Soundtrack “Cyberpunk 2077: Widmo wolności”. Premierowa recenzja

Soundtrack Cyberpunk 2077 Widmo wolności

26 września 2023 ma miejsce premiera nowej odsłony gry “Cyberpunk 2077” o nazwie “Widmo wolności”. Z okazji premiery “Widma wolności”, odsłuchałem soundtrack do tej gry i muszę przyznać, że jest zajebiście 🙂

Dla fanów ciężkiej muzyki industrialnej z subtelnym, ambientowym tłem, album “Cyberpunk 2077: Widmo wolności” stanowi dobry punkt odniesienia dla tego specyficznego nurtu muzycznego. Twórczość P.T. Adamczyka i Jacka Paciorkowskiego w sam raz wpisuje się w estetykę gatunku, co czyni ten album prawdziwą perełką dla miłośników dźwiękowych eksperymentów i futurystycznych klimatów.

Muzyka mroczna, brutalna, ale przede wszystkim klimatyczna

Album ten to fascynująca mieszanka dźwięków, które przenoszą słuchacza prosto do przyszłości. Już od pierwszych dźwięków odczuwamy mroczny i hipnotyczny nastrój, charakterystyczny dla Cyberpunka. Czuję się jak w roku 2077, gdzie dzieje się akcja gry. To, co wyróżnia tę ścieżkę dźwiękową, to jej zdolność do tworzenia niepowtarzalnych napięć i atmosfery, bez potrzeby słów czy obrazów.

Przemoc dźwięków jest tu niezwykle wyrazista. Żelazne rytmiki, szumy elektronicznych maszyn i szorstkie, hipnotyczne melodie tworzą przerażające wrażenia. Zewsząd czuć ten przeszywający ciało chłód i stęchliznę upadłego miasta przyszłości.

To album, który nie tylko w trakcie grania w Cyberpunka, ale także podczas zwykłego słuchania podrażnia emocjonalnie, wywołując pozytywnie nieprzyjemne bodźce (cóż za paradoks). Każdy utwór jest osobną historią miasta pełnego kontrastów, gdzie technologia i dekadencja tworzą niebezpieczne połączenie. Gdzie mrok bezpowrotnie wygrał z miastem.

Podczas odsłuchu albumu odniosłem wrażenie, że P.T. Adamczyk i Jacek Paciorkowski doskonale rozumieją dynamikę ścieżki dźwiękowej jako elementu narracyjnego. Dźwięki potrafią podkreślić emocje bohaterów i wpleść się w historię gry, a to jeszcze bardziej wzmacnia ciężki klimat Cyberpunka z roku 2077.

Po mocnych uderzeniach i piskach jest też czas na ambientowe wyciszenie

Mimo że album jest nasycony intensywnością i brutalnością, zawiera też chwile spokoju. Ambientowe tło w utworach działa jak cisza w mieście pełnym chaosu. To chwile refleksji i zadumy w świecie przesyconym technologią i przemocą. Te delikatne momenty są pauzą w środku burzy, które pozwalają słuchaczowi złapać oddech przed kolejną dawką dźwiękowej intensywności.

Cyberpunk 2077: Widmo wolności. Jeden z najlepszych polskich soundtracków do gry

Muszę pochwalić wykonawców za dobry soundtrack do polskiej gry. Zarówno P.T. Adamczyk, jak i Jacek Paciorkowski, doskonale operują dźwiękami, tworząc pełne kontrastów złożone kompozycje. To dzieło, które eksperymentuje z dźwiękiem, przykuwając uwagę i nie daje o sobie zapomnieć.

“Cyberpunk 2077: Widmo wolności” to perełka dla miłośników muzyki industrialnej i klimatów Cyberpunkowych. P.T. Adamczyk i Jacek Paciorkowski stworzyli dzieło, które nie tylko doskonale współgra z grą, ale także może istnieć jako samodzielna artystyczna kompozycja. To album, który nie pozwala na obojętność i wchodzi w duszę słuchacza, pozostawiając mocne wrażenia.

Oddając się przyjemności słuchania tej muzyki, wchodziłem jednocześnie w stan muzycznej euforii, jak i psychicznego zdołowania. Zbyt mocno oddany realizm świata Cyberpunka potrafi odcisnąć ślad w psychice słuchacza.

Jeśli jesteś gotów na przesiąknięcie elektrycznymi wibracjami, to “Cyberpunk 2077: Phantom Liberty” trafi w twój gust. To wyrafinowany eksperyment dźwiękowy, który wciąga i zaskakuje, a jednocześnie odkrywa nowe aspekty przy każdym kolejnym odsłuchaniu.


E-booki

Wypowiedz się

Your email address will not be published. Required fields are marked *

735

Szukałeś mnie na Instagramie?