Katarzyna Bonda – „Na uwięzi”. Przedpremierowa recenzja książki

Katarzyna Bonda Na uwięzi recenzja książki

Katarzyna Bonda, znana z głębokiego psychologicznego zarysu swoich postaci i mrocznych, skomplikowanych intryg, nie zawodzi również w swojej najnowszej powieści „Na uwięzi”. Czwarty tom serii z Jakubem Sobieskim, detektywem o skomplikowanej przeszłości i równie złożonych motywacjach, to kolejna okazja, by zagłębić się w świat zbrodni, tajemnic i ludzkich obsesji.

Sobieski, który nieustannie poszukuje sprawy życia, tym razem zostaje wciągnięty w poszukiwania zaginionej dziewczyny, Stefani Chrobak. To, co z pozoru wydaje się rutynowym zadaniem, szybko przeradza się w wyścig z czasem i walkę z przeciwnościami, które wydają się być zbyt dobrze zaplanowane. Zaginięcie nastolatki, prześladowanej przez rówieśników, prowadzi detektywa do świata pełnego perwersji i moralnego upadku, gdzie każdy wydaje się mieć swoje tajemnice, a prawda jest tylko iluzją.

Fabuła budząca skojarzenia z Pandora Gate

Bonda zręcznie splata losy postaci, tworząc sieć zależności i motywów, które zaskakują i intrygują. Jej opis patologicznej części młodzieżowego świata jest brutalny i bezkompromisowy, co, jeśli by się lepiej przyjrzeć, może być odzwierciedleniem współczesnych problemów społecznych. Nie dziwi mnie wcale, że w tle powieści pojawia się również wątek Pandora Gate, który może być luźno inspirowany rzeczywistymi skandalami obecnymi w mediach. Pandora Gate to temat mocny, o którym trzeba głośno mówić. Katarzyna Bonda nie odmówiła sobie tej możliwości.

„Na uwięzi” to nie tylko kryminał, ale przede wszystkim kalejdoskop ludzkiej psychiki. Bonda nie boi się poruszać trudnych tematów, takich jak prześladowanie, perwersje czy moralny upadek. Jej narracja jest bezpośrednia, czasami nawet brutalna, ale zawsze głęboko ludzka i pełna empatii dla swoich postaci.Co mnie najbardziej przeraziło w tej książce? To, że z taką łatwością się ja czyta i że czytelnik może odnieść złudne wrażenie, że książka jest łatwa i przyjemna. Dla niektórych może to być wadą. Moim zdaniem to jest jednak zaletą, ponieważ dzięki swojej prostocie ma szansę dotrzeć do młodszego czytelnika, który fabułę związaną z zagrożeniami poznać powinien, nawet jeśli bardziej niż książki interesuje go scrollowanie TikToka.

Na uwięzi – Katarzyna Bonda napisała kolejną książkę, po którą warto sięgnąć

„Na uwięzi” to książka, która z pewnością zadowoli fanów gatunku kryminalnego, a także tych, którzy szukają w literaturze czegoś więcej niż tylko rozrywki. To powieść, która zostaje w pamięci, prowokuje do refleksji i dyskusji. Czytając, nie można pozostać obojętnym na losy postaci i wyzwania, przed którymi stają. Katarzyna Bonda ponownie udowadnia, że jest mistrzynią słowa, potrafiącą stworzyć opowieść, która trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Wydawca: Wydawnictwo Muza
Data premiery: 8 listopada 2023


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

416

Szukałeś mnie na Instagramie?