Jak zablokować spam na Instagramie?

Co jakiś czas na Instagramie pojawiają się wkurzające boty, które po wielu kontach na świecie wysyłają te same komentarze, które nic nie wnoszą do dyskusji. Spam na Instagramie potrafi nieźle wkurzyć, szczególnie posiadaczy dużych profili. Zaspamowane profile nie wpływają one pozytywnie na wizerunek, dlatego lepiej od razu takie komentarze usuwać, a fejkowych użytkowników zgłaszać jako konto spamowe. Problem jest taki, ze stosując metodę usuwania i zgłaszania, trzeba byłoby to robić do końca życia. Jest prostszy sposób!

Jak usunąć spam w komentarzach?

Czy u ciebie tez pojawiają się takie komentarze?

 • „Promote it on”
 • „Love it dm”
 • „DM on”
 • „Collab”
 • „Send more pic”
 • „Zapraszam do mnie”

Poniższy sposób pozwoli pozbyć się spamu raz na zawsze.

1. Wchodzimy w ekran swojego profilu

W prawym górnym rogu widzimy menu w formie ikony z trzema poziomymi liniami. Klikamy w to.

Jak zablokować spam na Instagramie

2. Klikamy w „Ustawienia”

Trochę tych kroków przejść trzeba, ale warto, aby mieć porządek na profilu.

Blokada spamu Instagram

3. Następnie: „Prywatność”

Tutaj poza wieloma opcjami ustawień prywatności, znajdziemy funkcję filtrów komentarzy na wybrane słowa.

Ustawienia prywatności IG

4. Potem „Ukryte słowa”

Po kliknięciu pokaże się między innymi akapit „Zarządzaj listą niestandardowych słów”. Nas interesuje pierwsza opcja w tym akapicie.

Ukrywanie komentarzy na Instagramie

5. Wybierz „Dodaj do listy”

Po wejściu w te ustawienia, powinno pojawić się pole do wpisywania słów, które najczęściej pojawiają się w spamerskich komentarzach. Tam je wpisujemy, a następnie potwierdzamy klikając obok w „Dodaj”.

Dodanie zablokowanych komentarzy do listy

Od teraz gdy jakiś spambot będzie ponownie chciał zostawić śmieciowy komentarz, nasz filtr mu na to nie pozwoli.

Jak usunąć spam - Instagram

W dniu, w którym piszę ten wpis, ta metoda działa i jest dostępna dla wszystkich. Wraz z upływem czasu może okazać się, że te ustawienia mogą znajdować się w innym miejscu. Wtedy proszę o poinformowanie mnie, a będę poradnik na bieżąco aktualizował.

Jeśli mój wpis okazał się tobie pomocny, będę wdzięczny za obserwowanie mojego profilu: instagram.com/marcinkaminski_pl


Po raz pierwszy widzisz spam na Instagramie?

Posty spamowe na Instagramie są wynikiem działania nowego algorytmu platformy, który zmienił chronologiczną treść na bardziej spersonalizowaną. To duża zmiana dla Instagrama, ponieważ zmienia sposób interakcji użytkowników z ich kanałem. Nowy algorytm został zaprojektowany, aby uczynić rzeczy bardziej istotnymi dla użytkownika, ale popełnił kilka poważnych błędów. W rezultacie spamerzy mogli dostać się i publikować treści, próbując coś ugrać dla siebie.

Skąd wiesz, że jesteś spamowany?

Spamowanie to forma komunikacji elektronicznej, która zazwyczaj składa się z niechcianych wiadomości lub nic nie wartych powtarzających się komentarzy wysyłanych na profilu danej osoby na Instagramie. Spamowanie odbywa się zwykle za pomocą automatów do przesyłania wiadomości lub komentowania, do których spamerzy mają łatwy dostęp. Treść spamu może mieć formę komentarzy, masowych polubień zdjęć lub wiadomości bezpośrednich.

Jakie są najczęstsze rodzaje spamu na Instagramie?

Na Instagramie można znaleźć różne rodzaje spamu. Należą do nich:

 • Treści reklamowe lub sprzedażowe produktów wątpliwej jakości
 • Komentarze do postów niedopasowane do treści zdjęcia
 • Posty z napisami z prośbą o polubienia lub obserwowanie
 • Posty z napisami promującymi produkty lub usługi

Jak blokować spamerów na Instagramie i niechciane komentarze?

Znasz zasady. Publikujesz zdjęcie na Instagramie i zaczyna gromadzić lajki, ale potem widzisz, że jedna osoba zostawiła 20 komentarzy pod Twoim zdjęciem, chcąc tylko sprzedać Ci swój produkt, lub zwrócić na siebie uwagę. Ta forma spamu bywa irytująca.

Nie chcę, aby ludzie postrzegali mnie jako łatwy cel oszustw na Instagramie

Wszyscy wiemy, że media społecznościowe to nowy internet. Wraz ze wzrostem popularności tych platform oszuści próbują wykorzystać je dla własnych korzyści. Najczęstszym sposobem, w jaki to robią, jest spamowanie poprzez wysyłanie niechcianych wiadomości lub proszenie o kliknięcie w podejrzane profile z Instagrama. Może to być naprawdę frustrujące i przerażające, ale na szczęście istnieją sposoby, aby tego uniknąć.


E-booki

Komentarzy: 5

 1. Aleksandra

  Wszystko super, ale nie rozwiązuje to problemu spamu zagranicznych kont. Często się zdarza, że piszą do mnie takie osoby lub dodają do obserwowanych. Są to konta, które mają np. 0 zdjęć, lub zaledwie garstkę osób obserwujących, w porównaniu do ilości osób które sami obserwują. Jakiś czas temu zrobiłam na IG story ankietę na ten temat i okazuje się, że to nie tylko mnie irytuje. Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje jakiś sposób, poza blokowaniem tych kont, aby ten problem rozwiązać? 🤔 Nie siedzę na IG 24 godziny, a chciałabym mieć pewność, że po wejściu na moje konto, niczego takiego tam nie zastanę.

 2. Marcin KAMYK Kamiński

  Aleksandro. Da się. W managerze firmy (konto FB musi być połączone z kontem na FB) jest coś takiego jak na screenie, który załączam. Można wtedy blokować cały spam z niechcianych krajów.
  Blokada indyjskich kont na Instagramie i Facebook

 3. Magdalena

  Mam konto prywatne. Często się zdarza, że jestem oznaczona na jakiś zdjęciach z wygranym bonusem do odebrania.. jak to zakończyć?

 4. Snor

  Mnie kiedyś ten spam często się pojawiał. Wydaje mi się, że Instagram częściowo sobie z nim poradził.

 5. Fotograf

  Miałem zalew spamu. Kilka kroków i spokój. Dzięki.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 479

Szukałeś mnie na Instagramie?