Czy pizza jest zdrowym jedzeniem?

Zajebista pizza połówkowa z jajkiem i szpinakiem

Najprawdopodobniej nigdy nie przeszłoby ci przez myśl, że pizza może być zdrowym i wysoko odżywczym daniem. Nigdy nie poleciłbyś jej osobie, która akurat próbuje się odchudzać lub zdrowo odżywiać. Nie zastępowałbyś nią również warzywnych koktajli i owocowych soków, jakie według ciebie w porównaniu do niej mają znacznie więcej drogocennych składników odżywczych. Gdybyś jednak spojrzał na badania różnych naukowców przeprowadzane właśnie nad pizzą, mógłbyś się bardzo szybko przekonać do jej jedzenia. Okazuje się bowiem, że taki prawdziwy włoski placek potrafi zadbać nawet i o twoje zdrowie.

Pizza jest zdrowa. To dobra wiadomość

Gdybyś miał do wyboru zjeść na śniadanie pizzę lub klasyczne płatki, najprawdopodobniej sięgnąłbyś po tą drugą przekąskę i popełniłbyś spory błąd. Płatki, zwłaszcza te gotowe i ukryte w dużych paczkach, składają się z ogromnej ilości cukru. Kryją w sobie również liczne konserwanty, barwniki i polepszacze smaku, a dobrych wartości odżywczych jest ich jak na lekarstwo. Pizza będzie więc lepszym wyborem. A dlaczego? Ponieważ jej jedzenie może nawet zminimalizować twoje ryzyko zachorowania na różne odmiany nowotworów. Włoskie jedzenie zawiera bowiem w sobie ogromną ilość likopenu. Jego najlepszym źródłem są pomidory. Ten składnik może zminimalizować twoje zagrożenie zachorowania na nowotwór przełyku o ponad pięćdziesiąt procent! Spowalnia on dodatkowo zachodzące w organizmie procesy starzenia i dba o twój wygląd, pielęgnując twoją skórę i włosy od wewnątrz. Likopen jest po prostu jednym z najsilniejszych antyoksydantów na świecie, doskonale zwalczającym wolne rodniki. Jedz go jak najczęściej, chociażby pod postacią sosu pomidorowego przykrywającego pizzę, a tylko na tym zyskasz!

Od dziś będę częściej zamawiał pizzę 🙂

Nie uważaj więc, że pizzeria jest takim miejscem, w którym żywią się wyłącznie osoby grube lub ludzie niedbający o swoje zdrowie. Tak naprawdę nawet popularny włoski specjał może zapewnić ci wiele wartościowych składników odżywczych, które spożywane regularnie zaczynają pokazywać swój cały potencjał, będąc doskonałym wsparciem dla twojego zdrowia. To co. Zamawiamy z pieczarkami i dużą ilością sosu pomidorowego?


E-booki

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 434

Szukałeś mnie na Instagramie?