Niewierność. Dlaczego kobiety zdradzają?

Dlaczego kobiety zdradzają

Najnowsze statystyki pokazują, że niewierność nie jest już domeną mężczyzn. Kobiety zdradzają częściej i robią to bardziej zręcznie. Rzadziej opowiadają o romansach, nadal są bardziej potępiane niż mężczyźni, ale mniej się tym przejmują. Obecnie zdradzają kobiety z różnych grup społecznych, bez znaczenia jest ich wiek i wykształcenie.

Niewierność nie jest już zabójcą kobiet

Już dawno minęły czasy, kiedy za zdradę groziła kara śmierci lub przynajmniej społeczny ostracyzm wobec kobiet. Dziś kobiety nie obawiają się potępienia i wręcz celebrują swoją niewierność. Już nie tylko mężczyźni mają prawo do romansów. Próg zahamowania znacznie się obniżył, ponieważ obecnie możliwe konsekwencje ich niewierności nie są już dla kobiet tragedią. Dzisiaj rozwodnicy czy samotni rodzice nie są już piętnowani. Ponadto kobiety nie są już tak uzależnione od mężczyzn i bardziej niezależne ekonomicznie niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Niewierność – skutek frustracji seksualnej

Dlaczego kobiety zdradzają? Jakie wyzwalacze powodują, że już po około trzech latach (jeszcze kilka lat temu było to średnio 7 lat) wiele pań ma ochotę na romans?

Tak, jak w przypadku mężczyzn, na pierwszy plan wysuwa się frustracja związana z ich seksualnością. To niezadowolenie połączone z brakiem uwagi i potwierdzenia o atrakcyjności, a także słaba komunikacja i mowa ciała – to triada, która u większość kobiet jest powodem niewierności. Szukają tego, czego nie mogą znaleźć w domu. Jednak rzadko w przypadku kobiet są to przygody na jedną noc. Panie są bardziej skłonne do nawiązania romansu, który trwa kilka miesięcy lub lat.

Sexy kobieta w czerwonej sukience

Co tak naprawdę oznacza lojalność?

Wbrew temu, co się twierdzi, monogamia nie jest czymś, co można przypisać kobiecej biologii. Jest to konstrukt społeczny, który od wieków służy utrwalaniu struktur patriarchalnych. To pokazuje kobiecą ciekawość otwartych relacji, i poliamorycznych koncepcji życia. Kobiety tęsknią za stałym związkiem i za zobowiązaniem na całe życie, ale okazuje się, że ich oczekiwania dotyczące wierności wydają się rosnąć, gdy zdradzają.

Intymność w małżeństwie stała się antidotum na narastającą izolację w naszym życiu, ale być może brakuje nam również nowej komunikacji na temat tego, co rozumiemy przez udany związek. Kiedy poznajemy i kochamy kogoś, rozważamy, czy chcemy założyć rodzinę, mieszkać na wsi czy w mieście. Nie wyjaśniamy sobie często, co rozumiemy przez lojalność. W społeczeństwie o nowych formach relacji i zmieniającym się pojmowaniu relacji, jest to ważniejsze niż kiedykolwiek.

Kobieca niewierność nie cieszy się dobrą sławą

Mężczyźni zdradzają często pod wpływem alkoholu, szukają ukojenia w trudnych okresach życia lub ulegają instynktowi. Męska zdrada ma długą tradycję i jest znanym wzorcem zachowań. Kobiety w dużej mierze tkwią jeszcze w starych rolach płciowych. Jednak to się zmienia. Są niezależne finansowo i nie muszą się martwić utratą dzieci w przypadku rozwodu, mogą bardziej swobodnie niż dawniej przeżywać swoją seksualność. Mają też większy zakres ruchów dzięki platformom społecznościowym. Niemniej jednak problematyczny obraz niewierności kobiet utrzymuje się. Prawdą jest, że dziś propaguje się równe pragnienia, ale kobiety i mężczyźni nadal nie są oceniani na równych prawach.

Czy są różnice między mężczyznami i kobietami?

Kobiety są bardziej biegłe w oszukiwaniu. Lepiej ukrywają zdradę. Im dłużej trwa romans, tym większe jest ryzyko wyjścia prawdy na jaw. Jednak to dotyczy przede wszystkim mężczyzn. Chociaż kobiety mają tendencję do dzielenia się bardziej intymnymi szczegółami ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, jednocześnie posiadają też umiejętność dostosowania się i zapewnienia alibi.

Zdrada to katastrofa dla każdej relacji. Ponad połowa wszystkich romansów wychodzi na jaw. Typowy romans trwa trzy miesiące. Związek ma większe szanse, gdy partner/partnerka przyznaje się do zdrady. W każdym razie po zdradzie trzeba długo i ciężko pracować, aby odbudować utracone zaufanie. Nie zawsze się to udaje.


E-booki

Komentarzy: 2

  1. ilona

    Zyj blisko boga to nie bedziesz miala czy mial tych problemow .Ilona

  2. Marcin Kamiński

    Którego dokładnie boga? Bo człowiek wymyślił ich kilkaset i teraz nie wiadomo, która postać jest tą magiczną.

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 921

Szukałeś mnie na Instagramie?