Samodzielne strzyżenie lepsze od wizyty u fryzjera?

Maszynka do włosów

Każdy facet ma swój styl fryzury, który lubi najbardziej. Każdy z tych rodzajów stylu jest na swój sposób dobry, ponieważ podkreśla własną osobowość oraz gust. Niektórzy wybierają wymyślne kształty fryzur, które przyciągają wzrok, ale jest też sporo mężczyzn, którzy lubią prostotę. Ja należę do tej drugiej grupy. Nie bawię się w wymyślanie kształtu owłosienia na głowie, a gdy dochodzi do strzyżenia, po prostu golę się na przysłowiowe “zero”. Ten wpis przeznaczony jest dla facetów ceniących właśnie tę prostotę. Porozmawiajmy o strzyżeniu.

Ostrzyc można się na dwa sposoby: wybierając się do fryzjera lub robiąc to samemu. Skoro to taka prosta czynność, to dlaczego niektórzy wybierają fryzjera? Powodów jest wiele. A jakie są powody decydujące o strzyżeniu samodzielnie w domu? Jako, że należę do tej grupy, która robi to sama, opowiem trochę o tym.

Można się ostrzyc w dowolnym momencie

Nie musisz czekać na specjalny termin wizyty u fryzjera. Czasami u mnie odbywa się to spontanicznie. Np. idąc do łazienki żeby zrobić siku, nachodzi mnie ochota, aby skrócić długość włosów na głowie. To takie proste. Od pomysłu do realizacji dzieli zaledwie parę sekund.

Oszczędność kasy

Zapłacić parę dyszek za machnięcie maszynką dla niektórych może być kasą wyrzuconą w błoto. Tyle kosztuje lenistwo. Co ciekawe, ile trzeba się nafatygować, aby być leniwym i się samemu nie strzyc:

  • trzeba zarezerwować wizytę u fryzjera
  • ubrać się i wyjść z domu co najmniej pół godziny przed wizytą
  • iść lub pojechać do fryzjera
  • a potem jeszcze wrócić

A można prościej:

  • wejść do łazienki
  • wyjąć maszynkę…
  • … i ją włączyć.Strzyżenie się w domu to nie tylko oznaka lenistwa. To także pozbycie się zbędnych czynności i możliwość uzyskania efektu “tu i teraz”.

A że strzygę się kilka razy w miesiącu, oszczędzam miesięcznie prawie stówkę. W ciągu roku jest to już ponad tysiąc złotych. Za tę kwotę można kupić sobie wiele porządnych maszynek do strzyżenia, a za resztę kupić sobie parę kilo papryk 🙂

Strzyżenie się jest naprawdę proste

Jeśli nie masz wymyślnych pomysłów na wzory fryzury i chcesz po prostu się ostrzyc, nie ma nic prostszego od paru ruchów maszynką po głowie. Frajda z samodzielnego strzyżenia  używając do tego maszynki do włosów jest o wiele lepsza, niż chodzenie do fryzjera.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się do fryzjera. Jeśli lubisz kontakt z ludźmi i oddanie swojej głowy profesjonalistom (uwaga: nie każdy, kto cię strzyże, jest zawodowcem. Niekiedy jest to tani pracownik z podstawowym przeszkoleniem), siedzenie na fotelu fryzjerskim może być w pewien sposób formą relaksu.


E-booki

1 Komentarz

  1. Patryk Tarachoń

    Przekonałem się, że lepiej jest iść do fryzjera. Chyba, że zacznę golić się na łyso.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

693

Szukałeś mnie na Instagramie?