Carbon Based Lifeforms – “Seeker”. Recenzja nowego psybientowego albumu

Carbon Based Lifeforms - Seeker recenzja

Cóż za piękny lot w kosmos! Wydany w czerwcu 2023 Album “Seeker” od Carbon Based Lifeforms to nie tylko kolejne wydawnictwo w dyskografii tego szwedzkiego duetu, ale przede wszystkim prawdziwa muzyczna podróż, która przenosi nas w kosmiczne przestworza. Kiedy słuchamy tego albumu, czujemy się, jakbyśmy podróżowali przez galaktyki, odkrywając nowe światy i doświadczając niesamowitych wrażeń.

Carbon Based Lifeforms, znany z wcześniejszych albumów takich jak “Hydroponic Garden”, “World of Sleepers” i “Interloper”, po raz kolejny dostarcza nam pięknych i spójnych odyssej w świecie ambientu i totalnie rozluźniającego psybientu. Ich muzyka zawsze była jak psychodeliczna opowieść, która prowadzi nas przez różne krajobrazy dźwiękowe, a “Seeker” nie jest wyjątkiem. Od pierwszych dźwięków tytułowego utworu czujemy, że jesteśmy częścią czegoś większego, czegoś, co przenosi nas na inną planetę.

Carbon Based Lifeforms

“Seeker” – Carbon Based Lifeforms. Kosmiczna wyprawa w kosmos w słuchawkach

Bogate warstwy syntezatorów i elektronicznych bitów tworzą tło dla tej muzycznej opowieści. Utwory takie jak “Fauna” i “Starfish” dodają ciepła i głębi całemu albumowi, tworząc atmosferę spokoju i relaksu. Z kolei “Nukleator” zaskakuje swoją intensywnością i dynamiką, przypominając nam o nieprzewidywalności kosmosu.

Porównując “Seeker” z poprzednimi wydaniami Carbon Based Lifeforms, można zauważyć pewne różnice. Chociaż wciąż obecne są charakterystyczne dla nich elementy, takie jak głęboki ambient i przestrzenne dźwięki, to jednak na tym albumie duet postanowił eksperymentować trochę więcej. Jest tu mniej ich typowego dronowego ambientu, ale za to więcej melodycznej różnorodności i świeżości.

Jednym z największych atutów tego albumu jest jego spójność. Mimo różnorodności utworów, całość brzmi jak jedna wielka opowieść, która prowadzi nas od początku do końca, nie pozwalając oderwać się od słuchawek.

“Seeker” to prawdziwy majstersztyk w świecie ambientu i psybientu. To album, który z pewnością przyciągnie zarówno starych fanów Carbon Based Lifeforms, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą muzyką. Jeśli jesteś miłośnikiem głębokich, przestrzennych dźwięków i chcesz przenieść się w inny wymiar, ten album jest dla Ciebie obowiązkowy.

 


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

517

Szukałeś mnie na Instagramie?