Rower elektryczny na dojazdy do biura – Jaki wybrać?

Miejski rower elektryczny

Masz zamiar zostać jednym z tych entuzjastów rowerów elektrycznych, którzy przedkładali go nad wygodę swoich samochodów lub niedogodności transportu publicznego podczas codziennych dojazdów do pracy? Wybierasz ten środek transportu, aby zabrać dzieci do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne lub odwiedzić rodziców mieszkających po drugiej stronie miasta? W takim razie ten wpis jest dla Ciebie.

Wybierz rower elektryczny z wysoką kierownicą, małymi lub średnimi kołami i wyjmowaną baterią. Rozważ rower ze składaną ramą, z możliwością dodania tylnego bagażnika lub kosza. Nie zapomnij o osłonie przeciwbryzgowej, pozostawiając rower bez opieki. Pamiętaj — zawsze wypróbuj model, który chcesz kupić.

Istnieje już wiele modeli e-rowerów, na przykład rower elektryczny miejski Muvike City, przeznaczony do regularnych dojazdów do pracy i z pracy lub w celach biznesowych. Przyjrzyjmy się, na co należy zwrócić uwagę, rozważając codzienną jazdę na rowerze, aby od samego początku było to łatwe i przyjemne.

Jakie są ważne cechy roweru elektrycznego do regularnych dojazdów do pracy?

Myślę, że tutaj kluczowym słowem jest „regularność”. Jeśli masz zamiar robić coś często, na przykład dojeżdżać do i z pracy rano i wieczorem, lepiej jest poświęcić kilka minut na przygotowanie się do wyjazdu, co w przyszłości pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu.

Oto kilka pomocnych wskazówek, jak przygotować się do regularnych przejażdżek rowerem elektrycznym.

Wysoka kierownica i wyprostowana pozycja siedząca

Proponuję wybrać model e-roweru z wysoką kierownicą, który zapewni wyprostowane dopasowanie, zapewni maksymalny komfort podczas dojazdów do pracy i z powrotem. Dlaczego? Ten wybór należy wziąć pod uwagę z kilku powodów. Po pierwsze, musisz trzymać plecy prosto i nie pochylać się do przodu, tak jak w przypadku wyboru jednego ze sportowych modeli e-rowerów. Pionowa pozycja siedząca zadba o Twoje plecy, zwłaszcza jeśli nie jesteś doświadczonym rowerzystą i dopiero zaczynasz regularnie jeździć.

Po drugie, wyprostowana pozycja siedząca zapewnia lepszą widoczność trasy, co jest bardzo ważne podczas jazdy po mieście, ponieważ ruch w miastach jest znaczny, zwłaszcza w godzinach porannych i wieczornych. Jeśli planujesz dojeżdżać do pracy, to w takiej sytuacji stajesz się uczestnikiem ruchu.

Po trzecie, uważam, że siedzenie w pozycji wyprostowanej sprawi, że będziesz bardziej cieszyć się jazdą na rowerze. Nie musisz zginać szyi, żeby patrzeć w przyszłość. Zobaczysz wszystko, co dzieje się przed Tobą i ogólnie poczujesz się o wiele przyjemniej z każdej podróży!

Rower elektryczny MUVIKE CITY jest do tego najbardziej odpowiedni. Sprawdź jaką ofertę rowerów elektrycznych przygotował MUVIKE

Wyjmowana bateria do ładowania

Chociaż posiadanie wymiennej baterii nie jest funkcją krytyczną, jest to wygoda, która pomoże Ci uzyskać większą moc baterii, gdy jej potrzebujesz najbardziej. Co byś zrobił, gdybyś zapomniał naładować rower w nocy i nie miałeś czasu na doładowanie przed wyjazdem? Załóżmy, że nadal masz wystarczającą moc akumulatora, aby jeździć w jedną stronę. Masz wtedy możliwość odłączenia i naładowania baterii w miejscu docelowym, co jest ewidentnie przydatne w takich sytuacjach.

Większość nowoczesnych modeli rowerów elektrycznych oferuje już wymienne akumulatory. Tylko upewnij się, że model, który rozważasz, ma tę opcję. Jeśli regularnie odbywasz podróże tego samego typu, pomocne może być również zakupienie drugiej ładowarki i zatrzymanie jej w miejscu docelowym. Wyjmowana bateria jest również dobrym środkiem bezpieczeństwa, ponieważ baterie są jedną z najdroższych części e-roweru. Rower elektryczny pozostawiony na parkingu przez długi czas bez akumulatora sprawia, że kradzież jest mniej atrakcyjna.

Kilka dodatkowych wskazówek na temat roweru

Dopasowane chlapacze pomogą chronić Twoje ubrania przed brudem i plamami wody. Ponownie, większość modeli e-rowerów będzie już zawierała błotniki. Jeśli jednak z jakiegoś dziwnego powodu niektóre modele nie mają zamontowanych błotników, pamiętaj o tym przy zakupie. Zamocowanie osłony łańcucha chroni spodnie lub dżinsy przed smarem lub ubraniem, które dostały się do łańcucha roweru. To oczywiście kolejna obowiązkowa funkcja! Prawie wszystkie nowoczesne modele rowerów elektrycznych są wyposażone w hamulce tarczowe zamiast bardziej tradycyjnych hamulców typu V. Hamulce tarczowe mają zwiększoną siłę hamowania w porównaniu do zwykłych hamulców i działają dobrze w każdych warunkach pogodowych.

Wybór odpowiedniego modelu e-roweru do swojego rodzaju jazdy zapewni maksymalne wykorzystanie jazdy od pierwszego dnia. Poświęć kilka minut, aby wyrazić własne potrzeby i wybrać odpowiedni dla siebie rower.


E-booki

Komentarzy: 2

  1. Patryk Tarachoń

    Jestem przeciwnikiem rowerów elektrycznych. Dla mnie to środek komunikacji, który przy okazji jest sposobem aktywności fizycznej. Nie wyobrażam sobie, aby traktować rower jako motorynkę.

  2. Marcin KAMYK Kamiński

    Patryku. Rower elektryczny jest i zawsze będzie rowerem. Motorynka to pojazd spalinowy, który nie wymaga pedałowania. Rower elektryczny nie jest spalinowy i WYMAGA pedałowania. A korzystanie z roweru elektrycznego pozwala na jeszcze większą aktywność, niż w zwykłym rowerze. Ponadto rower elektryczny jest doskonałym rozwiązaniem w mieście, który pozwala poruszać się znacznie bardziej komfortowo, niż samochodem stojącym w korkach. Rower to rower. Motorynka to motorynka 🙂 Zachęcam do poznania więcej zalet roweru elektrycznego: KLIKAJĄC TUTAJ

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,210

Szukałeś mnie na Instagramie?