Dawid Podsiadło – Małomiasteczkowy. Recenzja płyty

Dawid Podsiadło Małomiasteczkowy okładka płyty

Dawid Podsiadło to najpopularniejsze wąsy w Polsce. Człowiek nienaturalnie skromny jak na gwiazdę, lekko speszony, lecz utalentowany na tyle, aby nawet mimo swej nieśmiałości potrafił wyrazić swoje słowa za pomocą muzyki i dotrzeć za ich pomocą do milionów słuchaczy.

„Małomiasteczkowy” to już trzecia płyta Dawida Podsiadło.

Wszyscy wiemy jaka reakcja występuje, gdy słyszy się dany utwór pierdylion razy dziennie w radiu. Rok 2018 był rokiem Dawida Podsiadło. Każda stacja radiowa bębniła utwory z albumu „Małomiasteczkowy” kilka razy dziennie. Co ciekawe, to jedyny z wykonawców grany tak często, którego muzyka się nie nudzi i nie działa na nerwy. Komercyjny pop, który nie wychyla się swoją przebojowością. Muzyka, która sama przyjemnie wchodzi w ucho. Tak spokojnie, nieinwazyjnie.

Dawidowi sporo pomógł dobry PR, szczególnie udział w projekcie Męskie Granie tworząc artystyczny tercet z Kortezem i Zalewskim. Śmiało można powiedzieć, że Dawid Podsiadło najlepiej brzmi jednak solo, kiedy cała artystyczna praca przypisana jest jednej osobie.

Dawid Podsiadło – „Małomiasteczkowy” to w całości polska płyta

O ile poprzednie albumy Dawida Podsiadło jednym uchem wleciały, a drugim wyleciały, to już najnowsze wydanie zatrzymało moją uwagę i stwierdzam, że to jest naprawdę dobry materiał muzyczny. „Małomiasteczkowy” jest taki bardziej swojski. Czy może między innymi dlatego, że wszystkie utwory z trzeciej płyty śpiewane są po polsku? To też, choć bardziej swojskość tę określają teksty piosenek. Są nieco bliższe słuchaczowi niż w poprzednich albumach. Dzięki temu Dawid Podsiadło jest bliżej słuchacza.

„Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło to płyta dobra, bez przepychu, która nie woła o uwagę, lecz i tak ją sama zdobywa. Fajnie jest posłuchać polskiego wykonawcy śpiewającego polskie piosenki. Ciekawi mnie czy projekt okładki płyty nie jest jakimś żartem.

PS. Sorry za te wąsy. Wszyscy wiemy, że guru polskich wąsów to Adam Małysz.

Posłuchaj utworu „Małomiasteczkowy”

 


E-booki

Komentarzy: 3

 1. Jasiu

  Uwielbiam ten kawałek! 😀

 2. Olka

  Z Dawidem Podsiadło mam tak, że jego piosenki bardzo szybko zaczynają mnie irytować. Ale to nie jest jego wina, a stacji radiowych, które przesadzają z częstotliwością puszczania jego utworów. Bo ogólnie piosenki ma ciekawe i niesztampowe, a do tego większość tekstów nie jest trywialna.

 3. Maria

  Bardzo prezbiegły chwyt z bezbronnym kotkiem, ale czy kociaczek poruszy serca męzczyzn? Czytam, że Twój blog jest do nich kierowany, a kobiety zaglądają, bo są ciekawskie hehe.
  Uwierzysz, że jest ktoś, kto nie znał tej muzyki? Jestem poza strefa polskiego radia, dlatego z przyjemnością posłuchałam i nadrabiam zaległości.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 849

Szukałeś mnie na Instagramie?