Gruntowne porządki – jak się do nich zabrać?

Porządki w domu

Wszyscy chcemy, by nasze mieszkania prezentowały się czysto i schludnie. I choć na co dzień staramy się odkurzać, a co kilka dni przetrzeć podłogi, często orientujemy się, jak daleko im od naszych wyobrażeń. W takiej sytuacji czas podjąć decyzję o generalnych porządkach. Jak się do nich zabrać, by przebiegły szybko i sprawnie?

Wszyscy razem

Przede wszystkim, jeśli widzimy konieczność wykonania generalnych porządków w naszym mieszkaniu, warto podejść do tego solidarnie i kompleksowo, zamiast obciążać nimi jedną tylko osobę. To naprawdę się opłaca. Zakres prac, jaki musimy wykonać, jest często bardzo duży. Jeśli zajmuje się tym jedna osoba, to nie tylko szybko stanie się poirytowana i zmęczona, ale również nie wykona swoich zadań dokładnie, ponieważ zwyczajnie nie będzie miała na to czasu. Tymczasem nawet kilkuletnie dzieci mogą mieć wyznaczone zadania, z którymi bez problemu sobie poradzą. Warto więc zwołać naradę rodzinną i wspólnie podzielić się zadaniami.

Ustalmy zakres prac

Nie warto rozpoczynać gruntownych porządków bez uprzedniego planu działania. W przeciwnym razie może się okazać, że zapomnieliśmy o wielu ważnych pracach, a nasze mieszkanie wciąż nie wygląda idealnie. Możemy też zacząć dublować się z zadaniach. Właśnie dlatego warto zastanowić się i wyznaczyć konkretny harmonogram prac, które musimy wykonać. Na liście powinny znaleźć się wszystkie pomieszczenia w domu oraz wypunktowane zadania do wykonania – najlepiej w podziałem na konkretne osoby.

Nie wszystko w jednym dniu

Gruntowne porządki to naprawdę spora ilość pracy. Wie o tym doskonale każdy, kto chociaż raz podjął się tego zadania. Dlatego też nie warto planować wszystkiego na jeden dzień. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wyznaczenie sobie chociaż dwóch-trzech dni, podczas których przywrócimy nasze mieszkanie do idealnego stanu i rozpisanie prac na każdy z nich. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego stresu, pośpiechu oraz uczucia zmęczenia. O tym, że to naprawdę działa, przekonało się już wiele osób.

Kto powiedział, że trzeba samodzielnie?

Pamiętasz o liście z zakresem prac, które trzeba wykonać? Nikt nie powiedział, że musisz robić to w sam. Dobrym i coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Sprzątanie w Warszawie i wielu innych miastach w Polsce oferuje coraz więcej firm oraz osób prywatnych. Skorzystanie z ich usług pozwala zaoszczędzić sporo czasu i sił. Jednocześnie nie wiąże się z dużym wydatkiem. Warto też dodać, że w dzisiejszych czasach usługi sprzątania to naprawdę solidna i szybka realizacja. Co więcej, usługodawcy, kruży oferują sprzątanie w Warszawie, mają w swoich ofertach naprawdę szeroki zakres prac. Niejednokrotnie wśród nich znajdują się nawet takie, które trudno byłoby nam wykonać samodzielnie, jak np. pranie dywanów.

Podsumowując, wizja gruntownych porządków w naszym mieszkaniu nie musi oznaczać pracy ponad siły czy mnóstwa zmarnowanego czasu. Na naszą szczególną uwagę powinny zasługiwać usługi sprzątania, które całkowicie uwalniają nas od konieczności sprzątania, jak i korzystanie ze wsparcia domowników. Dzięki tym rozwiązaniom prace posuwają się bowiem znacznie szybciej i skuteczniej.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Pozamiatane: pozamiatane.pl

Pozamiatane.pl


E-booki

1 Komentarz

  1. Robert

    a moim sposobem na sprzatnie jest Mamibot, czyli odkurzacz automatyczny. Nie musze jakos specjalnie martwic sie jak wyglada podloga w domu bo zawsze jest posprzatana. wiadomo, że nic nie zastąpi ludzkich rąk i ich dokładności ale i tak jestem zadowolony.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 675

Szukałeś mnie na Instagramie?