Harlan Coben – „Chłopiec z lasu”. Recenzja książki

Chłopiec z lasu recenzja książki

Pogłębiający mroczną przepaść tajemnicy i grozy, „Chłopiec z lasu” Harlana Cobena to literacki wybuch napięcia i ciemności, której echo rozbrzmiewa w duszy czytelnika jeszcze długo po przewróceniu ostatniej strony.

Akcja rozpoczyna się w roku 1986 w Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain w New Jersey, gdzie zostaje odnaleziony dziki chłopiec. Jego tożsamość jest nieznana, a przeszłość skrywa tajemnicę, którą nie potrafi wyjawić. Przebywał samotnie w lesie, nie mówił, ale znał język angielski. Skąd? Tego nie wiemy. Nikt nie zgłaszał jego zaginięcia, a jego wygląd mówił jedno – przetrwał w najcięższych warunkach. To jest Wilde.

Trauma głównej postaci 30 lat później

Coben zaskakuje nas trzydzieści lat później, kiedy spotykamy Wilda, który mimo wszystko stara się żyć normalnie. Lecz przeszłość wraca do niego jak bumerang, kiedy prosi go o pomoc osoba z przeszłości. Zaginęła dziewczyna. Nikogo to nie obchodzi, prócz Wilde.

Jak dziki zwierz wraca do swojego pierwotnego terytorium, tak Wilde musi powrócić do przeszłości, by odnaleźć zaginioną nastolatkę. Czy jednak jest gotowy, by zmierzyć się z demonami swojego dzieciństwa? Czy jest gotowy na to, co może odkryć?

“Chłopiec z lasu” to fabuła pełna dzikich niebezpieczeństw

Coben zręcznie manipuluje czytelnikiem, budując atmosferę ciemności i grozy. W „Chłopcu z lasu” las nie jest tylko miejscem, to symbol tajemnicy, niebezpieczeństwa i strachu. Jego mroczne korytarze kryją sekrety, które mogą zniszczyć życie nie tylko Wilda, ale i milionów innych ludzi.

W książce jest wiele momentów, które zapierają dech w piersiach. Coben nie stroni od przedstawiania brutalnej rzeczywistości, w której żyją bohaterowie. To nie jest książka dla tych, którzy szukają łatwych odpowiedzi. To jest książka dla tych, którzy chcą zanurzyć się w ciemność i odkryć, co naprawdę kryje się pod powierzchnią.

Harlan Coben mistrzem budowania napięcia w thrillerze

„Chłopiec z lasu” to potężne uderzenie w czytelnika, które sprawia, że trudno oderwać się od lektury. Mroczna atmosfera, pełna grozy i napięcia, powoli buduje się wokół nas, z każdym rozdziałem coraz bardziej nas otaczając. Wilde, z jego bolesną przeszłością i niepewną przyszłością, staje się postacią, z którą możemy się utożsamić.

Czy da się odnaleźć prawdę z przeszłości?

To jest książka o poszukiwaniu prawdy, o stracie i o sile woli. To jest książka, która mówi o tym, jak trudno jest uciec od przeszłości, jak silne są nasze demony i jak bardzo potrafimy przetrwać.

Coben znowu potwierdza, że jest mistrzem w swoim gatunku. Jego powieść to prawdziwa bomba emocjonalna, która eksploduje w naszych rękach, pozostawiając nas w szoku i zdumieniu. To jest książka, którą musisz przeczytać.

„Chłopiec z lasu” to thriller, który nie odpuszcza. To mroczna opowieść, która cię pochłonie. To jest książka, której nie da się odłożyć. Mam nadzieję, że moja recenzja książki “Chłopiec z lasu” zainteresowała cię, aby po tę książkę sięgnąć. Jeśli tak, daj znać, czy tobie też się podobała.


E-booki

1 Komentarz

  1. Monika

    Bardzo lubię tego autora. Przeczytałam na razie dwie jego książki, ale w kolejce do przeczytania mam już kolejną.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

370

Szukałeś mnie na Instagramie?