Gra: Kółko i krzyżyk, w którą NIGDY nie wygrasz

Kółko i krzyżyk w wersji hardcore

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że grając w kółko i krzyżyk czułeś, że twój przeciwnik zawsze ma przewagę? Możliwe, że tak, dlatego teraz mam dla ciebie złą wiadomość: stworzyłem swoją wersję gry w “Kółko i krzyżyk”, w której gracz nigdy nie wygra. Dzięki niemu przewaga przeciwnika będzie zawsze nie do pokonania, a jedynym optymistycznym zakończeniem gry dla ciebie będzie remis.

Chcesz spróbować i podjąć się walki z algorytmem? Na końcu wpisu znajduje się gra.

Przejdź do gry

Algorytm ten jest prosty, ale skuteczny. Po rozpoczęciu gry przez gracza, komputer odpowiada takimi ruchami, że wygrana gracza jest niemożliwa. Oczywiście, algorytm ten działa tylko wtedy, gdy komputer gra w sposób idealny, czyli zawsze podejmuje najlepszą możliwą decyzję.

Algorytm gry Kółko i krzyżyk w wersji hardcore

Jak działa ten algorytm? Najpierw komputer analizuje planszę gry i stara się znaleźć najlepszy możliwy ruch. Oznacza to, że szuka takiego ruchu, który zapewni mu przewagę nad graczem, niezależnie od tego, jak gracz będzie kontynuował grę. Jeśli taki ruch zostanie znaleziony, komputer go w ułamku sekundy wykonuje.

Jeśli jednak nie ma możliwości wykonania takiego ruchu, komputer stara się zablokować wszystkie możliwe sposoby na wygraną gracza. Oznacza to, że jeśli gracz ma szansę na wygraną, komputer stara się zablokować ten ruch i prowadzić grę w taki sposób, aby gracz nigdy nie miał możliwości wygrania.

Oczywiście, nie wszyscy będą zainteresowani taką grą, ponieważ jednym z głównych celów gry w kółko i krzyżyk jest wygrana. Jednak dla innych, którzy cenią sobie wyzwania i chcą skoncentrować się na strategii obrony, ta gra może być interesującym wyzwaniem.

Zagraj w kółko i krzyżyk i spróbuj wygrać:

Powodzenia!

Jeśli przegrasz, stawiasz kawę 😉


E-booki

1 Komentarz

  1. Janek

    Świetnie właśnie straciłem 30 min życia i nie da się wygrać. 🙂

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,959

Szukałeś mnie na Instagramie?