Konfiguracja monitora do gier w trybie wieloosobowym krok po kroku

Gry wieloosobowe

Podczas gier lubisz rozmawiać na czacie albo sprawdzać podpowiedzi odnośnie kolejnych ruchów? Ciężko będzie robić te wszystkie czynności na jednym ekranie, korzystając z mniejszych okienek. Może więc warto pomyśleć o konfiguracji dwóch monitorów?

Jakie propozycje dla gracza?

Jesteś osobą wielozadaniową, która nie lubi ograniczeń? Dobrym rozwiązaniem, może być podłączenie dwóch monitorów. Na jednym przeglądasz strony internetowe, na drugim oglądasz telewizję, prowadzisz wideo rozmowę albo sprawdzasz maile. Jesteś fanem gier komputerowych?

Warto zainwestować w wysokiej jakości monitor gamingowy, który zapewni szybki czas reakcji, wysoką częstotliwość odświeżania i jakość obrazu. Zwróć również uwagę na jego wielkość i rozdzielczość, tak aby z jednej strony proponowały żywe kolory i szczegółowość, a z drugiej były kompatybilne z kartą graficzną i pozostałymi podzespołami.

Jeśli chcesz zwiększyć wielkość wyświetlanego obrazu, możesz podpiąć dodatkowy monitor. Wówczas będziesz musiał podłączyć kable od monitorów do odpowiednich portów w komputerze, a następnie przejść do ustawień w systemie Windows:

  • na pulpicie kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie otwórz „Ustawienia wyświetlania”,
  • wyświetlone zostaną miniatury monitorów – przeciągnij je, aby ich układ pasował do tego, który rzeczywiście masz na biurku,
  • klikając na właściwą ikonkę, wybierz monitor, który chcesz skonfigurować,
  • w rozwijanym menu „Wyświetlanie na”, zaznacz preferowany tryb – czy na monitorach ma być wyświetlane to samo, czy na każdym coś innego.

Monitory do gier

Co jeszcze należy ustawić, korzystając z dwóch monitorów?

Przeprowadziłeś już konfigurację systemową? Musisz teraz dobrać pozostałe ustawienia do swoich preferencji. Sprawdź, jaka rozdzielczość jest ustawiona oraz zastanów się, czy ma być orientacja pozioma, czy pionowa. W przypadku tej ostatniej warto wybrać monitory z pivotem, które możesz obrócić o 90 stopni. W ten sposób obraz wyświetlany w pozycji portretu będzie lepiej widoczny i nie straci na swojej jakości.

Powinieneś się również upewnić, czy na obydwóch monitorach wyświetlany obraz jest czytelny i ostry. Może się okazać, że przy dwóch różnych modelach, ich parametry obrazu będą się między sobą różniły. Dlatego należy je ustawić indywidualnie dla każdego monitora, korzystając z menu, które dostępne jest na ekranie.

Podłączenie dwóch monitorów sprawi, że będziesz mógł lepiej zorganizować wyświetlanie okienek, tak aby wszystko było przejrzyste i czytelne. Z jednej strony będziesz mógł skupiać się na grze, z drugiej będziesz mógł prowadzić konwersację z innymi graczami. Możliwe będzie również korzystanie z różnych aplikacji, które pomagają w zarządzaniu monitorami i tym, co się na nich wyświetla.

Gra zespołowa

Nie masz miejsca na dwa monitory?

Potrzebujesz większej przestrzeni ekranu do gry albo pracy, ale jednocześnie nie masz dostatecznie dużego biurka, aby móc zmieścić na nim dwa ekrany? Rozwiązaniem może się okazać monitor zakrzywiony, który oferuje większe pole widzenia, niż ma to miejsce przy modelach z płaskim ekranem. Dodatkowo wybierając ekran zakrzywiony, łatwiej zanurzysz się w tym, co dzieje się na wyświetlaczu i mniej będziesz ulegał rozproszeniu.

Bez względu na to, jaki monitor wybierzesz, zwróć uwagę na jego parametry. Im wyższa będzie jego rozdzielczość i przekątna, tym lepszy obraz będzie wyświetlany i więcej szczegółów dostrzeżesz. W przypadku gier ważna będzie również częstotliwość odświeżania ekranu i czas jego reakcji na Twój ruch. Im będzie on szybszy, tym mniej będzie smużenia czy rwania się obrazu, a ruchy, które będzie wykonywała Twoja postać, będą płynne i bez opóźnień.

Zwróć również uwagę, czy wybrany model posiada redukcję migotania oraz filtr niebieskiego światła, które będą stanowiły ochronę dla Twoich oczu. Zdecydowałeś się na podpięcie dwóch monitorów? Wybierz modele z cienką ramką, dzięki czemu nie tylko zwiększysz przestrzeń widzianego obrazu, ale również będziesz miał niewielką linię na środku, która będzie ledwie widoczna.

Materiał (tekst i grafika) dostarczony przez reklamodawcę. Odpowiedzialność za dostarczoną treść ponosi reklamodawca.
E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

298

Szukałeś mnie na Instagramie?