Gry planszowe zamiast komputerowych? Świetny wybór!

Gry planszowe

Wiele osób nie jest w stanie oderwać się od komputera, grając w swoją ulubioną grę. Warto oczywiście korzystać z najnowszych wynalazków technologicznych, ale we wszystkim trzeba zachować umiar. Źródłem rozrywki nie musi być żaden sprzęt. Do dyspozycji jest szereg gier planszowych, które również zagwarantują wiele godzin wspaniałej zabawy. Nie brakuje tytułów, które pozwalają przenieść się do świata znanych gier komputerowych. Okazuje się, że tak zwane planszówki mogą stawiać przed graczami wyzwania i zapewniać emocjonujące rozgrywki w większym gronie.

Przewaga gier planszowych nad komputerowymi

Mnogość gier planszowych sprawia, że z dopasowaniem ich do swoich indywidualnych preferencji i oczekiwań oraz doborem pod kątem klimatu, tematyki, złożoności itd. Różnią się one ilością graczy, stylem gry, kategorią, poziomem trudności. Można je polecić dosłownie każdemu, niezależnie od wieku. Zapewnią nie tylko wiele godzin świetnej zabawy, ale też zaabsorbują uwagę i pomogą się zrelaksować, odstresować. Zamiast tracić czas na klikanie w przyciski myszy komputerowej i klawisze klawiatury, warto sięgnąć po coś, co ma zdecydowanie więcej zalet. Grając w gry planszowe, można wzmacniać swoją inwencję twórczą i więzi międzyludzkie. W przypadku gier komputerowych możliwe jest oczywiście granie w trybie multiplayera, ale odbywa się to zdalnie, nie ma się bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Czas spędzony przy planszówkach w gronie znajomych czy rodziny będzie nieoceniony. Nie ma mowy o złym nastroju i poczuciu osamotnienia.

Zalety gier planszowych

Zaletą gier planszowych jest to, że ułatwiają poznawanie nowych ludzi, bo na całym świecie organizowane są najróżniejsze wydarzenia z nimi związane. Na takich eventach można spotkać osoby, które podzielają pasje i zainteresowania, pograć wspólnie i powiększyć swoje grono znajomych, z którymi będzie o czym rozmawiać. Planując różnego typu działania podczas grania w gry planszowe, mózg działa na wysokich obrotach, co rozwija wyobraźnię i inteligencję. Kształtuje się także umiejętność pracy w zespole i sprawnego komunikowania się z innymi. Zakup gry planszowej wiąże się z niższymi kosztami niż w gry komputerowej. Będzie to długoletnia inwestycja, sprawdzony sposób na nudę.

A ty jaką masz swoją ulubioną planszówkę?E-booki

1 Komentarz

  1. Andrzej

    Gry planszowe nie maja ograniczeń, jakie twórcy robią w grach komputerowych. W planszówkach i karciankach możesz zmodyfikować zasady lub wymyślić nowe. Nie jesteś uzależniony od prądu (w planszówki możesz grać przy świecach).

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,470

Szukałeś mnie na Instagramie?