„Kleks. Nowy początek” to nowa wersja „Akademii pana Kleksa”. Przedpremierowa recenzja książki

Recenzja książki "Kleks. Nowy początek"

Pamiętasz słynny film dla dzieci “Akademia pana Kleksa” z 1983 roku, w którym główną rolę grał Piotr Fronczewski? Film ten powstał na podstawie powieści Jana Brzechwy. Ciężko uwierzyć, że książka z przygodami Pana Kleksa powstała tak dawno temu, bo w 1946 roku. Mamy rok 2023 i jesteśmy świadkami powstania nowej edycji “Akademii pana Kleksa”. Tym razem w wykonaniu kilku autorów: Krzysztof Gureczny, Agnieszka Kruk, Katarzyna Rygiel.

„Kleks. Nowy początek” to książka, który budzi ciekawość i obietnicę nowych przygód w dobrze znanym świecie. Ta nowa edycja „Akademii pana Kleksa” przenosi nas w zupełnie inną rzeczywistość, wprowadzając świeżość i nowoczesność do klasycznej opowieści.

„Akademia pana Kleksa” w wersji współczesnej

Przemiana klasycznego bohatera, Adasia Niezgódki, w odważną i pełną życia Adę Niezgódkę, to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Ada, jako nowa protagonistka, wnosi świeżość i nową perspektywę do dobrze znanego uniwersum. Dodanie elementów współczesnego życia, jak smartfony czy hulajnogi, jest zręcznym posunięciem, które pozwala młodszemu pokoleniu czytelników lepiej odnaleźć się w fabule.

Historia Ady, córki zaginionego dyplomaty i utalentowanej bajkopisarki, jest nie tylko emocjonująca, ale i wielowymiarowa. Odczuwalna jest tęsknota za ojcem, która kształtuje osobowość młodej bohaterki, nadając jej głębi i realizmu. Ptak Mateusz, jako tajemnicza i enigmatyczna postać, stanowi most między światem realnym a fantastycznym, przewodząc Adę przez niesamowite przygody.

Każda postać posiada wyjątkową, indywidualną osobowość

W Akademii pana Kleksa każde dziecko posiada swoją wyjątkową cechę, co jest pięknym przesłaniem o indywidualności i akceptacji. Autorzy z wielką starannością wykreowali postaci, które są nie tylko barwne i ciekawe, ale także realistyczne, z którymi młodzi czytelnicy mogą się utożsamiać.

W kontekście głównego bohatera, Pana Kleksa, który wydaje się być nieco w tle, można dostrzec świadomą decyzję autorów o skupieniu się na nowych postaciach. Choć jego obecność jest mniej wyraźna, to nadal pełni najważniejszą rolę w kształtowaniu świata przedstawionego.

Nowa "Akademia Pana Kleksa" - książka

Oprócz pobudzającej wyobraźnię fabuły, cieszy także ładne wydanie z pięknymi zdjęciami.

Książka, która pobudza wyobraźnię do granic możliwości umysłu

Opisowy styl pisania książki sprawia, że każda strona jest jak obraz, pełen kolorów i emocji. Scenerie Akademii są tak plastycznie przedstawione, że czytelnik bez trudu może przenieść się do tego bajecznego świata. Wizualna strona narracji jest tak silna, że czytanie staje się prawie jak oglądanie filmu. Wyobraź sobie pachnące sny. To uczucie, które towarzyszy nam niemal na każdej stronie. Czytanie pobudza nie tylko wzrok i wyobraźnię, ale także uruchamia pozostałe zmysły. Wciąż nie mogę przestać myśleć, jak smakuje pomarańczowa fontanna. Jaka soczysta słodycz z niej płynie i co sprawiało, że po jej wypiciu dzieci różnych narodowości mieszkające w Akademii potrafiły się między sobą porozumiewać.

Nowy pan Kleks, który nie psuje historycznego dzieła

Książka „Kleks. Nowy początek” to nie tylko powrót do ukochanego świata dzieciństwa, ale i zaproszenie do jego nowej, nieznanej dotąd części. Nowi autorzy – Krzysztof Gureczny, Agnieszka Kruk, Katarzyna Rygiel – z wielką umiejętnością i szacunkiem do oryginału stworzyli dzieło, które łączy pokolenia.

W tej książce magia miesza się z rzeczywistością, a bajka z codziennością. Jest to opowieść o przygodzie, odkrywaniu siebie, o przyjaźni i różnorodności. Dzięki zastosowaniu języka zrozumiałego dla młodszych i starszych książka jest uniwersalna i przemawia do szerokiej grupy odbiorców.

„Kleks. Nowy początek” to także książka o sile wyobraźni i kreatywności. Każdy element tej opowieści jest przemyślany i zaprojektowany tak, aby inspirować i rozbudzać ciekawość. Akademia Pana Kleksa staje się miejscem, w którym każde dziecko chciałoby spędzić choćby jeden dzień.

Jest to książka, która nie tylko oddaje hołd klasycznemu dziełu literatury dziecięcej, ale także otwiera nowy rozdział, pełen świeżej energii i kreatywnych pomysłów. „Kleks. Nowy początek” to zaproszenie do świata, gdzie granice między rzeczywistością a fantazją są płynne, a magia jest na wyciągnięcie ręki. To lektura obowiązkowa dla każdego, kto kiedykolwiek marzył o podróżach do krainy wyobraźni.

Premiera książki: 6 grudnia 2023.E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 644

Szukałeś mnie na Instagramie?