Co by było, gdyby Google przestało istnieć?

Technologia zmienia sposób, w jaki wchodzimy w interakcję z otaczającym nas światem. Tracimy możliwość nawigacji bez smartfonów, map czy systemów GPS. Tracimy kontakt z rzeczywistością z powodu tej zależności od technologii.

Google zepsute logo

Internet zmienił wiele rzeczy dotyczących interakcji społecznych i zachowań w prawdziwym życiu. Zmienił również sposób, w jaki doświadczamy samej rzeczywistości.

Jesteśmy coraz bardziej świadomi, że technologia nie jest dla nas dobra na dłuższą metę – nie tylko dla naszego zdrowia fizycznego, ale także dla naszej psychiki.

Nasze zdrowie psychiczne jest często pomijane, gdy angażujemy się w technologię, niezależnie od tego, czy siedzimy przy biurku, piszemy SMS-y ze znajomymi, czy przewijamy swój kanał na Facebooku czy Instagramie. Jesteśmy bombardowani obrazami i słowami, które mogą prowadzić do uczucia niepokoju i niepewności. Im bardziej angażujemy się w te technologie, tym bardziej odłączamy się od świata rzeczywistego i ludzi w nim przebywających.

Gdy już wystarczająco mocno uzależniliśmy się od technologii, czy ktokolwiek z nas zadał sobie pytanie jak byśmy sobie poradzili, gdybyśmy te wszystkie technologiczne usprawnienia stracili? Czy poradzilibyśmy sobie na przykład bez najważniejszego narzędzia, z którym na co dzień żyjemy? Czy wyobrażamy sobie życie bez Google?

Co by było, gdyby Google przestało istnieć?

Gdyby Google przestało istnieć, internet byłby zupełnie innym miejscem. Oprócz wyników wyszukiwarek inne firmy zajęłyby się tą luką, udostępniając użytkownikom swoją wyszukiwarkę i mapy. Ale nie wszystkie z tych firm mają takie samo zaangażowanie w ochronę prywatności użytkowników jak Google. Nikt też nie posiada takiego zaplecza technicznego, aby w krótkim czasie stworzyć narzędzie podobne do Google.

Stawienie czoła rzeczywistości bez Google

Google stał się synonimem internetu. Świadczy o tym fakt, że wiele osób po prostu wpisuje „Google” w przeglądarce w celu uzyskania podstawowych informacji. Ale co, jeśli Google przestanie istnieć? Google to nie tylko wyszukiwarka, ale raczej miejsce, w którym można znaleźć wskazówki dojazdu, mapy, powiadomienia o nowościach i nie tylko. Z tego powodu trudno przewidzieć, co by się stało, gdyby Google nagle zniknęło z internetu. Na samą myśl przeraża nas blady strach.

Jak znajdziemy treści w internecie, jeśli Google zniknie?

Wyszukiwarka Google jest dominującym graczem w branży wyszukiwania internetowego od ponad dwóch dekad. Zwykle przyjmujemy jego obecność za pewnik i często zapominamy o alternatywach. Ale gdybyśmy przez chwilę wyobrazili sobie, co by się stało, gdyby ta wyszukiwarka zniknęła i jak bez niej moglibyśmy znaleźć inne sposoby znajdowania rzeczy w Internecie.

Jednym ze sposobów jest korzystanie z innych wyszukiwarek, takich jak Bing, Yahoo, DuckDuckGo, a nawet platform społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Oferują one różnorodne opcje, które spełnią Twoje potrzeby, takie jak źródła wiadomości lub kanały społecznościowe. O ile w innych krajach inne wyszukiwarki są dość popularne, w Polsce nadal dominuje ta jedna, która dla wielu z nas jest jedyną znaną lub używaną. Niektórzy więc mogą z trudnością znaleźć jakąkolwiek alternatywę.


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

808

Szukałeś mnie na Instagramie?