2 książkowe thrillery, które polecam na maj 2024

Książki w ogrodzie

Dziś na blogu przyjrzę się dwóm intrygującym thrillerom, które z powodzeniem przyciągną uwagę miłośników mrocznych intryg i tajemniczych historii. Pierwszym z nich jest “Listy zza grobu” Remigiusza Mroza, gdzie sekret sprzed dwóch dekad wychodzi na jaw dzięki Sewerynowi Zaorskiemu i Kai Burzyńskiej. Ich wspólna podróż przez labirynt tajemnic Żeromic jest pełna zwrotów akcji i niespodzianek. Drugą propozycją jest “Dom po drugiej stronie jeziora” Riley Sagera, przenoszący nas do Vermontu, gdzie wśród szumów ciemnych wód jeziora Greene czai się zagadka skrywana za ścianami szklanego domu.

Obie książki podchodzą do zagadek w nieco odmienny sposób. Mróz koncentruje się na zawiłościach małomiasteczkowych relacji i rodzinnych sekretów, podczas gdy Sager stawia na gęstą atmosferę i motywy nadnaturalne, tworząc duszną, niepokojącą opowieść. Zapraszam do podwójnej recenzji, w której odkryjesz najistotniejsze informacje o tych dwóch fascynujących historiach, które rozpalą Twoją wyobraźnię i sprawią, że trudno będzie oderwać się od czytania.


Remigiusz Mróz – “Listy zza grobu”

“Listy zza grobu” Remigiusza Mroza to intrygujący thriller, który od razu wciąga nas w wir wydarzeń i sekretów przeszłości. Historia rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku Żeromicach, gdzie Seweryn Zaorski powraca z dwiema córkami, by podjąć nowy start. Kupuje on dom rodziny Burzyńskich i w trakcie remontu natrafia na skrytkę pełną wskazówek związanych z dawno zapomnianą zagadką. Jednocześnie Kaja Burzyńska, dawna miłość Zaorskiego, rokrocznie otrzymuje list od swojego nieżyjącego ojca. Wiadomości te stają się niepokojącym znakiem do rozwiązania tajemnicy sprzed lat.

Autor tworzy wyraziste postaci z unikalnymi osobowościami, jak Zaorski – patomorfolog o umyśle detektywa, który zauważa to, co innym umyka. Jego dynamiczna relacja z Kają, policjantką z niejednoznaczną przeszłością, dodaje emocji całej fabule. Ich wspólna podróż przez meandry zagadek prowadzi przez ciągłe zwroty akcji, a nawet niebezpieczne sceny, które przypominają styl hollywoodzkiego kina.

Mimo że “Listy zza grobu” mogą być przewidywalne dla wielbicieli twórczości Mroza, nowi czytelnicy z pewnością będą zaintrygowani wartką akcją i tajemniczym klimatem powieści. Niektóre wątki wydają się nieco przesadzone, ale zdolność autora do utrzymywania czytelnika w napięciu dzięki tajemniczym zwrotom akcji sprawia, że trudno się oderwać od lektury.

“Listy zza grobu” Remigiusza Mroza to książka pełna twistów fabularnych, która ukazuje wyzwania małomiasteczkowego życia, mroczne sekrety rodzinne i walkę z przeszłością, która powraca w najmniej oczekiwanym momencie.

Riley Sager – “Dom po drugiej stronie jeziora”

“Dom po drugiej stronie jeziora” autorstwa Riley Sagera to thriller, który przenosi czytelnika do osobliwego, choć niepokojącego zakątka Vermontu. Główna bohaterka, Casey Fletcher, niedawno owdowiała aktorka, znajduje schronienie w domu swojej matki nad jeziorem, próbując uciec przed natrętnymi mediami. Cisza i spokój tego miejsca są jednak złudne. Przypadkowe zainteresowanie życiem sąsiadów z domu po drugiej stronie jeziora szybko przeradza się w obsesyjną intrygę pełną tajemnic i zagadek.

Narracja książki wciąga, a atmosfera gęstnieje z każdą stroną, stając się coraz bardziej napięta. Sager mistrzowsko bawi się nastrojem i oczekiwaniami, wplatając w fabułę elementy nadnaturalne, które dodają historii dodatkowej głębi. Krytycy i czytelnicy chwalą książkę za umiejętne budowanie napięcia oraz za oryginalność w podejściu do motywów znanych z klasycznych thrillerów. Pomimo że niektóre rozwiązania fabularne mogą wydawać się przewidywalne, to ogólnie książka jest dobrze przyjęta ze względu na jej atmosferę i zaskakujące zwroty akcji.

Jeśli szukasz książki, która zapewni ci dreszczyk emocji i sprawi, że będziesz z niecierpliwością przewracać kolejne strony, “Dom po drugiej stronie jeziora” może być trafnym wyborem.

Wpis powstał dzięki współpracy z Ceneo, a każde kliknięcie do okazji wspiera mnie drobną kwotą.
E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

90

Szukałeś mnie na Instagramie?