To również coś, o co warto dbać i nie powinno się szukać kompromisów między ceną a jakością. U mnie tak jest z pasją rowerową. Lubię w swoim rowerze to, że nie używam w nim tanich zamienników. Rower jest moim źródłem przyjemności, dlatego też sporo w nim inwestuję w jakość. Jakie są elementy w moim rowerze, na które nie oszczędzam kasy?

Dobre ogumienie

Roweru używam o każdej porze roku. Nawet gdy w środku zimy sypało grubo śniegiem, a na ulicach stały ukosem zaskoczone zimą samochody, ja brykałem jak tygrys po mieście nie przejmując się zimowymi niedogodnościami. Nie mógłbym się cieszyć z zimowej jazdy, gdyby nie dobre ogumienie. Opony rowerowe Continental X-King 2.2 27,5 zapewniają dobrą przyczepność oraz najlepsze prowadzenie po powierzchni błotnistej oraz śniegu. Gwarantują mi również bezpieczeństwo, bo wiem, że opony tej marki, zanim wymienię je na nowe, posłużą mi dobre kilka lat.

Rejestrator jazdy

Kamerki rowerowej używam z dwóch powodów. Pierwszy powód to bezpieczeństwo i zabezpieczenie się przy niespodziewanych sytuacjach na drodze. W razie, gdyby doszło kiedyś do wypadku, mam zarejestrowane całe zdarzenie. To mi pozwoli na ewentualne wyjaśnienia odpowiednim służbom. Drugim powodem, dla którego używam kamerki rowerowej jest chęć przeżycia przygody jeszcze raz, podczas oglądania wybranej trasy z domowego komputera. Jakie to przyjemne oglądać, kiedy śmigasz przez las zasypany śniegiem powyżej kostek, albo latem, gdy wybierasz się na długą wycieczkę po ciekawych trasach.

Kamera, której używam, to GoPro Hero 7 Black. To bardzo wysokiej klasy sprzęt, który nawet przy szybkiej i wyboistej jeździe, perfekcyjnie trzyma stabilizację ekranu. Jakość nagrania w prawdziwym 4K i wysoka ostrość obrazu przekonały mnie, żeby wyposażyć się w sprzęt warty około półtora tysiąca złotych.

Kask

Podobno głowę ma się tylko jedną. To ciągle powtarzany banał. Kaski rowerowe chronią głowę, ale należy wiedzieć jaki odpowiedni kask wybrać. Kasku z dyskontów nie chronią tak, jak powinny. Wystarczy wziąć do ręki kask za pięć dyszek i porównać z kaskiem np. za 300 złotych. Różnica w konstrukcji jest ogromna. Spójrz na piankę wypełniającą wnętrze kasku. Dyskontowe, ekonomiczne kaski mają tanie sztuczne tworzywo, które przypomina styropian. Nie licz na to, że takie coś cię zabezpieczy w takim samym stopniu, co technologia za kilkaset złotych. Jeśli chcesz, aby kask nie tylko ładnie wyglądał na głowie, ale także odpowiednio ją chronił, warto wydać więcej kasy na ochronę lepszej jakości z odpowiednimi atestami.

Oświetlenie

Jazda nocą wymaga dobrego oświetlenia. Tanie lampki może i świecą, ale ich zasięg stawia wiele do życzenia. Przy marnym oświetleniu może się zdarzyć, że nie zdążysz zareagować na czas. Podczas wyboru odpowiedniego oświetlenia do roweru, sprawdź ile lumenów ono posiada oraz z jakim kątem widzenia świeci. Co prawda można powiedzieć, że przecież każda lampka świeci. Owszem, ale to, jak dobrą wybierzesz, mieć będzie wpływ na to, jak widzisz drogę oraz jak jesteś widoczny dla otaczających cię innych pojazdów.

Albo tanio, albo bezpiecznie

W przypadku bezpieczeństwa nie ma kompromisów. Jeśli jesteś sknerą, który oszczędza na jakości, może jednak warto zmienić nastawienie? Gwarantuję, że dobra jakość poprawi nie tylko komfort jazdy, a przede wszystkim twoje bezpieczeństwo, którego wycenić w pieniądzach się nie da.E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

635

Szukałeś mnie na Instagramie?