Przeczytaj, zanim zahejtujesz na WOŚP

Serce obrazek

Kiedyś byłem takim samym internetowym cierpem jak większość Januszy, którzy hejtują na to, co dobre i pożyteczne społecznie. Mowa o Jurku Owsiaku i WOŚP. Jeszcze parę lat temu moje zdanie na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było negatywne. Przyznaję się do błędu i teraz mam okazję naprawić swoje nastawienie. Dziś, będąc mądrzejszy, widzę, jakie głupie błędy popełniałem, wydając taką opinię. Tym samym chcę dziś osobom, które nadal fukają na WOŚP, jako były zmanipulowany antyzwolennik tej fundacji, powiedzieć kilka słów.

Gryziesz rękę, która cię ratuje

Ratunku! Łolboga, pomocy! Pomuszcie mi – krzyczy Janusz. Gdy nadchodzi pomoc, okazuje się, że gdyby nie fundacja, którą tak kocha nienawidzieć, nie otrzymałby pomocy ani on, ani żaden z członków jego patologicznej rodziny. Czy wtedy, drogi Januszu, masz jakiś ułamek godności, nie przyjmiesz pomocy i zechcesz umrzeć?

Jesteś podatny medialnym manipulacjom i fake newsom

Tak łatwo narysować mema i podać fikcyjne fakty o WOŚP, a ty to łykasz i rozpowszechniasz jako prawdę najprawdziwszą. Mózg to organ nie tylko do odróżniania kolorów, ale głównie do tego, aby myśleć samodzielnie i odróżniać prawdę od fikcji.

A bo prosze pana, oni tam f tej fundacji okradajo

To odważny zarzut, więc jeśli wydaje ci się, że ktoś coś gdzieś kradnie, zgłaszaj to. Jeśli widzisz, drogi Januszu, że okradajo, a nie zgłaszasz, jesteś współwinny, ukrywając przestępstwo. Jeśli twoja teoria spiskowa nie daje ci pewności, że to co bździoczysz jest prawdziwe, zastanów się jaki śmietnik masz w głowie.

No i Ofsiak płaci sobie te piniondze zabierajonc dzieckom

To chyba normalne, że komuś należy się zapłata za wykonywaną pracę, prawda? Że co? Że siedzisz na zasiłku i nie wiesz co to praca? To uszanuj czyjąś pracę i ogromny wkład dla ludzkości. Należy mu się. Żyć z czegoś musi, a że żyje z pomagania innym, należy mu się tym bardziej.

Te wszystkie piniondze z WOŚP powinien enefzet dać na szpitale

Nie będę bawił się w liczby pokazujące ile szpitali i za jakie kwoty zostało wyposażonych dzięki WOŚP, a ile przez NFZ. Nie jest moim zadaniem udowadniać za kogoś. Negowanie faktu wyposażania szpitali jest po prostu słabe. Jeśli jakiś Janusz powie: “a bo to enefzet powinien dać”, odpowiem: “gdzie da i z czego?”. Gdyby nie WOŚP, liczba ludności w naszym kraju byłaby mniejsza, a stan zdrowia tych, którzy przeżyli, byłby z pewnością znacznie gorszy bez uzyskania fachowej pomocy i fachowego sprzętu.


E-booki

Komentarzy: 5

 1. Olka

  Nigdy WOŚP nie hejtowałam. Poniekąd się wychowałam z Orkiestrą. Miałam 4 latka, gdy zagrała po raz pierwszy. Od mojej teściowej i mamy, które pracują w służbie zdrowia wiem, jak wiele zrobiła dla szpitali i podniosła jakość leczenia. Można nie lubić Owsiaka, rozumiem to, ale nie można nie docenić tego, co robi.

 2. Andrzej

  Chciałbym to jakoś skomentować, polemizować, ale… W PUNKT!
  Nic dodać nic ująć.

 3. Milka

  WOŚP to piękna idea. Wystarczy spojrzeć w książeczkę zdrowia swojego dziecka, dzięki nim dziecku zbadano słuch.

 4. raj

  Ha, widzę, że komentarz prezentujący trochę szersze spojrzenie na sprawę WOŚP został usunięty. No cóż, gratuluję autorowi bloga „głębokości” poglądów. 🙁

 5. Marcin KAMYK Kamiński

  Nie został usunięty, tylko automatycznie poleciał do spamu za wstawianie szkodliwych linków. Proszę mi tu nie siać niesprawdzonych teorii spiskowych. Każde pretensjonalne wypowiedzi nie są tu mile widziane. Gratuluję ci wysnuwania fantazyjnych wniosków.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 623

Szukałeś mnie na Instagramie?