Wakacje dawniej i dziś

Pamiętam do dziś, i pamiętać będę do końca życia, wakacje na wsi spędzane za czasów dzieciństwa. Gorące, beztroskie lato, z dala od miasta, hałasu, tłumu, codziennych obowiązków. Lato pełne przygód i wspaniałych przeżyć, które dziś stają się miłym wspomnieniem. Gdzieś w trakcie gdy się starzejemy, tracimy tę zdolność z czerpania naturalnej radości z tego, co jest na wyciągnięce ręki. Nie trzeba kupować w biurach podróży drogich wycieczek do krajów zagrożonych terroryzmem, jeśli potrafi się łapać każdą cenną chwilę TU i TERAZ.

Wakacje w mieście

Wakacje w mieście też są zajebiste. (Park Śląski w Chorzowie)

Lata się zmieniają. Ludzie również. Zmienia się także nasze podejście do tego, co ulotne, acz piękne. Czy można pozwolić, aby radość ze spędzania wolnego czasu (którego u wielu z nas tak bardzo brakuje) została stłumiona i zniżona do najpłytszych zachowań?

Ja tak jak ty
Tylko jedno mam życzenie
Niech zacznie się
Letnie przesilenie
– {Funky Filon}

Jak spędzanie wakacji zmieniło się w przeciągu lat:

Dawniej
Dziś
Codziennie nowa wakacyjna miłość „do końca życia”Codziennie, nawet w czasie urlopu „pilne” telefony z pracy
Smak bobu, lodów i truskawekSmak browara, Vifona i sera w promocji z Biedronki
Ogniska za stodołą na wsi odbywające się każdego tygodniaWypady na ławeczkę pod blokiem
Puszczanie latawców na poluWłączanie dronów nad osiedlem
Kultowy dżingiel „Lato z radiem” budzący codziennie o 9 ranoDzieciaki od samego rana na klatkach schodowych zagłuszają się nawzajem muzyczkami ze smartfonów
Ulubione seriale typu „Siedem Życzeń”, „Szaleństwa Panny Ewy”, itp…Codziennie te same powtórki w TV przeplatane tiwiszoł
Jagodzianki z jagód własnoręcznie uzbieranych w lesiePizza w ogródku piwnym w mieście oddalonym o… jedną miejscowość
Opalanie się na słońcu leżąc na kocuSiedzenie w domu z klimatyzacją w strachu przed upałem

To nie tylko czasy się zmieniły, ale także Twoje postrzeganie. Chcesz jak dawniej czerpać radość z wakacji? Wystarczy że zmienisz swoje myślenie. Jak widać na powyższej tabeli, nic nie przeminęło bezpowrotnie, poza Twoim wiekiem. Zmieniło tylko zwyczaje, które z powrotem możesz zmienić po swojemu i przeżywać radość tak jak było dawniej.

PS. Puszczanie drona jest całkiem wciągające i równie przyjemne jak wypuszczanie latawca – z tego akurat nie trzeba rezygnować.

Foto: Karolina Surlej


E-booki

Komentarzy: 2

  1. maria

    Masz racje w 100% ,popieram tylko tamte czasy, oh to byly czasy

  2. Marcin Kamiński

    Obecne czasy też są zajebiste, tylko niektórzy ludzie przestali już odczuwać radość z życia. Zobacz, wszystko co Cię otacza, cały świat, jest wyłącznie takim, jakim go postrzegasz. Wystarczy zatem zmienić swoje nastawienie.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 349

Szukałeś mnie na Instagramie?