Wakacje dawniej i dziś

Pamiętam do dziś, i pamiętać będę do końca życia, wakacje na wsi spędzane za czasów dzieciństwa. Gorące, beztroskie lato, z dala od miasta, hałasu, tłumu, codziennych obowiązków. Lato pełne przygód i wspaniałych przeżyć, które dziś stają się miłym wspomnieniem. Gdzieś w trakcie gdy się starzejemy, tracimy tę zdolność z czerpania naturalnej radości z tego, co jest na wyciągnięce ręki. Nie trzeba kupować w biurach podróży drogich wycieczek do krajów zagrożonych terroryzmem, jeśli potrafi się łapać każdą cenną chwilę TU i TERAZ.

Wakacje w mieście

Wakacje w mieście też są zajebiste. (Park Śląski w Chorzowie)

Lata się zmieniają. Ludzie również. Zmienia się także nasze podejście do tego, co ulotne, acz piękne. Czy można pozwolić, aby radość ze spędzania wolnego czasu (którego u wielu z nas tak bardzo brakuje) została stłumiona i zniżona do najpłytszych zachowań?

Ja tak jak ty
Tylko jedno mam życzenie
Niech zacznie się
Letnie przesilenie
– {Funky Filon}

Jak spędzanie wakacji zmieniło się w przeciągu lat:

Dawniej
Dziś
Codziennie nowa wakacyjna miłość “do końca życia”Codziennie, nawet w czasie urlopu “pilne” telefony z pracy
Smak bobu, lodów i truskawekSmak browara, Vifona i sera w promocji z Biedronki
Ogniska za stodołą na wsi odbywające się każdego tygodniaWypady na ławeczkę pod blokiem
Puszczanie latawców na poluWłączanie dronów nad osiedlem
Kultowy dżingiel “Lato z radiem” budzący codziennie o 9 ranoDzieciaki od samego rana na klatkach schodowych zagłuszają się nawzajem muzyczkami ze smartfonów
Ulubione seriale typu “Siedem Życzeń”, “Szaleństwa Panny Ewy”, itp…Codziennie te same powtórki w TV przeplatane tiwiszoł
Jagodzianki z jagód własnoręcznie uzbieranych w lesiePizza w ogródku piwnym w mieście oddalonym o… jedną miejscowość
Opalanie się na słońcu leżąc na kocuSiedzenie w domu z klimatyzacją w strachu przed upałem

To nie tylko czasy się zmieniły, ale także Twoje postrzeganie. Chcesz jak dawniej czerpać radość z wakacji? Wystarczy że zmienisz swoje myślenie. Jak widać na powyższej tabeli, nic nie przeminęło bezpowrotnie, poza Twoim wiekiem. Zmieniło tylko zwyczaje, które z powrotem możesz zmienić po swojemu i przeżywać radość tak jak było dawniej.

PS. Puszczanie drona jest całkiem wciągające i równie przyjemne jak wypuszczanie latawca – z tego akurat nie trzeba rezygnować.

Foto: Karolina Surlej


Spodobał Ci się ten wpis? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli postawisz mi symboliczną kawę☕
[Przeczytaj, dlaczego warto]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Komentarzy: 2

  1. maria

    Masz racje w 100% ,popieram tylko tamte czasy, oh to byly czasy

  2. Marcin Kamiński

    Obecne czasy też są zajebiste, tylko niektórzy ludzie przestali już odczuwać radość z życia. Zobacz, wszystko co Cię otacza, cały świat, jest wyłącznie takim, jakim go postrzegasz. Wystarczy zatem zmienić swoje nastawienie.

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tu wpisz, czym wartościowym chciałbyś się podzielić na temat tego wpisu.
Każdy komentarz jest kierowany do kolejki do moderacji. Wszelkie próby spamu, szerzenie szkodliwych poglądów, obrażanie ludzi lub wchodzenie butami ze słomą są automatycznie odrzucane.

6,013