Oczyszczanie organizmu, czyli jak odzyskać energię i dobry wygląd

Zdarza się, że czujemy się wiecznie zmęczeni, nic nas nie cieszy, czujemy że mamy słabą kondycję fizyczną. Aby poprawić samopoczucie warto zrobić sobie oczyszczanie organizmu. Istnieje wiele diet, które nam w tym pomogą, możemy również w tym celu wykorzystać zioła oraz wprowadzić do naszego jadłospisu odpowiednie pokarmy. Najczęściej zastanawiamy się jak oczyścić organizm właściwie, by efekty były pozytywne.

Przede wszystkim już kilka dni wcześniej należy unikać niezdrowych, tłustych pokarmów. Warto też zrezygnować z kawy, papierosów, czy przetworzonych pokarmów. W zależności od potrzeb, nasz detoks może trwać trzy dni, może też siedem lub dziesięć dni. To już sprawa całkiem indywidualna.

Oczyszczanie organizmu - koktajl warzywny

Oczyszczający organizm koktajl warzywny wygląda naprawdę pięknie. Kusi kolorami, ale bardziej niż piękny, jest zdrowy.

Diety oczyszczające kilkudniowe

Jeśli chcemy poprawić wygląd naszej skóry, odzyskać wigor i energię, należy zafundować sobie dietę oczyszczającą. Można zastosować np. dwudniową dietę opartą na spożywaniu wyłącznie jabłek. Jabłka zawierają bowiem dużo błonnika nierozpuszczlnego i rozpuszczalnego. Ten składnik chłonie toksyny i usuwa je z organizmu.  Niektórzy stosują tygodniowe diety wyrzywno- owocowe. Takie postępowanie pozwala na poprawę wyglądu skóry, jej elastyczności, pozbyciu się uczucia ciężkości. Takie szybkie diety mogą stosować wyłącznie osoby zdrowe

Dieta urozmaicona

Trwa ona od około dziesięciu do czternastu dni, jest bezpieczna dla organizmu. Polega ona na wprowadzaniu do diety różnych produktów. Pierwsze trzy dni spożywa się warzywa i owoce, surowe lub gotowane oraz pije się świeże soki. Od czwartego dnia włącza się do diety pół litra dziennie fermentowanych produktów mlecznych, np. kefir czy jogurt. Od szóstego dnia wprowadza się kasze, ryż dziki, otręby. Około ósmego dnia spożywa się trochę białego, chudego sera, później porcję ryby. Na końcu wprowadza się chude mięso drobiowe

Oczyszczające organizm napary

Ziołowe herbatki i napary skutecznie oczyszcza organizm. Bardzo popularna jest zielona herbata, która usuwa z organizmu toksyny wolnych rodników. Bardzo dobrze detoksykuje również herbata z dzikiej róży, ma działanie moczopędne i żółciopędne, jest bogata  w wiele witamin. Można również zaopatrzyć się w aptece w mieszanki ziołowe przeznaczone do odtruwania organizmu. Wystarczy stosować je według zaleceń.

Pokarmy, które ułatwiają odtruwanie organizmu

Migdały są bogate w witaminę E, błonnik i kwasy tłuszczowe, wapń, żelazo i fosfor. Produkt ten jest bardzo zdrowy, można dodawać go do różnych potraw, jak również spożywać na surowo.

Borówki również są doskonałe do odtruwania organizmu. Posiadają dużą ilość silnych antyoksydantów i witaminy C.

Imbir ma działanie oczyszczające i przeciwzapalne.

Algi pomagają wyregulować metabolizm dzięki zawartości jodu. Bogate są w minerały oraz chlorofil.

Siemię lniane jest bardzo zdrowe i niezbędne od oczyszczania organizmu. Zawiera w sobie kwasy Omega-3 oraz błonnik. Znajdują się w nim również lingnany, związki które szybko usuwają z organizmu szkodliwe substancje, mają wspaniały wpływ na nasz organizm. Najlepiej kupować siemię lniane w ziarenkach i samodzielnie je mielić. Gotowe zmielone i odtłuszczone siemię, które można kupić w aptece, jednak nie posiada już tylu zdrowotnych właściwości.

Owoc granatu. Bogaty w antocyjany oraz cenne antyoksydanty. Antocyjany chronią przed stanami zapalnymi, przywracają wigor i działają odmładzająco.

Czosnek to warzywo, które często dodajemy do różnych potraw. Ma również działanie oczyszczające, przede wszystkim  usuwa szkodliwe bakterie i drożdże, ma bowiem silne działanie antybakteryjne.

Karczoch i mniszek lekarski – wspomagają pracę układu pokarmowego i wątroby.

Sklep warzywny

To co? Idziemy do apteki czy warzywniaka?

 


E-booki

1 Komentarz

  1. goja

    Super tekst! Wiele osób jeszcze o tym nie wie, ale z własnego przykładu dodam, że proszek zasadowy lub tabletki też dobrze działają razem z taką dietą. Najważniejsze, aby zawierał naturalne składniki – po co się truć? Ja stosuję proszek zasadowy i działanie jest zauważalne – zero senności, zmęczenia, poddenerwowania. Można powiedzieć, człowiek jak nowy 🙂

Wypowiedz się

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 423

Szukałeś mnie na Instagramie?