Jak pozbyć się bólu pleców domowym sposobem? Recenzja TRU+ opinie i testy

Nie doznaje kontuzji ten, kto nic nie robi. Może właśnie dlatego ciągle skądś wracam poobijany. Czy to po urbexowych wycieczkach po trudno dostępnych miejscach, czy to po agresywnej jeździe E-MTB  na rowerze elektrycznym. Cokolwiek robię, co daje mi odpowiednią dawkę adrenaliny, niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia ciała. Nie jestem żelkiem Haribo, więc o kontuzję ruchową bardzo łatwo 🙂 Jak nie o groźny wypadek na rowerze, strzaskane obie dłonie, to inne odważne akcje, które nie zawsze kończą się miękkim lądowaniem. Póki jeszcze żyję, będę kontynuował przygody, mimo świadomości, że bezpieczny jestem tylko w domu.

Jedną z dokuczliwych dolegliwości powypadkowych, która co jakiś czas przypomina o sobie, jest ból kręgosłupa. To cud, że po dawnym upadku nie jeżdżę na wózku. Zbyt długie kolejki do lekarza, fizjoterapeuty i terminy za wiele tygodni zmusiły mnie do wzięcia sprawy we własne ręce. Zawiedziony jakością polskiej służby zdrowia, zacząłem prostą terapię kręgosłupa przeprowadzać sobie sam. Do tego celu obrałem metodę elektrostymulacji i już za pierwszym razem poczułem, że jest mi lepiej. Pomyślałem, że i wielu z was moja metoda może się przydać, dlatego poznajcie moją opinię i recenzję TRU+. Jest to urządzenie przeciwbólowe do przeprowadzania terapii TENS (co to jest TENS, napiszę parę akapitów niżej) domowym, łatwym sposobem.

Tru+ recenzja i opinie

Co znajduje się w pudełku?

 • Instrukcja obsługi w języku polskim
 • Urządzenie sterujące
 • Elektroda
 • Ładowarka z kablem

Jak działa TRU+?

W pierwszej kolejności upewnij się, czy urządzenie jest naładowane. Jeśli nie, użyj ładowarki znajdującej się w pudełku. Zaletą tej ładowarki jest to, że można ją podpiąć pod dowolny port USB lub skorzystać z dołączonej kostki. Drugim krokiem jest podpięcie urządzenia sterującego z dwoma zaczepami na elektrodzie. Po drugiej stronie elektrody jest przyklejona warstwa ochronna, która chroni stronę przylepną przed osadzaniem się brudu. Na czas używania należy ją ściągnąć. Tak przygotowane urządzenie nałóż na bolące miejsce – powinno ono się przykleić do ciała. Nie martw się, elektroda nie posiada mocnego kleju, dlatego jej ściąganie nie przysparza żadnego problemu.

Po nałożeniu elektrody wystarczy parę sekund przytrzymać przycisk plusa. Usłyszysz wtedy krótki sygnał informujący, że elektroda zaczęła swoją pracę. Jeśli nic nie czujesz, możesz regulować siłę działania stymulacji przez zwiększanie lub zmniejszanie intensywności plusem lub minusem. W momencie startu siła ustawiona jest na najmniejszą, żeby nie spowodować nagłego szoku.

Po zakończonej 30-minutowej terapii, urządzenie wyłącza się samo. Odklej elektrodę z ciała odepnij sterownik od elektrody, a lepką warstwę elektrody ponownie zabezpiecz naklejką ochronną.

Co to jest terapia TENS?

Terapia TENS to przezskórna elektrostymulacja ciała za pomocą impulsu prądem. Terapię tę stosuje się w warunkach domowych przez nałożenie elektrod na bolący fragment ciała i stymulowanie drobnymi bodźcami prądowymi. Terapię TENS wykorzystuje się głównie na bóle mięśni, barków i kręgosłupa i nie wymaga specjalistycznej wiedzy fizjoterapeutycznej. Prąd niskiej częstotliwości stymuluje nerwy, łagodząc miejscowy ból.

Terapia TENS za pomocą TRU+

Czy TRU+ potrafi zastąpić rehabilitację?

Nie mam wiedzy lekarskiej, dlatego ten wpis nie należy traktować jako poradę medyczną. Nie mogę tym samym odpowiedzieć, czy chodzenie na rehabilitację lub inne wizyty lekarskie może być zastąpione kuracją domową z wykorzystaniem omawianego urządzenia. W moim przypadku nie ma konieczności chodzenia do lekarza, a nagłe przypadki neutralizuję w domu przez to urządzenie, które mi wyraźnie pomaga.

Każdy człowiek to inny przypadek, więc będzie część osób, którym TruPlus w pełni pomoże na codzienne dolegliwości z barkami lub plecami, jednak jest też dużo osób, które wymagają wizyty i specjalistycznej opieki. Ta druga grupa osób powinna TRU+  traktować tylko jako uzupełnienie fizjoterapii, a nie jako główny sposób na pozbycie się problemów.


Przeciwwskazania TRU+

Z racji tego, że TRU+ jest urządzeniem powodującym impulsy elektryczne, nie jest zalecane dla osób ze stymulatorami serca. Nie zaleca się też stosować go w pobliżu wody, tym bardziej podczas kąpieli czy pobytu w saunie. Jeśli kierujesz jakiś pojazd – też musisz się powstrzymać, ponieważ elektrostymulacja może ograniczyć twoje zdolności ruchowe lub wywołać niezamierzone odruchy wywołane zbyt silnym impulsem.

W jakich warunkach najlepiej działa terapia?

Aby uzyskać jak najlepszy efekt, warto znaleźć pół godziny dla siebie tak, aby nie musieć wykonywać żadnych czynności. Ja wyrobiłem sobie codzienny rytuał relaksu i terapii podczas oglądania Netflixa. Wtedy nie muszę nigdzie chodzić, a i ręce też pozostają wolne. W takich warunkach ciało pozostaje swobodne i jest najlepiej podatne na terapię TENS.

Czas na opinię o TRU+

Jeśli cierpisz na dolegliwości pleców, barków lub mięśni w tych okolicach, warto mieć taki niewielki sprzęcik pod ręką. On naprawdę potrafi zapomnieć o bólu na wiele godzin, a co najważniejsze, uwolni cię od silnych leków przeciwbólowych, które mają negatywny wpływ na układ pokarmowy. Ja osobiście jestem bardzo szczęśliwy z faktu, iż uwolniłem się od brania silnego Ketonalu. Od kiedy zacząłem stosować elektrostymulację, jestem wolny od szkodzących organizmowi środków farmaceutycznych, a przy okazji mam przyjemny masaż.


E-booki

Komentarzy: 3

 1. Iwona Motyw Kobiety

  Znam ten temat b.dobrze. Od ponad 20 lat mniej lub bardziej borykam się z moim kręgosłupem 🙂
  Z pewnością są metody wspierające jak podana przez Ciebie, sama się tym interesowałam, natomiast jeśli człowiek ma tylko okazję, niech ćwiczy – na YT na mnóstwo ćwiczeń zalecanych i prowadzonych przez fizjo., którzy mówią, że tego, czego nam potrzeba najbardziej do funkcjonowania, to ruch. Sama stosuję ruch, nawet proste ćwiczenia są ratujące – niemniej, dla kogoś “na rozruchu” lub wspomagająco, elektrostymulacja jest z pewnością dobrą opcją.

 2. Patryk Tarachoń

  Nie mam jeszcze problemów z plecami. Spanie na brzuchu w miarę pomaga. Natomiast jako pomysł na prezent zapiszę.

 3. Pojedztam.pl

  Nie twierdzę, że to nie działa, bo wiele osób poleca. Musiałabym sama się przekonać.

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1,668

Szukałeś mnie na Instagramie?